Strona główna forum Park Recenzje Zestawy Mandalorian Speeder 75022

Mandalorian Speeder 75022

Post 13 gru 2013, o 19:36

Posty: 383
Lokalizacja: Polska, Łask (w pobliżu Łodzi)

Witam.
Wczoraj dostałem już na urodziny set Mandalorian Speeder. Secik jaki dostajemy nie jest jakoś specjalnie wymyślny. "Mandaloriański" śmigacz i 3 minifigi:
DSC03483.JPG
DSC03483.JPG (137.84 KiB) Przeglądane 3828 razy

DSC03482.JPG
DSC03482.JPG (145.68 KiB) Przeglądane 3828 razy

Jak widać, Lego nie zmieniło wyglądu twarzy "Mandalorian", bo to raczej Mando nie są. Niestety :(
Pancerze tych wojowników są zmodyfikowane, bo szaro-czerwone, zamiast szaro-niebieskich, co niestety nie rekompensuje tego, że i tak to jest TCW, czyli bajka dla dzieci, a nie kanon SW :cry:
No i przechodzimy do "głównej gwiazdy" czyli minifiga Maula. Mando-Maula. Pół-robota-Mando-Maula.
DSC03481.JPG
DSC03481.JPG (127.43 KiB) Przeglądane 3828 razy

Maul jest ewidentnym idiotą w tym secie i wg. mnie wygląda jak jakiś niedorozwinięty, upośledzony Zabrak (Chyba mówi po niemiecku :o ). Kiedy Maul nie ma normalnych nóg, to jest o głowę wyższy od normalnego figa, co wygląda beznadziejnie, bo Maul jest ogólnie jakiś dziwny. Specjalnie dla Maula TLG zrobiło specjalne siedzonko kierowcy w speederze na 3 kratki i z brickami pod pulpitem, żeby Maul mógł się złapać nogami i wyglądać jakby siedział.
Obrazek
A sam speeder nie jest jakiś specjalny. Posiada pod maską beznadziejną wyrzutnię "rakiet", które można wypchnąć przez popchnięcie tych uchwytów na burtach. Mamy z tyłu działko i za kierowcą są 2 siedzenia, żeby "Mando" mogli wsiąść.
Ogólnie set w porównaniu z innymi setami SW: 5/10
Minifigi: 3/10
Kreatywność: 5/10
Cena: 8/10
Wygląd speedera: 8/10
Nie jest źle za tą cenę (ok. 100 zł), ale mogłoby być lepiej, bo zabawy z tym setem jest raczej mało :|
Pozdrawiam,
Ziemek
Obrazek
SUBSKRYBUJ MÓJ KANAŁ

I'm Loomynarty confirmed.
_______________________________________________

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Post 13 gru 2013, o 21:56

Posty: 383
Lokalizacja: Polska, Łask (w pobliżu Łodzi)

AraxussYexyr napisał(a):
Słabe zdjęcia, ale zgadzam się z tym co piszesz :D
Maul wygląda kiepsko - kupiłem tego seta dla kilku części (nogi maula + nowe helmety i torsy mando)

Obrazek
BTW^

Obrazek
A tak wygląda mini fig po przeróbce


Edit:
Mając tego seta mogę jeszcze nadmienić że:

plusy:
-nowe hełmy i torsy mando w ciekawej kolorystyce.
-Nogi Maula jako ciekawy element przydatny do filmów (dla innych customów)
- Kolejny czerwony miecz świetlny i 2 blastery (przyda się)
- Klocki mają ładny ciemny kolor i wreszcie można posadzić mando z jetpackiem bez zdejmowania jetpacka. (we flashspeederze i landspeeederze był oto niemożliwe.
-Niska cena
-Dostępność


Minusy:
-The Clone Wars
-Dziwne nie legowe heady (zwłaszcza Maul)
-Znowu wciskają rakiety gdzie się da kosztem funkcjonalności
-Słaby set design
-Set składa się z kilku większych klocków i prawie żadnych detali - niemal jak seria "Lego Jack Stone" i seria "LEGO 4+"
-w secie miejsca obowiązkowo do zapełnienie są cztery: #działko # 2 tylne siedzenia # stanowisko pilota. Figi są tylko 3
to co najmniej o 1 za mało.
-Maul w tym secie ma mechaniczne końskie nogi nie ma ubrań i ma już 2 miecze swój i vizsli. co oznacza brak zgodności z tym ścierwem TCW które i tak jest już niezgodne z SW. Maul w TCW najpierw był pająkiem, potem miał 1 mecz, metalowe nogi konia i był goły, a dopiero potem nosił ciuchy i miał metalowe ludzkie nogi. I dopiero po tym wszystkim zabił Vizslę, zabrał mu miecz i zaczął malować swoich clonewarsowych mando na czerwono niczym wielkanocne jaja.
Jeśli ten maul wciąż jest goły i ma końskie nogi to co robi w tym secie i czemu ma czarny miecz?
Ach no i skoro o czarnym mieczu mowa:
-Czarny miecz vizsli był krótką zakrzywioną kataną czarna w środku z białą poświatą. Powinni wiec zrobić krótką katanę przeźroczystą, ale skoro nie, to chociaż mogli zrobić ten patyk przeźroczysty jak inne miecze a nie czarny. ale jeśli i to nie to chociaż mógł być krótki (przecież maja taki klocek).

Dokładnie! Skopać shebs dziwnego Maula (starego di'kuta)!
PS W Twoim przerobionym minifigu nie ma chyba żadnych customów :o Jak to u Ciebie możliwe?
Obrazek
SUBSKRYBUJ MÓJ KANAŁ

I'm Loomynarty confirmed.
_______________________________________________

ObrazekObrazekObrazekObrazek


Powrót do Zestawy


cron