Strona główna forum Park Recenzje Brickfilmy AC/DC Back In Black LEGO

AC/DC Back In Black LEGO

Post 24 sie 2012, o 13:58

Posty: 143
Lokalizacja: Poznań
Medals: 1
Zwyciezca Wakacyjnego Konkursu (1)

Cześć wszystkim, z tej strony CytrynaPictures. Dzisiaj chciałbym zrecenzować film/teledysk LEGO użytkownika finnpeter, który zrobił bardzo ciekawą oraz przyjemną dla oka animację.( którą znajdziecie pod tym linkiem: http://youtu.be/4t3mXjLkA2g) Animacja sama w sobie nie ma jakiejś specjalnej fabuły, ponieważ jest to coś w rodzaju teledysku, a dokładniej teledysku LEGO do piosenki zespołu AC/DC "Back In Black". Animacja ta ma w sobie parę ciekawych, acz intrygujących elementów. Jednak może przedstawię wszystko po kolei:
Film został dodany na YT 13 marca 2009r. Styl oraz płynność animacji są na dobrym poziomie, można zobaczyć bardzo dobrze dopasowane ruchy postaci m.in. podczas gry Angusa Younga, gitarzysty AC/DC. Bardzo rzuca się w oczy tutaj niezbyt zaawansowana, ale bardzo przyjemna w oglądaniu, nadająca staroświeckiego klimatu jakość zdjęć. Można zauważyć, że zdjęcia są jakby lekko niewyraźne, przymglone, ( przynajmniej ja mam takie wrażenie ) a dla podkreślenia starego klimatu, w filmie wykorzystane są stare figurki LEGO. Finn bardzo fajnie odwzorował też członków zespołu. Szczególnie rozpoznawalni są tutaj gitarzysta Angus Young, w jego krótkich spodenkach :D , oraz wokalista Brian Johnson.
Kolejnym ciekawym elementem tego filmu są instrumenty. Bardzo wiernie odwzorowana jest tutaj perkusja, w której nie brakuje żadnego elementu, a gitary, z racji tego, że firma LEGO nie produkowała ich jeszcze w tamtych czasach, musiały być zastąpione łopatami i jednym lizakiem drogowym :mrgreen:, ale i tak wygląda to bardzo ładnie. Jedynym, ale za to bardzo dużym minusem tej produkcji jest SKRÓCONY CZAS PIOSENKI O OK 2 RAZY, przez co przyjemność słuchania jest o wiele krótsza :( Jednakże sam film jest bardzo fajny, starannie dopracowany i przyjemnie się go ogląda. ;)

To by było już wszystko, bardzo prosiłbym o oceny, gdyż jest to moja pierwsza recenzja, a bardzo chciałbym je robić jak najlepiej - pisanie ich sprawia mi dużą przyjemność.

A na koniec jeszcze klasyczne podsumowanie wymyślone przez użytkownika BricksLegoAnimator ;)
+Dobrano bardzo dobrą piosenkę do teledysku, co zwiększa przyjemność oglądania
+Animacja na bardzo dobrym poziomie
+W filmie występuje klasyczny staroświecki nastrój
+Dobrze odwzorowane instrumenty oraz członkowie zespołu
+Ruchy postaci dobrze dobrane do akurat odtwarzanego fragmentu muzycznego
+Ładnie dobrane czarne tło
-Czas piosenki skrócony o połowę
Bo ja jestem brickfilmerem.

Post 24 sie 2012, o 17:26

Posty: 20
Co do filmu jak dla mnie średni może wpływa na to że nie gustuje w takim typie muzyki jednak domniemywam (jak się mylę to mnie popraw) że Ty lubisz tego typu kawałki ;). Na niezbyt pozytywną opinię wpływa też nie za dobra jakość zdjęć jednak warto pamiętać ze jest to rok 2009 czyli bite 3 lata temu a i sam napisałeś ze jest to prawdopodobnie zamierzony efekt.
Teraz co do recenzji jak dla mnie jest dobra fajnie że zwróciłeś uwagę na wygląd i charakterystyczne cechy członków zespołu w ludzkim świecie :D
A co do 2-krotnie krótszego czasu legowej produkcji myślę ze chodziło o prawa autorskie co do tej piosenki gdy jest krótsza nie są na nią założone prawa autorskie ale mogę się mylić

Post 28 sie 2012, o 12:24

Posty: 108
Medals: 2
Świateczny konkurs WMBF (1) Minifig vs Truck (1)
Dobra recenzja! Film też jest niczego sobie. W bardzo interesujący sposób zostały odwzorowane ruchy Angusa i Briana. W większości filmów ruchy kamerą psują klimat animacji, tutaj go tylko wzbogacają ;) . Muzyka świetna - poprostu "Yes, I'm back in black!" :D
Obrazek
Obrazek
Chuck Norris zatwierdził ten post
Obrazek

Post 29 sie 2012, o 14:52

Posty: 628
Lokalizacja: Warszawa
Medals: 2
WMBF Awards '13 Animacja (1) WMBF Awards '13 Fabuła (1)

Recenzja dobra, szkoda tylko że jest taka napisana w jednej kupie, tak bez odstępów i podtytułów. Co do brickfilmu to naprawdę niezły! Ruchy Briana Johnsona kiedy śpiewa są super! Lubię brickfilmy w dawnym stylu. :)

Recenzja 8/10
Obrazek
YouTube <==============> Twitter <===============> Flickr

Obrazek Obrazek

"Kiedyś były zabawki i było LEGO. Teraz LEGO jest zabawką..."
- Samuel Syrecki


Powrót do Brickfilmy


cron