Strona główna forum Brickfilmy Wieści z małego planu Nasze zapowiedzi

Nasze zapowiedzi

Ogłaszaj swoje plany na nowe brickfilmy, szukaj aktorów głosowych, a nawet pokaż przedpremierowe klatki filmowe!
Post 9 maja 2015, o 12:25

Posty: 47

Tutaj muszę się zgodzić, większość rzeczy to karton/plastik/papier/drewno, a z lego są tylko pojazdy, ludziki i pojedyncze elementy.
Makieta zajmuje cały pokój i jest często przebudowywana, więc nie dałbym rady wszystkiego budować z klocków, nawet, gdybym miał ich na tyle. :(
Animacja to 7 - 9 fps, zatem dość mało. Pod tym względem w sumie zawsze robiłem filmiki dłuższe z wolniejszą animacją.
Nie wiem tylko co rozumiesz przez "robiona na stole" :mrgreen: w sensie bez statywu?
Dzięki za opinię!

Post 9 maja 2015, o 14:12

Posty: 354
Lokalizacja: nie wiem ja tu tylko sprzątam
Mój Kanał: https://www.youtube.com/channel/UCXXSIW ... DdW9diANIQ
Dla mnie bardzo fajne. Rzadko w animacjach spotyka się tak duże makiety, a takie coś dodaje głębi i realizmu :)
Obrazek

Post 9 maja 2015, o 18:01

Posty: 679
Mi tam podobają się te makiety, widać, że poświęcasz im dużo czasu. Jednak moim zdaniem powinieneś przyśpieszyć animację chociaż do 15 fps. Będzie wtedy wiele płynniejsza.

Post 9 maja 2015, o 18:15

Posty: 199

kkz665 napisał(a):
Z tego co zauważyłem to nie jest w sumie Brickfilm . Używasz tylko ludzików a reszta to kartony bez podkładek . Animacja wolna i robisz ją na stole



W sumie to chyba pisałeś na szybko . J a też robię animacje na stole...

Post 9 maja 2015, o 18:18

Posty: 449
Lokalizacja: Nowy Tomyśl Wielkopolska


Post 9 maja 2015, o 18:22

Posty: 199

kkz665 napisał(a):
eh. Robi na gołym stole a nie na podkładce


A o to ci chodziło ! Zwracam honor. :3

Post 9 maja 2015, o 18:35

Posty: 47

A to o to chodzi :D
Ostatnią dużą podkładkę zgubiłem daaawno temu, a do płastkich nawierzchni i plasteliny pod nogami można się łatwo przyzwyczaić.

Post 10 maja 2015, o 15:48

Posty: 383
Lokalizacja: Polska, Łask (w pobliżu Łodzi)

No sprawa z podkładkami jest taka, że umożliwiają stabilne umiejscowienie figów i mierzenie odległości bez linijki. A bez tego figi się przewracają, w efekcie na animacji chodzą nierówno i w ogóle :|
Obrazek
SUBSKRYBUJ MÓJ KANAŁ

I'm Loomynarty confirmed.
_______________________________________________

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Post 10 maja 2015, o 15:50

Posty: 199

Lone Hydra napisał(a):
No sprawa z podkładkami jest taka, że umożliwiają stabilne umiejscowienie figów i mierzenie odległości bez linijki. A bez tego figi się przewracają, w efekcie na animacji chodzą nierówno i w ogóle :|


mądrze prawisz

Post 20 maja 2015, o 13:14

Posty: 449
Lokalizacja: Nowy Tomyśl Wielkopolska

Do czasu kiedy nie dostanę nowego aparatu moja każda animacja to będzie jakiś test bo telefonem ruch kamery to naprawdę zły pomysł. Będę dzisiaj animować jakąś scenę walki

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wieści z małego planu