Strona główna forum Park Serie LEGO Serie za licencją "Przepowiednie" dla serii Star Wars 2014, 2015, 2016...

"Przepowiednie" dla serii Star Wars 2014, 2015, 2016...

Star Wars, Harry Potter, Lord of the Rings itp...
Post 12 cze 2012, o 19:27

Posty: 70
Lokalizacja: Suwałki

Ostatnio tak jakoś sobie przeglądałem Allegro w poszukiwaniu planet.

Właśnie! Jakie jeszcze mogą być planety?
Obstawiałbym napewno wszystkie te, które pojawiły się w sadze. Mamy już:
Tatooine, Bespin, Endor, Naboo, Gwiazdę Śmierci (jaka to planeta?), Yavin 4

Myślę, że TLG wyprodukuje jeszcze:
-Mustafar (raczej jeden z separatystów)
-Coruscant (nie mam pojęcia)
-Hoth ( być może Carlist Rieekan, albo Piett, lub też Veers)
-Kamino [oby tylko nie standardowy klon ( np. tak jak przy Yavin'ie, gdzie dodali zwykłego pilota :( ), mam nadzieję, że nowa figurka Kaminoan]
-Geonosis (obstawiał bym tu figurkę Poggle'a albo Jango Fett'a)
-Alderaan ( raczej nie widzę innej możliwości niż Bail Organa)
-Kashyyyk (może Yoda, lub jakiś Wookiee Warrior, ale oby tylko nie Chewie!)

Jak coś jeszcze wymyślę to dopiszę :)
Piszcie swoje pomysły lub domysły co do planet!

Fajna jest planeta Tatooine, jednak TLG poszło na łatwiznę :( Nie uważacie? Zamiast wymyślić jakąś nową figurkę, do tej pory nie spotykaną, albo wstawić rzadką (np. Greedo :D ) to poszli na łatwiznę i wstawili figurkę Sebulby :| Owszem jest to szansa by tanio zdobyć figurkę Dug'a, ale naprawdę...
Po prostu dla mnie jest to karygodne!! Chętnie zobaczyłbym przy tej planecie np. Jawa (nie za bardzo wiem jak to odmienić :) ), Shmi, Tusken'a, kogoś z Kantyny Mos Eisley, C-3PO (pomysł pkmovies92'a) itd. Ale NIE! Dali figurkę wydaną pół roku temu!!
Tak naprawdę, to tyczy się wszystkich planet z pierwszej serii, ale najbardziej mnie dotknęło Tatooine :)

Post 14 cze 2012, o 22:17

Posty: 628
Lokalizacja: Warszawa
Medals: 2
WMBF Awards '13 Animacja (1) WMBF Awards '13 Fabuła (1)

Przytoczyłeś ciekawy wątek o nowych planetowych setach MButek. :)

Chciałbym nieco "przypudrować" Twoją listę, poprawiając w niej niektóre postacie i dodając pojazdy (o których zapomniałeś). xD

-Mustafar (raczej jeden z separatystów)

Tutaj się zgodzę w 50%, ponieważ wacham się pomiędzy minifigiem separatysty (np. Gunrey'a), a Vader'em (z główką fleshową, świeżo po operacji). Co do mini modelu jakiegoś pojazdu, to dał bym mini wersję zielonego Jedi Starfighter'a Anakin'a.
EDIT: Zmieniam zdanie co do mini modelu, dał bym jednak Theta-Class Shuttle. Dodam jeszcze że fajnie by było, gdyby elementy tworzące planetę były wykonane w kolorze Trans-Neon Orange + nadruki. Efekt był by zadowalający. :)

-Coruscant (nie mam pojęcia)

Ja natomiast mam pomysł :) Tutaj idealnie by pasował Kanclerz Palpatine z mini modelem taksówki z Coruscant, lub odnowiona Zam Wesell z jej śmigaczem. Natomiast planeta była by wykonana w ten sam sposób co Mustafar, tyle że w kolorze Trans Yellow lub Trans-Neon Yellow, z innymi nadrukami. Co dawało by niesamowity efekt! Kiedy wzięlibyśmy taką planetę pod słońce, zobaczylibyśmy jak "ulice" miast się świecą tam gdzie jest "noc". :idea:

Hoth ( być może Carlist Rieekan, albo Piett, lub też Veers)

Tutaj myślałem z początku nad Chewie'm pokrytym śniegiem z mini modelem Imperial Probe Droid'a, ale to trochę bez sensu, ponieważ ten droid myłby w skali do minifiga, a nie mini. Potem przyszedł mi na myśl Veers (tak jak zaproponowałeś), ale nie dawno był w Hoth battle-packu, a kolejny mini AT-AT nie był by niczym unikatowym.
Dla tego sądzę, że Carlist Rieekan to dobry pomysł, a jako mini model wsadził bym GR-75 medium transport.

Kamino [oby tylko nie standardowy klon ( np. tak jak przy Yavin'ie, gdzie dodali zwykłego pilota :( ), mam nadzieję, że nowa figurka Kaminoan]

Minifiga Kaminonianina zostawił bym na jakiś większy zestaw, ponieważ nie widzę żadnego mini modelu, który by współgrał z Kaminonianinem. Tutaj dał bym Jango Fett'a z jego mini Slave I.

Geonosis (obstawiał bym tu figurkę Poggle'a albo Jango Fett'a)

Hmmm, a może klon z AOTC (Nowa wersja hełmu, nie Clone Wars) + mini SPHA-T? Chętnie bym zobaczył minifiga Poggle'a, ale nie wiem jaki statek by do niego pasował. Może mini Geonosian Starfighter?

Alderaan ( raczej nie widzę innej możliwości niż Bail Organa)

Zgadzam się, Bail Organa w jednym secie razem z mini CR70 corvette z ep.III :)

-Kashyyyk (może Yoda, lub jakiś Wookiee Warrior, ale oby tylko nie Chewie!)

Myślę że tutaj by pasował najbardziej Wookiee Warrior z mini modelem Wookiee Catamaran.



Fajna jest planeta Tatooine, jednak TLG poszło na łatwiznę :( Nie uważacie? Zamiast wymyślić jakąś nową figurkę, do tej pory nie spotykaną, albo wstawić rzadką (np. Greedo :D ) to poszli na łatwiznę i wstawili figurkę Sebulby :| Owszem jest to szansa by tanio zdobyć figurkę Dug'a, ale naprawdę...

TLG zrobiło to tak, aby wyszło taniej w produkcji. Robili akurat figurki Sebulb'y, to wpakowali je gdzie się tylko nadarzyła okazja. Robili to byle by mniej wydać na nowe formy i sitodruki (dla np. nowych Greed'ów), a więcej zarobić na rodzicach pocieszających swoje pociechy małym setem. Czasami zdarzały się sytuacje, że w jednym Tatooine były 2 figurki Sebulb'y! :shock: Tak jak by firma LEGO chciała się pozbyć nadmiaru wyprodukowanych Dug'ów. :| Oczywiście zarabiając na tym.

Z resztą, mieli już w planach zrobić mini Podracer Sebulb'y, aby Podracer Anakina z innego torebkowego zestawu (30057), miał się z kim ścigać. ;)
Tutaj znowu nasuwa mi się na język słowo komercja. Kiedyś był jeden zestaw z dwoma mini ścigaczami, który kosztował około 35 zł (posiadam :D), a teraz są rozdzielone na dwa, gdzie jeden kosztuje z 45zł a drugi 20...

Po prostu dla mnie jest to karygodne!! Chętnie zobaczyłbym przy tej planecie np. Jawa.

Zgadzam się, a jako mini model oczywiście Sandcrawler. :D
Obrazek
YouTube <==============> Twitter <===============> Flickr

Obrazek Obrazek

"Kiedyś były zabawki i było LEGO. Teraz LEGO jest zabawką..."
- Samuel Syrecki

Post 17 cze 2012, o 16:24

Posty: 70
Lokalizacja: Suwałki

Aaa swoją drogą powiem wam, że chyba zanosi się na zestaw z Rancorem. Nie odkryłem tego ja...

Odkrył to użytkownik Alldarker z forum Eurobricks. Całą sytuację opisał w poście. Już kilkadziesiąt minut później posypały się westchnienia, dyskusje czy podziękowania :)
Odkrył to dzięki nowemu zestawowi Lego 9516 Jabba's Palace i dwóm zastanawiającym miejscom bez klocków...

Zapraszam do zapoznania się z sytuacją, klikając w ten link:
http://www.eurobricks.com/forum/index.php?showtopic=58035&st=5715

Post 25 cze 2012, o 13:33

Posty: 628
Lokalizacja: Warszawa
Medals: 2
WMBF Awards '13 Animacja (1) WMBF Awards '13 Fabuła (1)

Ha! Tak jak przypuszczałem! W 2013 będą na 100% zestawy z AOTC (Attack Of The Clones)! Nie dla tego bo to jakieś dziesięciolecie itp; tylko dla tego, że w 2013 będzie przecież w kinach następny odnowiony epizod w 3D! Na pewno będą nowe zestawy z AOTC, ponieważ kiedy w kinach był TPM w 3D (The Phantom Menace), to TLG z tej okazji wypuściło mnóstwo zestawów związanych z tym epizodem.

Oczywiście tu chodzi o zainteresowanie najmłodszych, bo ci najmłodsi mają krótkotrwałą fazę na obojętnie jaki film, który przed chwilą obejrzeli w kinie czy TV. Przez co mówią "Jestem wielkim fanem Star Wars" i kupują wszystko co jest ze Star Wars związane, w tym zestawy LEGO. Głównie związane z epizodem który zobaczyli ostatnio w kinie. Za jakiś czas wychodzi nowy film i powstają nowe zabawki. Np. Harry Potter. Taki dzieciak co ciągle mówił "Jestem wielkim fanem Star Wars" teraz mówi "Jestem wielkim fanem Harry'ego Potter'a" i kupuje nowe zabawki zapominając o tych poprzednich... TLG wie jak i kiedy wyciągać kasę od naiwnych dzieciaków.

A propos, nie wiem czy wiecie jak ma wyglądać nowy art box dla zestawów w 2013, jeżeli nie to pozwólcie że Was oświecę:

Obrazek

Po samym obrazku można przewidzieć AOTC w 2013. W obecnym roku (2012) na obrazku widnieje Darth Maul, bo TPM w 3D cieszył się popularnością. Jestem przekonany, że na pudełkach LEGO Star Wars 2014, będzie wizerunek Grievous'a, z wiadomych już względów. :)
Obrazek
YouTube <==============> Twitter <===============> Flickr

Obrazek Obrazek

"Kiedyś były zabawki i było LEGO. Teraz LEGO jest zabawką..."
- Samuel Syrecki

Post 29 cze 2012, o 14:15

Posty: 70
Lokalizacja: Suwałki

Art box bardzo fajny. W moich kolorach :)

Tak właściwie to już mamy/mieliśmy podpowiedź na to że, w następnym roku będą zestawy z AotC.
Jaką?!

Geonosianie !!!


W końcu TLG potrudziło się nad tymi figurkami i na pewno ma zamiar je wykorzystać w późniejszym czasie :D

Post 1 lip 2012, o 14:29

Posty: 628
Lokalizacja: Warszawa
Medals: 2
WMBF Awards '13 Animacja (1) WMBF Awards '13 Fabuła (1)

Mam nadzieję że przynajmniej nadruki zmienią na ich torsach i głowach. Bo nie chce widzieć nic z Clone Wars w zestawach AOTC... Już sam kształt tych Geonosianów z CW jest za bardzo kreskówkowy... No ale trudno, jakoś to przeboleje.
Obrazek
YouTube <==============> Twitter <===============> Flickr

Obrazek Obrazek

"Kiedyś były zabawki i było LEGO. Teraz LEGO jest zabawką..."
- Samuel Syrecki

Post 4 lip 2012, o 12:51

Posty: 70
Lokalizacja: Suwałki

Nowy news! (kilka dni temu ogłoszony). :)

Właściwie nie wiem czy kogoś to zainteresuje, (mnie tak) że prawdopodobnie TLG w następnym roku (lub dalej) rozszerzy jeszcze nie wydany a już popularny zestaw 9516 Jabba's Palace !!! :shock:

Skąd ta informacja, a no prosto z Lego Magazynu amerykańskiego.

Obrazek
Jabba's Palace Building Challenge by ACPin, on Flickr

Otóż jak widzicie jest to konkurs na rozszerzenie Pałacu Jabby o inne pomieszczenie. Po opublikowaniu tego nie ma już chyba żadnych wątpliwości. 8-)
Przecież wszyscy krzyczeli "Chcemy grotę Rancor'a" czy "Chcemy pokój tortur droidów!"

TLG nie powiedziało tego wprost, no ale... sami wiecie. ;)

Po za tym konkurs jest bardzo fajny, gdyż można wygrać Gift Card o wartości 100 $. A to całkiem sporo.

Na razie to wszystko. Hejos!!!!!

Post 5 lip 2012, o 22:30
TheLEGOSTARWARSPL

W tym zestawie jest jeszcze ta wieża, więc prawdopodobnie zmieści się i grota i pokój tortur! :idea:

Post 5 lip 2012, o 23:37

Posty: 270
Lokalizacja: Warszawa
Medals: 3
WMBF Awards '15 Fabuła (1) WMBF Awards '14 Fabuła (1) Zwyciezca Wakacyjnego Konkursu (1)

W tym zestawie jest jeszcze ta wieża, więc prawdopodobnie zmieści się i grota i pokój tortur!


Wątpię by figurka rancorn'a zmieściła by się do tej wieży, a zresztą przecież można zamiast wieży dać takie wielkie dzrzwi do groty. :idea:
I will tear your flesh!

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Post 6 lip 2012, o 11:31

Posty: 679
Mogliby dać Jabbie kurczaka...
Czysty człowiek jest jak małe mydełko. Wędru­je pop­rzez piany nasze­go świata i na swo­jej drodze namydla zgaszo­nych hejterów.
Taki cytat "z kapelusza"

Obrazek
_____________________________________________________________
ObrazekObrazekObrazek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Serie za licencją


cron