Strona główna forum Park Różne rzeczy i takie tam... Hyde Park Polecam/Nie polecam - Gra, Książka, Film

Polecam/Nie polecam - Gra, Książka, Film


Posty: 354
Lokalizacja: nie wiem ja tu tylko sprzątam
Mój Kanał: https://www.youtube.com/channel/UCXXSIW ... DdW9diANIQ
Niedawno obejrzałem film Żywot Briana (Life of Brian) i bardzo go polecam. Można powiedzieć, że składa się ze skeczy, które łączą się w fabularną całość. Nie każdemu będzie odpowiadać bo to specyficzne poczucie humoru i niektórym może wydać się nieśmieszne. Mnie pasuje.
Tutaj cały film z lektorem: https://www.youtube.com/watch?v=uiS4uXxnBSU
Obrazek


Posty: 21
Lokalizacja: Norwegia
Polecić mogę książkę którą ostatnio czytam. Książka zwie się "Ręka Mistrza" napisana przez Stephena King'a.
Książka psychologiczna z domieszką horroru. Polecam, jest całkiem niezła. Jej cena to około 40zł.

Kolejną książkę którą mogę z czystym sumieniem mogę polecić to seria książek "Władca Pierścieni".
Książki raczej dla takich ludzi którzy lubią czytać trudne książki z mnóstwem opisów danych lokacji. Ciężkie do zrozumienia, ale bardzo fajne!
Koszt każdej książki to 15zł.


Posty: 354
Lokalizacja: nie wiem ja tu tylko sprzątam
Mój Kanał: https://www.youtube.com/channel/UCXXSIW ... DdW9diANIQ
SideUniversal napisał(a):
Krissek napisał(a):
Gdzie można kupić cokolwiek z trylogii Tolkena za 15 zł? :O

Obrazek
Obrazek


Posty: 354
Lokalizacja: nie wiem ja tu tylko sprzątam
Mój Kanał: https://www.youtube.com/channel/UCXXSIW ... DdW9diANIQ
1. Film V jak vendetta- polecam
Myślę że część użytkowników już zna, ale opiszę i tak. Ciekawa wizja Anglii w bardzo niedalekiej przyszłości, 2020. Widać wpływy Roku 1984, bo nim był podobno inspirowany komiks na którego podstawie nakręcono film, jednak sytuacja i klimat jest inny. Po pierwsze w 1984 życie przeciętnego człowieka było dużo gorsze i biedniejsze. Tutaj ludzie żyją tak jak zwyczajni, współcześni mieszkańcy Londynu, o ile się nie wychylają. Wtedy nie żyją. Ogólnie akcja skupia się na tym, że V grany przez Hugo Veavinga i noszący na twarzy maskę XVI-XVII wiecznego Guya Fawkesa prowadzi jednoosobową organizację partyzancką. Pewnego dnia ratuje na ulicy młodą kobietę Evey, która w ramach wdzięczności zostaje z nim jeszcze jakiś czas, następnie razem z V pojawia się na nagraniu z wysadzenia budynku sądu, więc musi zostać jeszcze dłużej i nie pokazywać się publicznie (wiem, że trochę pokrętnie to opisałem). Więcej fabuły nie zdradzę, trzeba obejrzeć. Paradoksalnie świat przedstawiony tutaj jest straszniejszy niż w 1984 ponieważ bardziej przypomina nasz i pokazuje jak łatwo przekroczyć granicę między państwem w miarę normalnym a totalitarnym.

2. Kult Unplugged -polecam
To temat od polecania gry, książki lub filmu ale chyba album też może być. Krótko opiszę, że świetnie się słucha, bo zawiera wiele dobrych piosenek Kultu, zagranych akustycznie, bardziej spontanicznie i po prostu inaczej.

3. Far Cry 2 - nie polecam
Grałem w część pierwszą i drugą. Nie ma co porównywać. O ile dwójka daje ciekawy obraz fikcyjnego afrykańskiego państwa zniszczonego wojną, to jest tak nudna i monotonna że nawet na kodach nie idzie grać. Rozumiem, że duża mapa, realizm itd, ale to już jest przesada. Jedzie się 25 minut do jakiejś lokacji, po drodze napotyka się 10 posterunków, na każdym 10 uzbrojonych Murzynów!
Wszystkie zadania takie same. A idź pan.

4. Symulator Policji - ?
To zostawiłem na koniec bo nie wiem czy polecić czy nie. Zależy czy ktoś lubi grać dla zabawy w złe gry czy nie. Od Far Cry 2 na pewno lepsza, przynajmniej można się pośmiać, nigdy nie widziałem tylu debilnych bugów w jednej grze. Ciekawe są też mechanizmy w tej grze. Jeżeli przejedziesz człowieka, misja się resetuje. Jeśli będziesz chodził po ulicy pryskając ludziom gazem w oczy i strzelając do pijaków- jest ok. Raz coś się zglitchowało i wszyscy przechodnie zaczęli być przestępcami, kiedy indziej była misja w której miałem robić zdjęcia dealerom narkotykom. Podchodzę do nich na 2 metry i robię zdjęcie ryja. Dealer-nic. Nic dodać nic ująć. W dodatku gra udaje całkiem poważną i dorosłą. PEGI 16 :o
Obrazek


Posty: 115
Lokalizacja: Warszawa



Posty: 91
Polecam

Star Wars VII: TFA


Let's the war begin. :]]
Obrazek


Posty: 397
Lokalizacja: Konin
TomTheHuman napisał(a):
Polecam

Star Wars VII: TFA

Ja również polecam. :]]
Obrazek
Zapraszam na mój:
You tube
Flickr


Posty: 628
Lokalizacja: Warszawa
Medals: 2
WMBF Awards '13 Animacja (1) WMBF Awards '13 Fabuła (1)

Polecam

Star Wars: Episode VII - The Force Awakens

Oglądałem już 3 razy w kinie. :]]
Obrazek
YouTube <==============> Twitter <===============> Flickr

Obrazek Obrazek

"Kiedyś były zabawki i było LEGO. Teraz LEGO jest zabawką..."
- Samuel Syrecki


Posty: 679
Ach. Jeśli ktoś chce obejrzeć siódmy raz gwiezdne wojny, dziesiąty raz wysadzanie jeszcze większej gwiazdy, która nie jest księżycem, bo jest planetą i wzrusza się na samą myśl o klasycznej części obsady, to zepewne będzie zadowolony.
Jeśli ktoś zamierza zobaczyć saj-fikszyn akszyn móvi z pięknymi efektami na green screenie i głębokim przesłaniem na miarę Avatara, to się zawiedzie.


Posty: 628
Lokalizacja: Warszawa
Medals: 2
WMBF Awards '13 Animacja (1) WMBF Awards '13 Fabuła (1)

ZombieFighter napisał(a):
Ach. Jeśli ktoś chce obejrzeć siódmy raz gwiezdne wojny, dziesiąty raz wysadzanie jeszcze większej gwiazdy, która nie jest księżycem, bo jest planetą i wzrusza się na samą myśl o klasycznej części obsady, to zepewne będzie zadowolony.

Trzeba mieć najpierw pojęcie na jakiś temat, zanim zabierze się głos. :alien:

ZombieFighter napisał(a):
Jeśli ktoś zamierza zobaczyć saj-fikszyn akszyn móvi z pięknymi efektami na green screenie i głębokim przesłaniem na miarę Avatar'a, to się zawiedzie.

Masz na myśli przereklamowaną Pocahontas w kosmosie? Zgodzę się, jeżeli to co napisałeś tutaj jest sarkazmem.
Obrazek
YouTube <==============> Twitter <===============> Flickr

Obrazek Obrazek

"Kiedyś były zabawki i było LEGO. Teraz LEGO jest zabawką..."
- Samuel Syrecki

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hyde Park


cron