Strona główna forum Sprawy Administracyjne Głosowania i Propozycje Nowe Poradniki[OTWARTE NA PROPOZYCJE]

Nowe Poradniki[OTWARTE NA PROPOZYCJE]


Posty: 152
Medals: 6
WMBF Awards '13 Najlepszy Film (3) WMBF Awards '14 Najlepszy Film (1) WMBF Awards '14  Animacja (1) WMBF Awards '13 Animacja (1)
Mam zamiar dodać na stronę nowe poradniki dotyczące przede wszystkim animacji(w 15 fps lub 24 fps).
Jeśli jest coś co sprawia Wam wyjątkową trudność w trakcie animowania, piszcie w tym temacie.

Czekam na propozycje. ;U

Post 9 cze 2014, o 21:42

Posty: 108
Medals: 2
Świateczny konkurs WMBF (1) Minifig vs Truck (1)
Skakanie.
Obrazek
Obrazek
Chuck Norris zatwierdził ten post
Obrazek


Posty: 5
Lokalizacja: Kraków
Latanie :|


Posty: 449
Lokalizacja: Nowy Tomyśl Wielkopolska



Posty: 440
Lokalizacja: Lublin,Lubelskie
Mój Kanał: http://m.youtube.com/channel/UCrWOb2GT- ... MA3Q%3D%3D
migające światło
Obrazek


Posty: 199

PaulPictures napisał(a):
migające światło


Obrazek


Posty: 449
Lokalizacja: Nowy Tomyśl Wielkopolska

PaulPictures napisał(a):
migające światło


Sztuczne oświetlenie, brak dostępu słońca do planu filmowego xd, wyłączanie ustawień automatycznych w aparacie, kamerce i po problemie :>


Posty: 68
Lokalizacja: Tychy

Wychodząc na przeciw wszystkim tym co robią lustrzankami i borykają się z problemem popularnego flickra: MANUAL LENS TO AVOID FLICKER
To avoid flicker that can be caused by electronically controlled aperture lenses, please use a manual Nikon lens ('D' series).

Co w przypadku lustrzanek Nikona (jak w moim wypadku) oznacza że do animacji nada się wam lepiej tani obiektyw manualny SLR zamiast super ultra nowych za pierdylion złotych. Sam flickr powodowany jest całą tą cudną elektroniką zawartą w optyce. Im prościej tym lepiej... keep it simple. Dziękuję do widzenia ;)
Obrazek
_______________________________________________

ObrazekObrazekObrazek


Posty: 449
Lokalizacja: Nowy Tomyśl Wielkopolska

Kiedy można spodziewać się poradników? Jeśli w ogóle można :Ed: :]]


Posty: 199

SideUniversal napisał(a):
Ciekawym pomysłem byłoby zrobieniem czegoś o typowych błędach w brickfilmingu. Stworzenie listy najczęstszych źle wpływających na odbiór filmu rzeczy i podanie sposobów na wyeliminowanie ich. np. miganie--->powód: kręcenie w świetle dziennym, odbijanie się światła----->przeciwdziałanie: kręcenie w nocy, czarne prześcieradło dookoła planu, czarna koszulka itd.
Brzmi banalnie, ale wydaje mi się, że mogłoby pomóc nowym animatorom w zauważeniu i wyeliminowaniu częstych, irytujących i w większości łatwych do usunięcia błędów.
Coś jak FAQ, tylko w rozszerzonej i bardziej poradnikowej formie.


Czyli taka kompilacja najczęstszych błędów ,i ich wyeliminowanie ?
Podoba mi się ten pomysl :Ed:

Następna strona

Powrót do Głosowania i Propozycje


cron