Strona główna forum Park Serie LEGO Serie za licencją The Simpsons

The Simpsons

Star Wars, Harry Potter, Lord of the Rings itp...
Post 20 sty 2014, o 10:29

Posty: 354
Lokalizacja: nie wiem ja tu tylko sprzątam
Mój Kanał: https://www.youtube.com/channel/UCXXSIW ... DdW9diANIQ
Fajna chatka! :D Ale te nielegowe łby w minifigach...............
Obrazek

Post 31 sty 2014, o 18:34

Posty: 383
Lokalizacja: Polska, Łask (w pobliżu Łodzi)

mkstudio napisał(a):
Ale te nielegowe łby w minifigach...............

No niestety... Kiedyś Lego to była nie tylko firma, Lego to był pewien... styl życia :mrgreen: Ale, nie naprawdę, uważam, że dawne Lego miały w sobie tą prostotę i jakiś czar. Proporcje? Czy może sam wygląd? W każdym razie TLG dbało o to, by zestaw był zgodny z kryteriami i stylem Lego :) No, ale teraz czasy są inne, biznesmeni, politycy i cała ta kawalkada chce zarobić. Widać to dość dobrze np. przy reformach edukacyjnych. Z dziwnego powodu poziom nauczania i jego treść przybierają w Polsce kształt sinusoidy. Tak, tak takiej samej sinusoidy, za pomocą której można wyrazić charakter napięcia zmiennego.

Obrazek
A oto piękna sinusoida

Gdyby dało się w polskiej edukacji zastosować coś w rodzaju mostku Graetza, czyli prostownika...

Obrazek
Polska edukacja po zastosowaniu mostku Graetza

Dokładnie. Otóż wyjaśniam o co chodzi z sinusoidalnym programem nauczania. Poziom nauczania jest tak dostosowany, by wychowywać pokolenia robotników zamiennie z ich możliwymi przyszłymi kierownikami. Pięknie wpasowane w gospodarkę państwa. A jakie tanie :!: Niestety nikt nie powie młodemu dzieciakowi: "A Ciebie wychowamy na robotnika/dyrektora". Bez specjalnego porównania trudno powiedzieć na kogo chce III RP wychować młodych teraz. Państwo musi zarabiać. No tak, ale gdzie, kiedy toniemy w miliardowych długach? Dobra. Ale wracając do Lego Simpsonów. Co to obchodzi prezesa TLG, czy tam jego zastępców, czy podzastępców, designerów itd. czy to będzie łeb taki, czy taki? Tą robotę wykonują za nich marketingowcy. Lego robi głównie główki tzw. "klasyczne", bo są rozpoznawalne i nie jednego ojca nawet do sklepu przyciągną... Biznes, biznes i jeszcze raz biznes. Bilans musi być dodatni. No to co robi Lego? Robi inne główki, tak żeby nawet jeśli się komuś nie podobają, no to chciałby zobaczyć jak główka na żywo wygląda, dotknąć, sprawdzić. I pyk! Już wyskoczył ze 120 PLN :arrow: Lego jest 40$ do przodu.

Obrazek
A żebyś wiedział!

No, taki krótki wywód nt. komercji :D Mam nadzieję, że wszystkich jak najbardziej pocieszyłem/zdołowałem,
Pozdrawiam,
Ziemek jako "Pan Derp"
Obrazek
Obrazek
SUBSKRYBUJ MÓJ KANAŁ

I'm Loomynarty confirmed.
_______________________________________________

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Post 31 sty 2014, o 18:55

Posty: 152
Medals: 6
WMBF Awards '13 Najlepszy Film (3) WMBF Awards '14 Najlepszy Film (1) WMBF Awards '14  Animacja (1) WMBF Awards '13 Animacja (1)
Deep stuff, bro.
Obrazek

Post 1 lut 2014, o 22:04

Posty: 628
Lokalizacja: Warszawa
Medals: 2
WMBF Awards '13 Animacja (1) WMBF Awards '13 Fabuła (1)

Zajebisty post ziemek.
Obrazek
YouTube <==============> Twitter <===============> Flickr

Obrazek Obrazek

"Kiedyś były zabawki i było LEGO. Teraz LEGO jest zabawką..."
- Samuel Syrecki

Post 2 lut 2014, o 13:53

Posty: 383
Lokalizacja: Polska, Łask (w pobliżu Łodzi)

pkmovies92 napisał(a):
Zajebisty post ziemek.

:?:
Obrazek
SUBSKRYBUJ MÓJ KANAŁ

I'm Loomynarty confirmed.
_______________________________________________

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Post 2 lut 2014, o 14:14

Posty: 679
na temt nauki to posłuchajcie sobie Kena Robinsona, a co do tematu, to mogli by zrobić z normalnymi głowami Obrazek
^to jest projekt fajny, ciekawy, nie powiem, ale baaardzo nie legowy, wystający kawał gęby to mógłby być nadruk (chociaż nie wiem,czy to by dobrze wyglądało), a wystający kawał fryzuro-łba jako element doczepiany, wtedy by można było użyć w jakichś customach (chyba tak nie jest, ale jeśli jest, to możecie mnie skrzyczeć) w każdymbądźrazie to sum up łby są ciekawe i fajne i w sumie mi się podobają, ale za to nie są uniwersalne, tak jak łby lego być powinny! Ja zaś nie będę tego zestawu kupować. Jakbym miał stuwę, to kupiłbym se koniecznie ten nowy kamper z lego city, albo odkładał na wieże orthanku :ugeek: :geek: :ugeek: :geek: :ugeek: :geek: :ugeek: :geek: :ugeek: :geek: :ugeek: :geek: :ugeek: :geek: :ugeek: :geek:


PoZdroF


Powrót do Serie za licencją


cron