Strona główna forum Park Recenzje Zestawy 7957 Sith Nightspeeder

7957 Sith Nightspeeder

Post 30 lip 2012, o 09:09

Posty: 17
Recenzja tego zestawu to KOPIA tej którą napisałem na forum KMFL
link:http://kmfl.dyn.pl/kmfl/forum/posting.php?mode=edit&f=33&p=23695

Obrazek

Recenzja 7957 Sith Nightspeeder

Dane techniczne:
Seria: Lego Star Wars
Podseria: The Clone Wars
Rok produkcji: 2011
Liczba klocków: 202
Liczba figurek: 3
Cena: allegro 110zł-130zł, s@h 119,99zł.

Spis części
Bricklink
Obrazek
Zdjęcie dla osób które lubią rozsypane klocki (no czy to nie jest piękne)

Zestaw dostałem na Boże Narodzenie. Już od dawna planowałem zrecenzować jakiś zestaw, więc gdy tylko znalazłem go pod choinką
wiedziałem jakie będzie jego przeznaczenie.

Pudełko
ObrazekObrazek
Pudełko które ma kształt kwadratu, od przodu przyozdabia ilustracja pokazująca walkę Anakina i Savage'a oraz Ventress przemierzającą dzikie pola Dathomiry. Z góry widzimy nowe logo Lego Star Wars które pokazuje dumnie patrzącego Rexa na coś w oddali. Z tyłu pudełka możemy zobaczyć scenkę pojedynkową, inne zestawy LSW z tego roku oraz reklamę znanej nam gry Lego Star Wars the Clone Wars. Górna część opakowania pokazuje nam figurkę Savage'a Opressa w skali 1:1.

Instrukcja
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Prostokątna instrukcja ma 52 strony w czym cztery to reklany. Wszystkie kroki szczegółowo przedstawione, ani razu nie było problemu z rozróżnieniem kolorów.

Minifigi

W zestawie otrzymujemy 3 wspaniałe minifigurki. Wszystkie pojawiły się w tym zestawie po raz pierwszy.

Anakin Skywalker
Obrazek
Obrazek
Od starszego Anakina ten różni się tylko innymi nadrukami na brzuchu i plecach oraz metaliczną rączką od miecza świetlnego.

Asajj Ventress
Obrazek
Obrazek
Nowa Asajj ma bardzo ładnie wykonany nadruk na obu stronach torsu oraz na nóżkach. W odróżnieniu od swojej poprzedniczki jej ciałko jest koloru czarnego a nie granatowego.
Obrazek
Małe porównanie wersji stara i nowa w komentarzach napiszcie która lepsza.

Savage Opress
Obrazek
ObrazekObrazek
Obrazek
Osobiście uważam że Savage jest najlepszę figurką w zestawie. Oprócz super dodatku jakim są rogi ma jeszcze fajny pancerz, podwójny miesz świetlny, jakąś dzido-siekierę oraz ciekawy nadruk brzucha oraz głowy.

Model
ObrazekObrazek
Obrazek
Obrazek
Pojazd ten to śmigacz którego siostry nocy (odłam zakonu wiedźm) używały do pokonywania dłuższych tras. Występował on w serialu The Clone Wars w odcinkach 12-14 trzeciego sezonu. Tak naprawdę jego nie-legowy odpowiednik wygląda zupełnie inaczej jest mniejszy i smuklejszy ale prawdę mówiąc wersja z Lego wygłąda 10 razy lepiej. Ale lepiej przejdę już do opisywania modelu. Składa się z trzech części: dwóch mniejszych śmigaczy i podstawy posiadającej coś co przypomina silnik.. Wszystkie te elementy można połączyć w jedną, stabilną całość.
Jeżeli chodzi o gadżety to oprócz możliwości rozczepienia na elemety, śmigacz posiada jeszcze trzy wyrzutnie w tym jedną umieszczoną w "silniku" której działanie świetnie pokaże ten oto obrazek:
Obrazek
Dla porównania zdjęcie orginału:Obrazek


Pozostałe elementy
Obrazek
Jako pozostałe elementy dostajemy między innymi dwa serki, tilesa, wykrzywiony miecz, oraz rogi Savage'a Opressa.

Ciekawe elementy
Obrazek
-Light Bluish Gray Plate, Modified 1 x 2 with Clip on Top
-Black Minifig, Utensil Handlebars
-Dark Bluish Gray Wedge 4 x 4 Triple with Stud Notches with Sith Nightspeeder Pattern 2.
Śmieszne te oficjalne nazwy, nie?

Podsumowanie
Moim zadaniem zestaw ten jest bardzo fajny. Model jest dobrze zrobiony a oprócz tego w zestawie otrzymujemy jeszcze trzy fajne minifigurki. Zestaw jest też dobrym dawcą części. Według mnie jest wart jest swojej ceny i polecam go każdemu, nie tylko fanom star wars (jak ja).

Ocena
Plusy
+ciekawy model
+wspaniałe figurki np. Savage Opress
+dużo fajnych części
+dużo laserków od mieczy świetlnych (w tym zestawie jest ich aż 5)
Minusy
-Naklejki zamiast nadruków w paru miejscach.

Jest to moja pierwsza recenzja więc proszę o wyrozumiałość.

Post 30 lip 2012, o 09:55

Posty: 679
dobra recenzja!
Czysty człowiek jest jak małe mydełko. Wędru­je pop­rzez piany nasze­go świata i na swo­jej drodze namydla zgaszo­nych hejterów.
Taki cytat "z kapelusza"

Obrazek
_____________________________________________________________
ObrazekObrazekObrazek

Post 30 lip 2012, o 10:20

Posty: 208
Lokalizacja: Warszawa
Fajna recenzja, ale trochę za długa.
Remember ... Block to block an uneven ...

Post 5 sie 2012, o 12:01
Sshadow Avatar użytkownika
Założyciel, Główny Administrator

Posty: 145

Bardzo dobra recenzja :) Wielki plus
Obrazek
„Naj­bar­dziej niez­ro­zumiałą kwes­tią do­tyczącą świata jest to, że jest on zrozumiały."
Albert Einstein

Post 13 sie 2012, o 16:38

Posty: 70
Lokalizacja: Suwałki

Losiuman napisał(a):
Fajna recenzja, ale trochę za długa.


Bardzo fajna recenzja. A to że długa to właśnie plus. Najlepiej (dla mnie) się czyta długie recenzje, gdzie analizuję każde zdanie, myślę nad nim. To że długa (nie aż taka długa) to właśnie największy plus. Zestawu raczej nie kupię, gdyż nie pasuje mi, ale figurkę Zabraka bardzo chętnie bym pochwycił w łapki :) Szczególnie dla torsu i rogów.
Pozdrawiam!


Powrót do Zestawy


cron