Strona główna forum Park Recenzje Zestawy 7929 Battle of Naboo

7929 Battle of Naboo

Post 30 lip 2012, o 00:50

Posty: 20
Obrazek

TLG wiele razy wprowadzało do sprzedaży zestawy nawiązujące do bitwy o Naboo w pierwszym epizodzie Star Wars niniejszy zestaw jest tego kolejnym dowodem.

7929 Battle Of Naboo

Rok premiery: 2011
Liczba elementów: 185
Wymiary pudełka: (cm) 28 x 26 x 4.5
Liczba Figurek: 12(!) Battle Droid Pilot (2) Battle Droid (8) Gungan Soldier, Jar Jar Binks
Cena: Rok temu 100-120 zł obecnie można dostać używany za około 80 zł
Spis części Klik

PUDEŁKO

Przód pudełka zdobi ładna grafika prezentująca zestaw w całej okazałości. Wzbogacona jest ona o efekty komputerowe dodatkowo mamy pokazane jakie figurki znajdują się w zestawie oraz informację o tym że Gungan Soldier oraz Jar Jar Binks są to nowe minifigi. Jednak nie do końca owszem w tej odsłonie to jest ich debiut jednak przynajmniej Jar Jar występował już w innych zestawach chodź by w tym: 7121 z 1999 roku

Obrazek

Z tyłu zaś są pokazane składowe zestawu jaki prezentacja innych modeli z serii pudełko wykonane z dość grubego kartonu budzi jak najbardziej pozytywne skojarzenia

Obrazek

INSTRUKCJA

Obrazek

Zszywana 46 stronicowa książeczka. Plany budowy modelu zajmują 42 strony nie zauważyłem żądnych błędów. Przykładowy krok:

Obrazek

Pozostałe strony to spis elementów, grafika nawiązująca do ST Clone Wars, reklama pozostałych zestawów oraz Lego Clubu a na koniec jak że by inaczej rozwścieczony dzieciak z napisem WIN

Obrazek
Obrazek

LUDZIKI

W zestawie dostajemy 12 ludzików z tym że 8 z nich to zwykłe Battle Droid a 2 Battle Droid Pilot. Do każdego Droida (prócz pilotów) TLG dało nam blaster lub jak kto woli: Black Minifig, Weapon Gun, Blaster Short

Obrazek

Jednak prawdziwą gwiazdą są dwie pozostałe figurki: Gungan Soldier i Jar Jar Binks
Posiadają one obustronnie zadrukowany tors. Watro dodać że Gungan Soldier wystąpił tylko i wyłącznie w tym zestawie! Jar Jara można zdobyć (oczywiście w tej postaci tj. ten sam tors nóżki i głowa) dotychczas w dwóch zestawach tym i tegorocznej premierze 9499

Obrazek
Obrazek

ZESTAW

W zestawie dostajemy pojazd Federacji Kupieckiej. Był wykorzystany w 1 i 3 epizodzie ST. Jednak ten zestaw nawiązuje do 1 części gdyż to właśnie ona prezentowała bitwę o Naboo a taką nawę nosi ten secik. Służy on do transportu Droidów. Co tu więcej pisać przejdźmy do prezentacji. Najpierw budujemy sam pojazd:

Obrazek

Potem miejsce do przewozu Droidów:

Obrazek

Oraz całość:

Obrazek

Z pasażerami:

Obrazek

Oraz cały zestaw:

Obrazek

CIEKAWE KLOCKI

Warto to zaznaczyć że ten oto klocek występuje tylko w tym zestawie: Trans-Purple Minifig, Shield Oval with SW Gungan Patrol Shield Pattern
Oraz jak już wspominałem unikatową dla tego zestawu figurkę: Gungan Soldier

PODSUMOWANIE

Zestaw jest jak najbardziej godzien polecenia znajdzie się tam coś i dla koneserów rzadszych części jak i dla wielbicieli ciekawych minifigów czy kolekcjonerów Droidów a więc standardowe podsumowanie

+Ilość i pewna rzadkość figórek
+grube pudełko warto dać tu plus gdyż sam byłem zaskoczony jego grubością

+/-Rok temu cena ale tak to już jest z zestawami licencjonowanymi teraz 80 zł za używany wydaje mi się ceną do przyjęcia.
-no dobra jest jeden rączki Droidów po pewnym czasie stają sie dosyć luźne

Jest to moja druga recenzja liczę opinie co mógłbym poprawić lub zmienić aby następne były lepsze :)
Pozdrawiam :D
Ostatnio edytowano 30 lip 2012, o 14:56 przez BricksLegoAnimator, łącznie edytowano 2 razy

Post 30 lip 2012, o 10:22

Posty: 208
Lokalizacja: Warszawa
Jak zwykle ten typ recenzji podoba mi się najbardziej ;), a zestaw jest według mnie średni.
Remember ... Block to block an uneven ...

Post 30 lip 2012, o 12:27

Posty: 679
ja tam uważam, że jest fajny :D
Czysty człowiek jest jak małe mydełko. Wędru­je pop­rzez piany nasze­go świata i na swo­jej drodze namydla zgaszo­nych hejterów.
Taki cytat "z kapelusza"

Obrazek
_____________________________________________________________
ObrazekObrazekObrazek

Post 30 lip 2012, o 14:38

Posty: 628
Lokalizacja: Warszawa
Medals: 2
WMBF Awards '13 Animacja (1) WMBF Awards '13 Fabuła (1)

Recenzja dobra. :) Jest jednak coś co mnie strasznie zabolało. Dokładniej to zdanie:

BricksLegoAnimator napisał(a):

W zestawie dostajemy pojazd Imperium jednak z tego co się orientuje nie wystąpił on w filmie. Jest to po prostu wymysł projektantów jednak moim zdaniem całkiem ładny.


A więc tak, to nie jest pojazd imperium, lecz federacji kupieckiej/handlowej. Sam pojazd nie jest wymysłem firmy LEGO (jeżeli tych z LEGO miałeś na myśli), lecz projektantów z LucasArts. Otóż wystąpił w epizodzie I, ale na bardzo krótko. Był widoczny bodajże podczas inwazji na Naboo, kiedy królowa patrzyła przez okno na zbliżającą się armię. Pojazd ten nazywa się PAC czyli Platoon Attack Craft. Więcej informacji na Wookieepedii.

Wracając do recenzji, mogłeś dodać że Gugngan Warrior jest odnowioną wersią pierwszego z 2000 roku. I że cały zestaw jest następcą 7126.
Obrazek
YouTube <==============> Twitter <===============> Flickr

Obrazek Obrazek

"Kiedyś były zabawki i było LEGO. Teraz LEGO jest zabawką..."
- Samuel Syrecki

Post 30 lip 2012, o 15:13

Posty: 20
pkmovies92 napisał(a):
Recenzja dobra. :) Jest jednak coś co mnie strasznie zabolało. Dokładniej to zdanie:

BricksLegoAnimator napisał(a):

W zestawie dostajemy pojazd Imperium jednak z tego co się orientuje nie wystąpił on w filmie. Jest to po prostu wymysł projektantów jednak moim zdaniem całkiem ładny.


A więc tak, to nie jest pojazd imperium, lecz federacji kupieckiej/handlowej. Sam pojazd nie jest wymysłem firmy LEGO (jeżeli tych z LEGO miałeś na myśli), lecz projektantów z LucasArts. Otóż wystąpił w epizodzie I, ale na bardzo krótko. Był widoczny bodajże podczas inwazji na Naboo, kiedy królowa patrzyła przez okno na zbliżającą się armię. Pojazd ten nazywa się PAC czyli Platoon Attack Craft. Więcej informacji na Wookieepedii.

Wracając do recenzji, mogłeś dodać że Gugngan Warrior jest odnowioną wersią pierwszego z 2000 roku. I że cały zestaw jest następcą 7126.


Dzięki za pozytywną opinię :) Co do pomyłki przyznaje że dałem klapę po prostu niedawno oglądałem 1 Epizod i nie widziałem tego pojazdu w filmie przez co od razu zaniechałem poszukiwań na jego temat. Już poprawione mam nadzieję że teraz będzie dobrze :D

Post 13 sie 2012, o 16:44

Posty: 70
Lokalizacja: Suwałki

Wow!
Naprawdę fajna recenzja. To nic, że była wpadka. Ważne, że przyjąłeś to na klatę ze spokojem, a nie nerwami. Oby tak dalej! Co do zestawu powiem tak:
Podoba mi się, lecz go nie posiadam. Szczególnym atutem tego zestawu są przepiękne figurki. Pojazd bardzo fajny, a droidy... to droidy. Może kiedyś kupię, jednak myślę, że szybciej kupię samych dwóch Gungan niż cały zestaw. Zobaczymy.
Jeszcze raz dzięki za miłe czytanko ze zdjęciami.

Post 17 sie 2012, o 17:55

Posty: 20
MButek napisał(a):
Wow!
Naprawdę fajna recenzja.

Dziękuje :D
MButek napisał(a):
Jeszcze raz dzięki za miłe czytanko ze zdjęciami.

Prosze bardzo dla mnie robienie recenzji to też sama przyjemność


Powrót do Zestawy


cron