Strona główna forum Park Różne rzeczy i takie tam... Hyde Park Do czego zmierza świat?

Do czego zmierza świat?

Post 24 lut 2014, o 21:41

Posty: 679
Witajcie.
Zuważyłem że co jakiś czas tworzą się na naszym kochanym portalu off topiki dotyczące np. nauki w polsce, lub tego, do czego zmierza ajpól, bądź TGL. Pomyślałem więc, żę skoro lubimy tak o tym gadać, to czemu nie zrobić o tym wątku?
Tak więc zrobimy to tak na luzie jak się tylko da... np. ja zarzucę jakiś tam temat, pogadamy sobie chwilkę, rzecz jasna akurat tu jakieś tam off topiki mogłyby być nawet mile widziane, a jak nam się obgadywany temat przeje to ktoś zarzuci następny i tak dalej... myślę, że każdy od czasu do czasu chętnie podzieli się z nami swoimi przemyśleniami...
Tak więc możemy zacząć. Proponuję najpierw pogadać, o tym nieszczęsnym szkolnictwie...


Dobra, to na początek raz jeszcze zachęcam do ocenienia filmu sir Kena Robinsona ( klik ) i do dołączenia się dyskusji.

Post 24 lut 2014, o 22:48

Posty: 148
Na moją głowę - powinniśmy mieć wybór czy chcemy się uczyć matematyki w podstawowym lub rozszerzonym zakresie. Po przeanalizowaniu materiału stwierdzam, że w codziennym życiu przydaje się nam jakieś 10% z tego co wyniesiemy z lekcji matmy. Reszta to jakieś wydumane obliczenia, które szaremu człowiekowi nic nie mówią. Oczywiście, są jeszcze ci, którzy posiadają ścisłe spojrzenie na świat i z kolei mają problemy z przedmiotami humanistycznymi. Dlatego powinno być, jak z rozszerzeniem jednego języka w szkole, jeżeli chcesz się kształcić w kierunku cyferek to idziesz na zaawansowane nauczanie, jeżeli nie - masz więcej lekcji z humanistyki. To rozwiązałoby wszelkie problemy, ale w związku z tym, że mamy szkolnictwo takie, jakie mamy to w tej kwestii nic się nie zmieni, a nawet może się pogorszyć.

Post 24 lut 2014, o 23:18

Posty: 2
sens stracił życie

Post 24 lut 2014, o 23:38

Posty: 679
Sposób nauczania zależy w dużej mierze od nauczyciela, ale podstawa programowa z informatyki dla gimnazjum mnie załamuje. Nie wiem jak wy, ale ja teraz przerabiam exela.

Post 25 lut 2014, o 20:03

Posty: 354
Lokalizacja: nie wiem ja tu tylko sprzątam
Mój Kanał: https://www.youtube.com/channel/UCXXSIW ... DdW9diANIQ
ZombieFlowchart napisał(a):
Sposób nauczania zależy w dużej mierze od nauczyciela, ale podstawa programowa z informatyki dla gimnazjum mnie załamuje. Nie wiem jak wy, ale ja teraz przerabiam exela.

O ! To tak jak ja! :D Pół życia na paincie... a drugie pół na robieniu debilnych prezentacji w power poincie o tematyce "moje wymarzone wczasy" "czemu kocham moją szkołę" itd, itp. A teraz.............


Jaki system operacyjny zaleca nasza kochana książka do informatyki?( SP,kl VI)
*
*
*
niepokojąca muzyka.....
*
*
*


WINDOWS 95 :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Z tejże książki możemy się dowiedzieć także jak korzystać z dyskietek! :D
Obrazek

Post 26 lut 2014, o 00:43

Posty: 10
Lokalizacja: California
Wspólczuję... A ja jestem wdzięczny moim rodzicom że zabrali mnie z tej głupiej szkoły. Uczę się w domu i dla tego mam czas na robienie tego co lubię, i co napewno przyda się w życiu.
Obrazek
YouTube
Flickr
"Syn kominiorza z Sandomierza"
- Czterej pancerni i pies

Post 26 lut 2014, o 12:37

Posty: 679
Za to za granicą już od dawna i również wchodzi do polski (chociaż na razie jest tego niezbyt dużo) jest coś takiego jak szkoła demokratyczna, znaczy w sumie jest to adresowane mam wrażenie bardziej do takich małych ludzi, być może dlatego, że starsi już są w tej normalnej szkole? w każdymbądźrazie chodzi o to, żeby nauczyciele byli tylko taka pomoca a uczniowie decydowali czego i w jaki sposóbchcą się uczyć, czy coś... jak chcecie to możecie sobie w necie wbić.

Post 15 sie 2014, o 12:23

Posty: 679
Rozmowa delikatnie mówiąc nie klei się. Może zarzuci ktoś nowy temat?

Post 15 sie 2014, o 19:42

Posty: 440
Lokalizacja: Lublin,Lubelskie
Mój Kanał: http://m.youtube.com/channel/UCrWOb2GT- ... MA3Q%3D%3D
Ja chciałbym porozmawiać o sytuacji na Ukrainie.Ale i tak skończy sie na tym że "eee tam" "nic sie nie dzieje" " to nie nasza sprawa" "kogo to obchodzi"
A jeśli ktoś interesuje się tym tematem tak jak ja to niech napisze do mnie na google+ priv albo maila :/
Obrazek

Post 16 sie 2014, o 14:07

Posty: 152
Medals: 6
WMBF Awards '13 Najlepszy Film (3) WMBF Awards '14 Najlepszy Film (1) WMBF Awards '14  Animacja (1) WMBF Awards '13 Animacja (1)
Niestety. Obecnie tylko państwa, które mają broń jądrową lub ropę, stawiają warunki. A my nie mamy tego i tego. Mogę mieć jedynie nadzieję, że nie dojdzie do większego rozlewu krwi i konflikt zakończy się(co prawda to wątpliwe) jeszcze w tym roku.

Jak skończyła się II Wojna Światowa, to wydawało się, że świat dostał lekcję i do tego typu tragicznych wydarzeń w najbliższej przyszłości nie dojdzie. Jednak ludzie są głupi i nie wyciągają wniosków z historii.

Następna strona

Powrót do Hyde Park


cron