Strona główna forum Park Recenzje Zestawy 4431 - "Karetka została wysłana" - Nowy zestaw od Lego!

4431 - "Karetka została wysłana" - Nowy zestaw od Lego!


Posty: 50
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski 97-300, Łódzkie

Parę tygodni temu kupiłem zestaw o numerze katalogowym 4431 - karetka pogotowia ratunkowego. Był w cenie 69.99zł, ale w związku z otrzymaniem 20% zniżki miałem go za 52zł. Trzeba przyznać, że firma Lego, postarała się i stanęła na wysokości zadania. Ładne wnętrze karetki, wygląd i ciekawe "pierdółki" sprawiły, iż jest to zestaw godzien kupna.Obrazek
Zestaw zawiera:
* 3 minifigurki
* 1 nosze + kroplówka
* Rower
* sygnalizację świetlną + śmietnik + pokrywa kanalizacji ściekowej
* Karetkę pogotowia
Łącznie - 199 elementów
W zestawie użyto nowego papieru, na którym zostałe wydrukowane naklejki. Powierzchnia jest bardziej chropowata, a jakość kleju jest pośrednia.
Zestaw wykonany jest ciekawie i nowocześnie, dzięki zdejmowanemu dachowi, można kontrolować wszystko co się dzieje w karetce. W pojeździe jest także miejce na apteczkę obok siedzenia kierowcy.
Motyw, który został narzucony przez Lego na opakowaniu to: "Upadek z roweru, na przejściu dla pieszych - ratujemy"
Obrazek
Rażącymi błędami twórców karetki było kilka luk i niedopracowanych fragmentów:
* Zdejmując dach od strony kierowcy drzwi stoją prawidłowo, kiedy dach wstawimy, uginają się lekko w górę powodując lukę.
Obrazek
* Na przednich kołach nie było możliwości użycia klocka, który jest używany w większości zestawów z pojazdem - klocek 2x1 ze spadem w górę, zatem między tablicą rejestracyjną, a kołem widneje przerwa, która niezbyt pieści oczy.
Obrazek
* Do noszy nie użyto tradycyjnych kół, a jakiś rolek, które trudno określić, czym mogłyby być. :|
Obrazek

Karetka jest dość duża i kompatybilna wielkością do innych pojazdów z serii roku 2012, jednak kiedy będziemy chcieli ustawić ją tuż obok cysterny z 2011, będzie ona na tym samym poziomie co karetka, więc kiedy byśmy chcieli nagrać jakiś film, z udziałem pojazdów z tych dwóch osobnych lat, nie będzie to możliwe, gdyż będzie to wyglądało prześmiewczo. Kilka fotek ;)
Obrazek
*
Obrazek


Zestaw moim zdaniem spełnia oczekiwania potencjalnego kupca. Pomimo drobnych wpadek jest on wstanie ucieszyć :lol: Można nim nagrywać jakieś dobre animacje, czy to akcja, w której są poszkodowani, czy to zwyczajna praca medyków i lekarzy...
Mam nadzieję, że recenzja się podobała, zapraszam do dyskusji na jej temat i oczywiście na temat recenzowanego zestawu :D
Brickfilm to coś więcej niż zwykła animacja...


Posty: 108
Medals: 2
Świateczny konkurs WMBF (1) Minifig vs Truck (1)
Dobra recenzja, miło się ją czytało :)
Karetka ma fajny kanciasty kształt i przez to nie wiem dlaczego ale kojarzy mi się z systemem xD.
Obrazek
Obrazek
Chuck Norris zatwierdził ten post
Obrazek


Posty: 50
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski 97-300, Łódzkie

MrSolinius napisał(a):
Dobra recenzja, miło się ją czytało :)
Karetka ma fajny kanciasty kształt i przez to nie wiem dlaczego ale kojarzy mi się z systemem xD.

Może dlatego, że w "systemach" były właśnie takie małe, kanciaste... :lol:
Brickfilm to coś więcej niż zwykła animacja...


Posty: 679
kanciasta to ona może jest, ale do małych nie należy, skoro jest wielkości cysterny
Czysty człowiek jest jak małe mydełko. Wędru­je pop­rzez piany nasze­go świata i na swo­jej drodze namydla zgaszo­nych hejterów.
Taki cytat "z kapelusza"

Obrazek
_____________________________________________________________
ObrazekObrazekObrazek


Posty: 628
Lokalizacja: Warszawa
Medals: 2
WMBF Awards '13 Animacja (1) WMBF Awards '13 Fabuła (1)

Recenzja ok, postaraj się o lepszą jakość zdjęć jak będziesz robił kolejną recenzję. :lol:
Obrazek
YouTube <==============> Twitter <===============> Flickr

Obrazek Obrazek

"Kiedyś były zabawki i było LEGO. Teraz LEGO jest zabawką..."
- Samuel Syrecki


Posty: 50
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski 97-300, Łódzkie

Wiem wiem... zdjęcia robiłem przy złym świetle i kamerką internetową i nie przyłożyłem się do nich, ale dziękuję za opinię. Wkrótce ukaże się nowa recenzja dotycząca zestawu z samochodem policyjnym.
Brickfilm to coś więcej niż zwykła animacja...


Posty: 17
Recenzja na naprawdę dobrym poziomie. Fajnie że wytknąłeś błędy i zrobiłeś porównanie z innym modelem.


Posty: 19
Bardzo fajna recenzja


Posty: 3
Więcej recenzji. Bardzo pozytywnie :)


Powrót do Zestawy


cron