Strona główna forum Brickfilmy Wieści z małego planu Nasze zapowiedzi

Nasze zapowiedzi

Ogłaszaj swoje plany na nowe brickfilmy, szukaj aktorów głosowych, a nawet pokaż przedpremierowe klatki filmowe!
Post 21 maja 2015, o 11:54

Posty: 47

No, dobry aparat to dzisiaj podstawa. Ja jeszcze 1,5 roku temu nagrywałem starą domową kamerą i efekt był pod każdym względem znacznie gorszy. Ale przynajmniej roboty było dużo mniej :| .
Teraz zdjęcia wywołuję z laptopa lub przez wężyk spustowy, więc nie ma drgań, a poza tym widzę każdy kadr w czasie rzeczywistym na ekranie, a nie przez wizjer, no i mogę być daleko od aparatu.
Ale i tak najważniejsza jest fabuła, no i oczywiście, żeby widz był zadowolony :)

Post 21 maja 2015, o 14:11

Posty: 397
Lokalizacja: Konin
LKR2011 napisał(a):
No, dobry aparat to dzisiaj podstawa

crazyEd, pkmovies i wiele innych nadal animują kamerką internetową. Zależy od upodobań.
Obrazek
Zapraszam na mój:
You tube
Flickr

Post 21 maja 2015, o 14:28

Posty: 449
Lokalizacja: Nowy Tomyśl Wielkopolska


Post 21 maja 2015, o 23:53

Posty: 47

Canon EOS 1100 D

Post 22 maja 2015, o 15:51
LKR2011 pisales, ze nie masz wystarczajaca duzo klockow aby zrobiic scenopgrafie wiec uzywasz kartonu. Jest to najprostsze wytlumaczenie. Ja tez mam malo klockow a to w jaki sposob je wykjkorzysrasz zalezy od ciebie (mam na mysli kadrowanie, budynki, ktore sa 1 sciana itp.). Z calym szacunkiem ale to co ty robisz to nie jest bricfilm tylko animacja z dodatkiem lego. Radzilby iz masz dobry sprzet aby dodac troche wiecej fps aby animacja wygladala plynniej.
Nie znoszę tej strony.

Post 22 maja 2015, o 18:00

Posty: 47

HappyMadHatter napisał(a):
Z calym szacunkiem ale to co ty robisz to nie jest bricfilm tylko animacja z dodatkiem lego. Radzilby iz masz dobry sprzet aby dodac troche wiecej fps aby animacja wygladala plynniej.


Zgadzam się, trudno to nazwać brickfilmem, a jeśli już to najwyżej częściowo. Ale i tak dalej uważam, że w moim przypadku ciężko by było robić wiekszość obiektów z Lego. Często robię sceny panoramiczne, albo po prostu widoczne z dużej odległości. Na razie nagrywam sceny na przedmieściach, gdzie mam ok. 20 budynków. Wkrótce przebuduję to wszystko na centrum miasta, gdzie będzie kolejne kilkanaście innych budynków, niektóre wysokie na ok metr. Wcześniej tak samo musiałem wszystko przebudować (przedmieścia, centrum i okolice w innym okresie w czasie). Zbudowanie budynku z klocków a przerobienie na niego gotowego pudełka to wielokrotna różnica w czasie i pracy. Sam bym sobie z tym nigdy nie poradził, a muszę skończyć film na październik. :(
Jeszcze wracając do animacji - w tym filmie już na pewno zostanie tak jak jest, ale w przyszłości można przyspieszyć w jakimś krótszym filmiku - jak najbardziej :) Z resztą jak widać, drobne ruchy jak np. płynne chodzenie wychodzą mi słabo, wnętrza zbudowane z Lego też raczej średnio, pomimo że od lat robię animacje :|

Post 23 maja 2015, o 22:40

Posty: 17
Medals: 1
8 BIT Treasure (1)

LKR2011 napisał(a):
Canon EOS 1100 D

Mam ten sam.

Post 24 maja 2015, o 19:45

Posty: 124
Lokalizacja: Przepraszam
Ja mam w planach nakręcić film "List przygody"
Film możliwe że nakręcę za rok lub puźniej bo narazie zdobywam w lego filmach doświadczenie.

Post 24 maja 2015, o 20:24

Posty: 91
Popraw swoje "I".

Pozdrawiam :DD
Obrazek

Post 24 maja 2015, o 20:32

Posty: 449
Lokalizacja: Nowy Tomyśl Wielkopolska

TomTheHuman napisał(a):
Popraw swoje "I".

Pozdrawiam :DD


Ale to było do kogoś czy to tytuł filmu xD

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wieści z małego planu


cron