Strona główna forum Park Recenzje Zestawy 9677 X-wing Starfighter & Yavin 4

9677 X-wing Starfighter & Yavin 4

Post 23 lip 2012, o 22:23

Posty: 20
Obrazek

Druga seria mini-modeli statków z uniwersum STAR WARS przynosi nam jak to było w przypadku poprzedniej 3 nowe sety w poniższej recenzji postaram się przybliżyć wam 1 z tych że zestawów

Rok produkcji: 2012
Liczba elementów 73+5 zapasowych
Figurki 1. X-wing Pilot
Cena 35-39.99 złoty
Spis części http://www.bricklink.com/catalogItemInv.asp?S=9677-1

PUDEŁKO

Obrazek

Pudełko wykonane jest ze średniej grubości kartonu.
Wystaje z niego z jednej i z drugiej strony planeta (a właściwie księżyc) o nazwie Yavin 4. Z frontowej strony pudełka prezentuje nam się model jaki złożymy z elementów, czyli X-wing oraz jego pilot o adekwatnej nazwie X-wing Pilot.

Obrazek

Tył zaś to ponowna prezentacja zestawu wraz z przedstawieniem sposobu zawieszenia planety oraz ukazanie pozostałych modeli.

ZAWARTOŚĆ

Po otwarciu pudełka dostajemy planetę oraz instrukcję budowy na szczęście naklejek nie uświadczymy no dobrze ale gdzie jest najważniejsza rzecz czyli klocki? Spokojnie one znajdują się w wyżej wymienionej planecie

Obrazek

INSTRUKCJA

Instrukcja jest przejrzysta, nie zauważyłem w niej żądnych błędów na plus można dodać że czarne elementy otoczone są białą obwódką. Mam nadzieje że TLG zacznie stosować ten patent do wszystkich zestawów.
Przykładowa strona z instrukcji:

Obrazek

PLANETA

Yavin 4. Jest to jeden z trzech mieszkalnych księżyców krążących wokół Yavin - giganta gazowego. Warto dodać że atak na Gwiazdę Śmierci został przeprowadzony z tego właśnie księżyca. Co do jego klockowego odpowiednika nie jestem przekonany sądzę że można by go było wykonać lepiej.

Obrazek

KLOCKI

Na skład zestawu wchodzą dwa woreczki z elementami nie są one ponumerowane jeden jest przeznaczony na części większe drugi zaś na mniejsze. Rozmiarami są do siebie podobne.

Obrazek

MODEL

Budowa zajmuje kilka-kilkanaście minut. Nie widzę sensu pokazywać jakieś kroki gdyż przez wielkość modelu mija się to z celem.

Myśliwce X-wing były jednymi z najczęściej występujących myśliwców w świecie ST. Podczas bitwy o Yavin odegrały znaczącą role w tej że bitwie. Jednym z pilotów tego myśliwca był Luke Skywalker. X-wingi występowały również w czasie bitwy o Endor. Są to dwie z najważniejszych potyczek Rebeliantów w jakich brały udział te myśliwce jednak nie jedyne..

A jak prezentuje się klockowa mini wersja tegoż myśliwca powiem jedno RE-WE-LA-CJA
z resztą sami oceńcie

Obrazek
Obrazek

Dodatkowa dostajemy pilota tego Myśliwca. Standardowy minifig z obustronnie zadrukowanym torsem.

Obrazek

Warto też wspomnieć o płytce z nadrukiem informującej nas o nazwie statku, modelu i planety

Obrazek

Zestaw w pełniej okazałości:

Obrazek

PODSUMOWANIE

+Model myśliwca
+płytka z nadrukiem a nie z naklejkom
+sposób przedstawienia zestawu (podstawka itp)

+/-Minifigiem mógł by być Luke Skywalker
+/-W moim odczuciu średnio dopracowana planeta

-brak

A więc zestaw ten jest godzien polecenia jednak przelicznik 53gr za klocek jest trochę wysoki...
Pozdrawiam :D


Posty: 143
Lokalizacja: Poznań
Medals: 1
Zwyciezca Wakacyjnego Konkursu (1)

Bardzo fajna recenzja, przyjemnie się czytało :)
Bo ja jestem brickfilmerem.


Posty: 628
Lokalizacja: Warszawa
Medals: 2
WMBF Awards '13 Animacja (1) WMBF Awards '13 Fabuła (1)

Dobra recenzja! :) Oby tak dalej! Tylko proszę, nie róbcie recenzji na płytach LEGO i czegoś kolorowego w tle. Zestaw najlepiej się prezentuje na tle białych kartek, lub drewnianego stołu.
Obrazek
YouTube <==============> Twitter <===============> Flickr

Obrazek Obrazek

"Kiedyś były zabawki i było LEGO. Teraz LEGO jest zabawką..."
- Samuel Syrecki


Posty: 20
Dziękuje za pozytywne opinie :D

@pkmovies92
w następnej recenzji na pewno zrobię zdjęcia w ten sposób a ta już niedługo :)


Posty: 70
Lokalizacja: Suwałki

Bardzo fajna recenzja! Oby tak dalej. Wciąż nie jestem przekonany do kupna tego zestawu, ale miło się czytało. Może kiedyś?
W każdym razie, chciałem Ci pogratulować gdyż recenzja jest na wysokim poziomie.


Powrót do Zestawy


cron