Strona główna forum Sprawy Administracyjne Głosowania i Propozycje Problemy z forum...

Problemy z forum...

Post 13 sie 2014, o 10:01

Posty: 142

To forum umiera!!!Ostatnio udziela się bardzo mało osób na 100kilka obecnych regularnie udziela się 5-8, co o tym myślicie? Jak to forum ożywić? :|
Tu chyba powinien być mądry cytat, albo co...

Post 13 sie 2014, o 11:50

Posty: 152
Medals: 6
WMBF Awards '13 Najlepszy Film (3) WMBF Awards '14 Najlepszy Film (1) WMBF Awards '14  Animacja (1) WMBF Awards '13 Animacja (1)
To już nie pierwszy tego typu temat, więc napiszę jak się sprawy mają..

eladmiral napisał(a):
To forum umiera!!!

Nie powiedziałbym. Miewaliśmy gorsze dni. Akurat w tym roku forum jest znacznie bardziej aktywne niż w zeszłym, biorąc pod uwagę liczbę postów i zakładanych tematów.

eladmiral napisał(a):
Ostatnio udziela się bardzo mało osób na 100kilka obecnych regularnie udziela się 5-8, co o tym myślicie?

Cóż z tym akurat jest już gorzej. Aktualnie tych prawdziwych jest 112(pomijając cholerne spamboty, które pojawiają się od czasu do czasu). Sporo ludzi w tym gronie odeszło od brickfilmingu np. Sqever, BrickPol, mateyjump, MButek, Itol55, DarthKamil, PanoramaLEGO itd. Nie ma w tym nic złego. Ciężko jedynie zastąpić w społeczności część tych osób, a szczególnie Sqevera. Był odpowiedzialny za sprawy techniczne strony. Teraz szukamy kogoś na jego miejsce, najlepiej jakiegoś zapaleńca, który pomógłby nam w rozwijaniu strony np. dodając shoutbox, punkty reputacji itp. Myślę, że damy rade znaleźć taką osobę przed końcem tego roku.

SPRAWY FORUM

W administracji są cztery osoby. pkmovies92 i AraxussYexyr pracują, więc na chwilę obecną tylko ja i Sshadow zajmujemy się stroną. Przed końcem moich wakacji (czyli gdzieś pod koniec września)postaram się dodać kilka poradników związanych z animacją na stronę główną. Jednakże.. dostałem tylko jedną propozycję w temacie, który założyłem. Na razie nie mam na to czasu, bo robię własny film i mam różnego rodzaju wyjazdy. W końcu są wakacje.

Dajemy użytkownikom możliwość, żeby organizowali własne konkursy/wydarzenia. pkmovies z wkładem Soliniusa organizował SHORT, CYTRYNAPICTURES Konkurs na najlepszy kadr. Jednakże oba te tematy wymarły. Użytkownicy stracili zainteresowanie.
I to jest właśnie główny problem tej strony jak i ogólnie brickfilmingu w Polsce. Ludzie za szybko tracą zapał.
Robią jeden film czy dwa, a potem nagle na tym kończą, bo im się znudziło. A akurat na to nie mamy już takiego wpływu, wszystko zależy w szczególności od Was samych. Oczywiście nikt nie ma obowiązku robić brickfilmów całe życie, ale chodzi o samą pasję tematem filmowym. Chcemy, żeby ludzie traktowali brickfilming jako sztukę(tak jest za granicą), a nie jako jednorazowe dzieciuchowe hobby na ferie.

Nie próbuje oczywiście na siłę usprawiedliwiać adminów. Popełniamy błędy i nie jesteśmy wzorowymi organizatorami.
Stanowimy tylko grupkę pasjonatów, która od kilku lat próbuje rozwinąć konkretną społeczność.

Jednakże patrząc na to z innej strony.. szczerze mówiąc już wolę sytuację, że udziela się na forum 15-20 tych samych osób. Przynajmniej widać, że ktoś naprawdę interesuje się tematem. Liczy się jakość, nie ilość.

Post 13 sie 2014, o 13:02

Posty: 142

Masz racje, nie wiem czemu wyskoczyłem z tym jak filip z konopi skoro nie wiedziałem jak było wcześniej, ale to prawda że ludzie tracą zapał...
Tu chyba powinien być mądry cytat, albo co...

Post 13 sie 2014, o 13:22

Posty: 142

Podejmę się zadania i spróbuje to forum ożywić kilka nowych postów może coś da, proponuje reklamy forum pod kanałem tych bardziej znanych araxus, reptile, megaspacefighter (jeżeli jest na forum bo nie wiem) wysoki, thesideuniversal.Może coś da może nie.
Tu chyba powinien być mądry cytat, albo co...

Post 13 sie 2014, o 15:21

Posty: 270
Lokalizacja: Warszawa
Medals: 3
WMBF Awards '15 Fabuła (1) WMBF Awards '14 Fabuła (1) Zwyciezca Wakacyjnego Konkursu (1)

eladmiral napisał(a):
Podejmę się zadania i spróbuje to forum ożywić kilka nowych postów może coś da, proponuje reklamy forum pod kanałem tych bardziej znanych


Nie taki zły pomysł, ja jak najbardziej mogę dawać link do forum przy swoich filmach, aczkolwiek za znanego się nie uważam, jestem raczej średniakiem.
I will tear your flesh!

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Post 13 sie 2014, o 16:26

Posty: 108
Medals: 2
Świateczny konkurs WMBF (1) Minifig vs Truck (1)
O ile się nie mylę na starym WMBF'ie były gotowe sygnaturki i userbary WMBF. To był dobry pomysł na promowanie strony na innych forach.
Obrazek
Obrazek
Chuck Norris zatwierdził ten post
Obrazek


Powrót do Głosowania i Propozycje


cron