Strona główna forum Park Serie LEGO Inne Nostalgia goggles?

Nostalgia goggles?

Post 28 cze 2015, o 14:36

Posty: 628
Lokalizacja: Warszawa
Medals: 2
WMBF Awards '13 Animacja (1) WMBF Awards '13 Fabuła (1)

Zakładam ten temat aby objaśnić jak bardzo bezsensowne i durne jest stwierdzenie: gogli nostalgii narzucane osobom, które stawiają starsze rzeczy ponad nowsze. W tym przypadku chodzi o zestawy LEGO, gdzie wybiorę serię STAR WARS. Omówię w punktach dlaczego chętniej kupuję starsze zestawy od tych nowszych.

1. Spójrzcie i powiedzcie szczerze, co was bardziej zachęca do kupna klocków?

Obrazek
Obrazek


czy:


Obrazek
Obrazek


2. Niepotrzebne zmiany zmieniające z minifigurki w action figure

Co dla was wygląda lepiej? I czy te zmiany były konieczne?

Obrazek

czy:

Obrazek

Zacytuję jeszcze mój starszy post z innego tematu, ponieważ będzie tutaj idealnie pasował i wyjaśni dokładnie na czym polega problem.

pkmovies92 napisał(a):
Szczerze powiedziawszy, to nowe zestawy SW są nikłe w porównaniu z tymi pierwszymi... Nie mówię o designie pojazdów (ale parę uwag by się znalazło), ale o samych minifigurkach. Nowe fleshowe minifigi (kolor skóry) strasznie mnie drażnią. Kłócą się z oryginalną ideologią LEGO, gdzie każdy minifig był rasy żółtej, bądź (bardzo rzadko) brązowej. Wyjątkami są oczywiście szkielety itp. Jest to bardzo głupie postanowienie firmy LEGO, gdzie każdy licencjonowany minifig musi odróżniać się od tych standardowych (żółtych). Przez tą zmianę, główki nowych minifigów z SW czy HP NIE są już uniwersalne! A to dla tego, że jeżeli chcemy zrobić brickfilm gdzie wszystkie minifigi są standardowo żółte, będzie nam ciężko pogodzić się z faktem, że fleshowa buzia nowego Han'a Solo będzie się gryzła z innymi postaciami... :|
Rok w którym zaczęto używać fleshowej skóry nie był jeszcze aż tak tragiczny, ponieważ nowe fleshowe główki odziedziczyły identyczne twarze po swych żółtych poprzednikach, co było nawet ok. Niestety stało się coś jeszcze gorszego w roku 2010 (pomijam Clone Wars), zaczęto nadawać wszystkim minifigom nowy wygląd twarzy, dodając im dziecinne odbicia światła w oczach i niepasujące uśmieszki. Zaczęli też dodawać mnóstwo innych niepotrzebnych detali, takich jak źrenice i tęczówki, które są przesadzone. Po co komu ta zmiana? Pamiętam jak białe kropki w oczach stosowano tylko w standardowych seriach LEGO np. City, ale Star Wars tego jeszcze wtedy nie miało. Szkoda że wszystko się zmienia jak dla mnie na gorsze... :(

Ewolucja główki i twarzy Luke'a Skywalker'a:

1999 (Obie główki są dla mnie najlepsze ze wszystkich, są uniwersalne i noszą ze sobą powagę filmu)
Obrazek

Obrazek

2006 (Jeszcze miała przynajmniej ten sam nadruk co poprzednia, ale niestety nie uniwersalna)
Obrazek

2010 (Nie uniwersalna, a nadruk jest po prostu "dzieciuchowy". Odczucie powagi filmu zanikło)
Obrazek


A tak przy okazji, zobaczcie ile jest już głowek Vadera:

http://www.bricklink.com/catalogList.asp?v=2&pg=1&q=vader&catLike=W&sortBy=N&sortAsc=A&sz=50&catID=238

3. Coming soon... Trochę tego się uzbiera...
Obrazek
YouTube <==============> Twitter <===============> Flickr

Obrazek Obrazek

"Kiedyś były zabawki i było LEGO. Teraz LEGO jest zabawką..."
- Samuel Syrecki

Post 28 cze 2015, o 15:45

Posty: 449
Lokalizacja: Nowy Tomyśl Wielkopolska

Zgodzę się z tobą całkowicie. Nie rozumiem po co te zmiany. Kolorowa główka Vadera ? Naprawdę wygląda to dziwnie i strasznie przypomina mi główkę Palpatina ;) Obrazek

Post 28 cze 2015, o 16:09

Posty: 354
Lokalizacja: nie wiem ja tu tylko sprzątam
Mój Kanał: https://www.youtube.com/channel/UCXXSIW ... DdW9diANIQ
Lego to Lego i ma wyglądać jak Lego.
Obrazek
Obrazek

Post 28 cze 2015, o 18:07

Posty: 628
Lokalizacja: Warszawa
Medals: 2
WMBF Awards '13 Animacja (1) WMBF Awards '13 Fabuła (1)

mkstudio napisał(a):
Lego to Lego i ma wyglądać jak Lego.

Exactly! :Ed:
Obrazek
YouTube <==============> Twitter <===============> Flickr

Obrazek Obrazek

"Kiedyś były zabawki i było LEGO. Teraz LEGO jest zabawką..."
- Samuel Syrecki

Post 28 cze 2015, o 18:21

Posty: 440
Lokalizacja: Lublin,Lubelskie
Mój Kanał: http://m.youtube.com/channel/UCrWOb2GT- ... MA3Q%3D%3D
Jest to okropne,ale CHIMY i NINJAGO nic nie przebije... :Ed:
Obrazek

Post 28 cze 2015, o 19:55

Posty: 199

Walcie się wszyscy ! 1! 1! 1! 1! Star łars ssie . Tylko ninjago ! 1! 1!! 1 Kocham zielonego ninje Lojda! ! ( :]] :]] )

Post 29 cze 2015, o 17:04

Posty: 91
BrutusBrick napisał(a):
Walcie się wszyscy ! 1! 1! 1! 1! Star łars ssie . Tylko ninjago ! 1! 1!! 1 Kocham zielonego ninje Lojda! ! ( :]] :]] )


Bartuś, do kąta!
Obrazek

Post 29 cze 2015, o 17:52

Posty: 440
Lokalizacja: Lublin,Lubelskie
Mój Kanał: http://m.youtube.com/channel/UCrWOb2GT- ... MA3Q%3D%3D
Co to za zestaw?
Podoba mi się figurka mechanika :Ed:
Załączniki
hqdefault.jpg
hqdefault.jpg (31.6 KiB) Przeglądane 7594 razy
Obrazek

Post 29 cze 2015, o 19:09

Posty: 53
Lokalizacja: Polska ;3 A dokładniej Wielkopolska, a jezcze dokładniej mała wieś o nazwie Stare Bojanowo ;d
Mój Kanał: https://www.youtube.com/user/MrPatryk2244

X-Wing Starfighter (7140) z 1999 roku.
Praktycznie prawie niedostępny w tych czasach ;-;
Ciulowatą kamerą robię ciulowate filmy, ale robię je bo chcę i lubię...
[YouTube]
Obrazek

Post 30 cze 2015, o 14:18

Posty: 91
Stachu napisał(a):
X-Wing Starfighter (7140) z 1999 roku.
Praktycznie prawie niedostępny w tych czasach ;-;


Jeszcze szary i kanciaty, strasznie brzydki, ale klasyczny - ma to coś. :Ed:
Obrazek

Następna strona

Powrót do Inne


cron