Strona główna forum Brickfilmy Tutoriale Użytkowników Latanie

Latanie

Zaprezentuj innym animatorom swoje brickfilmowe sztuczki i pomóż im z animacją.
Post 2 gru 2012, o 15:06

Posty: 383
Lokalizacja: Polska, Łask (w pobliżu Łodzi)

Tak więc. Wszyscy zaawansowani brickfilmerzy wiedzą jak uczynić figurkę lub inny przedmiot Zidentyfikowanym Obiektem Latającym. Ale, jeśli ktoś nie wie. Można robić zdjęcia nie pokazujące podpórki np. takie jak np. tu:
DSC04851 (Kopiowanie).JPG
DSC04851 (Kopiowanie).JPG (72.58 KiB) Przeglądane 9395 razy


Tu, podpórkę zasłania cień rzucany przez gondolę. Niestety nie zawsze da się tego użyć. Więc można użyć drugiego tricku tj. zrobienia zdjęcia ucinając podpórkę. Taki trick widzicie np. tu:
DSC05308 (Kopiowanie).JPG
DSC05308 (Kopiowanie).JPG (54.09 KiB) Przeglądane 9395 razy


Tu zdjęcie ucina akurat moją rękę.
Przy figurkach możecie użyć żyłki wędkarskiej. Ale trzeba też umiejętnie wyregulować ostrość, by nie było jej widać. Taki efekt jest np. na tym zdjęciu:
DSC05138 (Kopiowanie).JPG
DSC05138 (Kopiowanie).JPG (134.43 KiB) Przeglądane 9395 razy


Ale lepiej by były to po prostu krótkie sceny, bo jedno niedopatrzenie i wszystko legnie w gruzach :(

Natomiast najbardziej zaawansowanym sposobem usuwania podpórek itp. są programy graficzne. Najprostszy z nich to Bafran. Robicie 2 zdjęcia. Jedno z podpórką, drugie bez, z samą scenerią, wrzucacie do Bafrana i wymazujecie co chcecie. Ale uwaga! Na tych dwóch zdjęciach set design nie może poruszyć się ani o milimetr, oraz kamera nie może drgnąć! Przykładem takiej edycji jest to zdjęcie:

http://www.google.pl/imgres?um=1&hl=pl& ... 110&ty=114

(Zdjęcie nie jest moje)
Jak widzicie wygląda to pięknie, ale trzeba to umieć!
Bafran jest darmowym programem, link do instalacji znajduje się tu:
http://www.google.pl/imgres?um=1&hl=pl& ... 110&ty=114

Mam nadzieję, że podobał Wam się mój mini-poradnik.
Pozdrawiam ;) !
ziemek2044
Obrazek
SUBSKRYBUJ MÓJ KANAŁ

I'm Loomynarty confirmed.
_______________________________________________

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Post 2 gru 2012, o 15:31

Posty: 50
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski 97-300, Łódzkie

pomysł na tutorial może i dobry, ale za mało zrozumiale wyjaśniasz... Powinieneś bardzo szczegółowo opisywać wszystko co istotne. Zdjęcia warto by było, aby były też lepszej jakości. Sam w sobie poradnik może być ale treścią nie zachwyca. Moja ocena 6/10
Brickfilm to coś więcej niż zwykła animacja...

Post 2 gru 2012, o 17:54

Posty: 383
Lokalizacja: Polska, Łask (w pobliżu Łodzi)

No cóż, jest to mój pierwszy poradnik, faktycznie zdjęcia powinny być lepsze, ale używałem zdjęć do filmu w jakości VGA :| . Jeśli będę tworzył jakiś następny poradnik to postaram się o lepsze zdjęcia i obszerniej wyjaśnioną treść. Dzięki!























<a href=http://download.cnet.com/YouTube-To-MP3/3000-2071_4-75810474.html >there</a>
Obrazek
SUBSKRYBUJ MÓJ KANAŁ

I'm Loomynarty confirmed.
_______________________________________________

ObrazekObrazekObrazekObrazek


Powrót do Tutoriale Użytkowników


cron