Strona główna forum Park Różne rzeczy i takie tam... Hyde Park Czego chcecie?

Czego chcecie?

Post 20 paź 2015, o 21:28

Posty: 68
Lokalizacja: Tychy

Dobra świry i inne stworzenia obecne na tym forum.... Mało tu się dzieje, czas rozbujać tą łajbę. Czego najbardziej byście oczekiwali od administratorów i strony? Co chcecie na niej zobaczyć? Czego się dowiedzieć? Walcie śmiało bo drugiej takiej okazji może nie być :Ed:
Obrazek
_______________________________________________

ObrazekObrazekObrazek

Post 22 paź 2015, o 21:00

Posty: 199

Aktywności. Każdego.

Post 22 paź 2015, o 21:37

Posty: 449
Lokalizacja: Nowy Tomyśl Wielkopolska

Punktów reputacji, większej aktywności adminów przy postach. Ogólnie powrotu starego wmbf ;). Wywiadów, ciekawostek, nie zmieniana użytkownikom postów, profili. Usuwanie głupich tematów zakładanych przez nasze piękne i "śmieszne" trolle.

Post 22 paź 2015, o 22:11

Posty: 70
Lokalizacja: Nevada
Medals: 1
Zwyciezca Wakacyjnego Konkursu (1)

Faktycznie wywiady to dobra myśl.
To znaczy, i tak najwięcej zależy od ogółu użytkowników, ale faktycznie potrzebne są od czasu do czasu takie atrakcyjne impulsy.
Poza tym może te poradniki przydałyby się - tu mi głupio - już dawno chciałem zaproponować, że sam czy w konsultacji z administracją coś bym do tego dorzucił, bo mam taką chęć.

Ps.
Prawdopodobnie edytuję i rozwinę tą wypowiedź, ale chciałem, żeby było wiadomo, żem nie obojętny.
Bum - hyc!
Jestem człowiekiem, który niby nie istnieje, ale działa w tym niebezpiecznym świecie...
A jeśli myślicie, że Maciek Legolandzki zaginął, to się mylicie

Post 24 paź 2015, o 13:58

Posty: 21
Lokalizacja: Norwegia
W sumie wywiady byłyby niezłym pomysłem. Na ogół pomysł czegoś typu "redakcji" byłby niezły. Coś typu ogarnięcia filmików redakcyjnych gdzie byłyby omawiane ciekawostki, informacje ze świata LEGO. Przykładowo:
-Informacje na temat jakiś setów,
-Informacje na temat tego co poczynają poszczególni brickfilmerzy i tym podobne.

Byłoby nieźle robić coś takiego na kanale WMBF na Youtube. Myślę, że jeden taki filmik na 1-2 tygodnie byłby niezły. Po prostu jestem za tym, aby admini/moderatorzy zaczęli serię takich filmów, zaczęli robić wywiady itp.

Post 24 paź 2015, o 15:44

Posty: 449
Lokalizacja: Nowy Tomyśl Wielkopolska

>Nowi Administratorzy którym będzie się w ogóle chciało coś tutaj robić :Ed:

Post 24 paź 2015, o 17:43

Posty: 68
Lokalizacja: Tychy

No dobrze ale z kim byście chcieli te wywiady? Jacy twórcy by Was interesowali? Głównym problemem WMBF jest brak nowego narybku… Przez wiele lat administracja wkładała w stronę wiele serca a nowych animatorów i tak nie przybyło ;/

Co do tutoriali… Jakie techniki chcielibyście mieć omówione?
Obrazek
_______________________________________________

ObrazekObrazekObrazek

Post 24 paź 2015, o 19:09

Posty: 70
Lokalizacja: Nevada
Medals: 1
Zwyciezca Wakacyjnego Konkursu (1)

Co do wywiadów chciałem sięgnąć po wzór do archiwum WMBF, ale nie mogę się tam dostać. Może przy odrobinie chęci dałoby się umówić z profesjonalnymi animatorami np. z Se-Ma-Fora. Wiem ;) , to brzmi mało prawdopodobnie, wymagałoby jakiegoś dojścia i wkładu pracy, ale mogłoby być ciekawe. Ostatecznie wśród bardziej i mniej zaawansowanych z Nas, ogółu brickfilmerów można by prowadzić na wpół żartobliwe wywiady i reportaże o Naszej własnej pracy, inspiracjach czy o czym tam bądź - ale o tym o czym chcemy powiedzieć i chcemy usłyszeć, nic wymyślonego na siłę. Tak myślę.

A poradniki - w wątku w "Głosowaniach i Propozycjach" pytano o szeroko pojęty masking, dobre sceny dynamiczne tj. walka. O ile pierwsze zagadnienie można usystematyzować, o tyle drugie wynika głównie z doświadczenia, jednak też można coś ogólnie doradzić. Myślę, że jeżeli WMBF stałby się poważną solidną bazą szkoleniową zaopatrzoną w poradniki, to łatwiej byłoby początkującym pozbyć się podstawowych błędów i zobaczyć w brickfilmingu nie żmudną syzyfową pracę, ale pracę przynoszącą efekty. Mam na myśli osoby, które ulegają zniechęceniu.

Dzięki Administracji już mamy dobre poradniki, ale z pewnością są jeszcze problemy nie opisane, które wymagają mniejszego czy większego przeczesania internetu. Chociażby te wymienione. Temat maskingu jest wprawdzie podejmowany w wielu tutorialach na yt, lecz im więcej pożądanych i przejrzystych poradników potencjalny narybek znajdzie w jednym miejscu, tym chętniej się tu zatrzyma. :)

Może tutoriale mogłyby być też wyeksponowane na samej witrynie.
Bum - hyc!
Jestem człowiekiem, który niby nie istnieje, ale działa w tym niebezpiecznym świecie...
A jeśli myślicie, że Maciek Legolandzki zaginął, to się mylicie

Post 24 paź 2015, o 19:44

Posty: 68
Lokalizacja: Tychy

Po co komu tutoriale powielane już po raz kolejny? Lepiej niech przychodzą ze swoimi problemami, dokładnymi ujęciami aby im pomóc, wyjaśnić jak co działa. Co do wywiadów z filmowcami to żaden problem… Po festiwalach przez które się przewijam poznaję pełno takich ludzi, od wybitnych autorów zdjęć jak Sławek Idziak, przez reżyserów, montażystów, animatorów aż po wybitnych aktorów jak np Natalka Portman, co miało miejsce ostatnio. Dojścia są, tylko jeszcze ktoś kto się tym sumiennie zajmie ;p
Jak chcecie się w to pobawić to zapraszam na Camera Image do Bydgoszczy.
Obrazek
_______________________________________________

ObrazekObrazekObrazek

Post 24 paź 2015, o 21:00

Posty: 21
Lokalizacja: Norwegia
MegaSpaceFighter napisał(a):
No dobrze ale z kim byście chcieli te wywiady? Jacy twórcy by Was interesowali? Głównym problemem WMBF jest brak nowego narybku… Przez wiele lat administracja wkładała w stronę wiele serca a nowych animatorów i tak nie przybyło ;/



Zagraniczni animatorzy chociażby.

EDIT: Myślałem tez o ludziach, którzy w jakiś sposób wnieśli coś do LEGO czy Brickfilmów.


Powrót do Hyde Park


cron