Strona główna forum Park Recenzje Zestawy Lego 7050 Alien Conquest - Alien Defender

Lego 7050 Alien Conquest - Alien Defender


Posty: 679
Dzień dobry, chciałbym wam przedstawić recenzję zestawu, który niedawno do mnie dotarł, z serii Alien Conquest, zapraszam:
Obrazek
To nasze opakowanie, jest tu numer seryjny i informacja o zalecanym wieku (jeszcze się mieszczę), ale za chińskiego boga, nie ma informacji o ilości elementów w zestawie
Obrazek
O to elementy w torebeczkach, są tu dwie torebeczki na większe i mniejsze elementy, (przynajmniej tak podejrzewam), oraz osobno element w kształcie dwóch prostokątów połączonych kwadratami z kwadratem i naklejki, w instrukcji znajdujemy oczywiście: instrukcje, spis elementów, reklamy i informacje, dotatkowo w ostatnim kroku instrukcji informacja, żeby do nikogo nie strzelać!
Obrazek
Oto kosmita w mini-poduszkowcu, warto zauważyć, że miał podwójnie (albo potrójnie licząc karton) zapakowaną w głowę: w saszetce była saszetka tylko dla głowy. głowa od spodu ma dziurę, co powoduje, że jest właściwie skorupą, nasz kosmita ma również śmieszną mózgo-fryzurę. Postać ma nadruk jednostronny. Sam pojazd prezentuje się nie najgorzej, ale jest mało funkcjonalny
Obrazek
A to nasz dzielny bohater w niebieskim skafandrze i w swym pojeździe firmy ADU. Fig ma dwustronny nadruk i dwustronną twarz: zadowoloną, a drugą przerażoną. Kask zaś został stworzony specjalnie dla tej serii i nie jest zwykłym kaskiem. Sam pojazd jest funkcjonalny. Posiada obracalną wieżyczkę, którą można również kiwać, ale i tak działa skierowane są ku górze, posiada również dwie wystrzelalne pociski, które można obracać, jednak są dość nisko nad kołami, co uniemożliwia obrót o 360 stopni. Ciekawe jest zastosowanie rewolwerów, jako silników, czy rur wydechowych z boku pojazdu. Wadami pojazdu jest trudne dojście do dźwigienek, lekkie rozejście kolorystyczne i to na co mógłby się poskarżyć bohater: z dołu pojazdu są dziury, można więc jeździć po hangarze kosmitów, marsie, ale nie błocie, a za plecami figa znajduje się klocek o nieregularnej ściance, podobnej do tarki przez co ludek może odczuć dyskomfort.
Obrazek
A oto elementy zapasowe, cieszy mnie, że można w nich znaleźć dodatkowy rewolwer.
Obrazek
Na koniec zdjęcie zbiorowe i małe podsumowanko:
+
dwustronna główka ludzika
obrotowa wieżyczka i pociski
możliwość wystrzelenia pocisków
ciekawe zastosowanie rewolwerów
rewolwer w elementach zapasowych
ciekawe i przydatne bronie
osobno zapakowana głowa kosmity

-
dyskomfort dla ludzika
mała funkcjonalność minipoduszkowca
trudne dojście do dźwigienek
niepełne możliwości poruszania wieżyczką i pociskami
delikatne rozejście kolorystyczne pojazdu

podsumowanie na plus, zestaw bardzo mi się podoba
zapraszam również do obejrzenia wideło recenzji: http://www.youtube.com/watch?v=PGuN2xpzPKw&feature=youtu.be i proszę o wyrozumiałość, bo to moja pierwsza tak recenzja zestawu lego
PoZdroF i do zobaczenia!
Czysty człowiek jest jak małe mydełko. Wędru­je pop­rzez piany nasze­go świata i na swo­jej drodze namydla zgaszo­nych hejterów.
Taki cytat "z kapelusza"

Obrazek
_____________________________________________________________
ObrazekObrazekObrazek

Sshadow Avatar użytkownika
Założyciel, Główny Administrator

Posty: 145

Ocenie w tym wypadku tutaj raczej twój sposób przedstawienia tego wszystkiego, aniżeli sam zestaw. Mam nadzieje, że uznasz to za warte uwagi wskazówki. Opis i jakość zdjęć przypadła mi do gustu. Wygląda to wszystko dobrze. Jest jednak parę szczegółów, które mógłbyś poprawić :)

1. Postaraj się nie robić zdjęć na podłodze. Psuje to trochę ogólną estetykę zdjęć.

Proponowałbym w tym wypadku, abyś wykorzystał jakieś dość spore (białe) płótno, blok, lub po prostu prześcieradło i na nich robił zdjęcia. Dodatkowo możesz je wyciąć w programie do obróbki grafiki (Takich jak GIMP itp.), by wkleić je na czyściutkie białe tło. Od razu da to przyjemniejszy efekt dla oka czytelnika.

2. Postaraj się lepiej oświetlić swoje zdjęcia, czy też plan, na którym aktualnie kręcisz recenzje. Elementy są wtedy lepiej widoczne, a tym samym czytelnik może dokładniej przyjrzeć się szczegółom danego zestawu. Światło odgrywa bardzo ważną rolę.

*Przykładem mogą być zdjęcia użytkowników z Flickr' a, którzy właśnie w taki sposób prezentują swoje MOC' e.

Obrazek
Photo by pkmovies92/P3-K4 (Paweł Kamiński) - Źródło Flickr

Obrazek
Photo by Komar - Źródło Flickr

3. Ostatnia wskazówka dotyczy video recenzji. Tak jak wcześniej wspomniałem, postaraj się wykorzystać jakieś miłe dla oka tło. Gdy kręcisz, staraj się by kamera była stabilna, scena dobrze oświetlona, a w tle ma nie być widać żadnych innych elementów poza zestawem i elementami znajdującymi się w nim!

Podczas całego nagrania słychać Cię raz mocniej, a raz nieco ciszej. Staraj się, aby mikrofon był cały czas w tej samej odległości od twojej twarzy. Niestety w tym przypadku był za blisko. Ewidętnie było słychać każdy twój oddech, a to nie jest dość przyjemne dla ucha. Ustaw sprzęt do nagrywania stabilnie w jednym miejscu i to tak by było cię słychać jak najlepiej. Popróbuj przed nagraniem różnych ustawień, żeby wyszło tak, aby było cię czysto i wyraźnie słychać.

Mam nadzieję, że w jakiś sposób moje rady ci się przydadzą i wykorzystasz je w następnych pracach.

Pozdrawiam ;)
Obrazek
„Naj­bar­dziej niez­ro­zumiałą kwes­tią do­tyczącą świata jest to, że jest on zrozumiały."
Albert Einstein


Posty: 270
Lokalizacja: Warszawa
Medals: 3
WMBF Awards '15 Fabuła (1) WMBF Awards '14 Fabuła (1) Zwyciezca Wakacyjnego Konkursu (1)

dyskomfort dla ludzika


to może mu jeszcze mogli zamontować radio, gps, poduszki powietrzne, podgrzewane siedzenia itp ;)
I will tear your flesh!

ObrazekObrazekObrazekObrazek


Posty: 679
Reptile myślę, że ma, w końcu wykonuje ważną pracę, tylko te błoto w nogi ;)
Czysty człowiek jest jak małe mydełko. Wędru­je pop­rzez piany nasze­go świata i na swo­jej drodze namydla zgaszo­nych hejterów.
Taki cytat "z kapelusza"

Obrazek
_____________________________________________________________
ObrazekObrazekObrazek


Powrót do Zestawy


cron