Strona główna forum Brickfilmy Ogólnie o świecie Brickfilmingu Ciekawostki z brickfilmów

Ciekawostki z brickfilmów

Pogawędki o sprawach związanych z brickfilmerami i brickfilmerowymi wydarzeniami.
Post 2 kwi 2013, o 19:24

Posty: 148
Witajcie! Nie widziałem podobnego tematu, więc go tworzę. Możecie tu wypowiadać się o wszelakich ciekawostkach, zamiarach, sekretach filmowych lub scenach usuniętych z waszych brickfilmów.
Zacznę ja:

W trzeciej części stalkera po scenie końcowej miała być jeszcze jedna sekwencja, w której Śliski wywozi bohatera na dzikie ostępy po czym go rani obrabowuje i zostawia odjeżdżając samochodem. Po pewnym czasie pies Doktora miał zaalarmować właściciela o rannym, a ten miał mu pomóc. W kolejnych częściach samotnik miał odszuka Śliskiego i się zemścić. Po pewnym czasie zrezygnowałem z tego pomysłu na rzecz innych, ciekawszych.

No, to teraz wasza kolej :)

Post 5 kwi 2013, o 17:24

Posty: 69
Hehe magik nie zdradza swoich sztuczek, ale co tam :)

W filmie "Sposób na upał" scena z radiem (1:20) miała być początkowo użyta w zupełnie innym filmie o wyścigach i szajkach samochodowych, który miałem robić w czasie wakacji. Dopiero podczas tworzenia fabuły do filmu konkursowego koncepcja zupełnie się zmieniła :).

Post 5 kwi 2013, o 20:54

Posty: 383
Lokalizacja: Polska, Łask (w pobliżu Łodzi)

Ciekawy temat...
No dobra, jedziemy z koksem!
Czy wiedzieliście, że:
-Niektóre moje filmy miały zdjęcia robione na biurku (Asasyn, detektyw Sean), a niektóre na tapczanie (Bunny troll), a te najnowsze pod biurkiem?
-Przy moich pierwszych filmach animowałem bez scenariusza, a dźwięk dodawałem na żywioł (lol, często animuję bez scenariusza)?
-Nadal ogarniam różne tajniki Vegasa Movie Studio, choć mam go od roku?
-Gdyby nie WMBF nadal robiłbym filmy typu "Mando przygody"?
-Na YT mam nr 2044, bo KTOŚ zajał mi nick ziemek17?
Update z 29.12.2013
-Mój film na THAC 11 przesłałem w ostatniej minucie?
-Przez całe wakacje 2013, wrzesień i październik nie robiłem ani jednego filmu?
-Ciągle ćwiczę animację chodzenia i biegu (lol)?
-Moje filmy oceniam często jako udane, a kiedy patrzę na nie miesiąc później to się wściekam "No ja nie wierzę, jak ja mogłem takie głupie coś zrobić?!"
-Codziennie się zastanawiam co mogę ulepszyć w filmach. I wiecie co? 3/4 tych ulepszeń nigdy nie wchodzi do produkcji, bo jestem zbyt leniwy i mi się nie chce.
-Tak jak sobie myślę, to jedyny film, do którego się przyłożyłem tak naprawdę, to ten Work in Progress i myślę, że zabiorę się za niego, kiedy skończą się wszystkie te konkursy z okresu zimowego. Będę na pewno poszukiwał angielskiego dubbingu.
-Będzie trzeba wznowić "Nieoczekiwana Ekspedycja Project" tylko, chyba zrobię z angielskimi napisami. Jeszcze raz zaanimuję trailer (jak dam radę, bo porozwalałem już np. Autobus)
-Mam niby mnóstwo klocków, ale nie mam posortowanych ich kolorystycznie i są w zupełnym pomieszaniu i bałaganie i we wszystkich możliwych kształtach i kolorach, ale mam zbyt mało kompletówjednokolorowych podstawowych 2x4 (powiedzmy 200-300 sztuk), co praktycznie uniemożliwia mi fajne set designy :evil: Chyba zamiast setu z Hobbita kupię sobie podstawowe bricki i je posortuję.
Na razie to na tyle, a jak mi się coś przypomni to napiszę :D
Pozdrawiam
ziemek17 (2044)
Ostatnio edytowano 29 gru 2013, o 19:58 przez Lone Hydra, łącznie edytowano 5 razy
Obrazek
SUBSKRYBUJ MÓJ KANAŁ

I'm Loomynarty confirmed.
_______________________________________________

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Post 29 gru 2013, o 14:37

Posty: 354
Lokalizacja: nie wiem ja tu tylko sprzątam
Mój Kanał: https://www.youtube.com/channel/UCXXSIW ... DdW9diANIQ
1.Niezłe jaja w czasie nagrywania dźwięku.
a) W czasie nagrywania "Wehikułu czasu" słychać pukanie. Otóż był to Oskar. Do dzisiaj nie wiem po co to robił.
b)W czasie nagrywania "Pościgu" scenariusz był nabazgrany w zeszycie. Malwina (dubbingująca orka) przeczytała "Uciekamy! pewnie już wezwali POCIĄG" (pościg!). Co ciekawsze ten film z powodu problemów technicznych nagrywany 5 minut przed zamknięciem biblioteki ,w której nagrywaliśmy.
2.Cała reszta.
a)Mam sporo niewydanych filmów. To dlatego, że z każdym filmem polepszam technikę, więc poprzednie wydają mi się słabe... I tak to wychodzi.

Jak coś jeszcze sobie przypomnę, to dopiszę. :D
Obrazek

Post 29 gru 2013, o 16:40

Posty: 628
Lokalizacja: Warszawa
Medals: 2
WMBF Awards '13 Animacja (1) WMBF Awards '13 Fabuła (1)

Super temat! Nie widziałem go przedtem. ;)

- Moje pierwsze filmy na YT były surowymi pojedynczymi plikami animacji. Czyli całe produkcje były animowane bez przerwy od początku do końca bez montażu (stąd też brak ścieżki dźwiękowej). Filmy: "Aliens" i "Attack of the Skeleton";

- Film "Aliens" był robiony przeze mnie dwa razy, pierwszy oryginalny plik wyszedł o wiele lepiej, ale nie został zapiany przez nieznany błąd programu do animacji. Był to "Anasazi Stop Motion Animator", który zapisywał zdjęcia z kamerki internetowej w swojej pamięci. Więc kiedy animację w trakcie zapisywania szlag trafił, to wszystkie klatki też;

- Oryginalny 4 epizod REBELS nie był nigdy dokończony, posiadał jakość poprzednich trzech epizodów, lecz inną fabułę od oficjalnego 4 epizodu. Miał nosić nazwę "Kollegro";

- Serial REBELS miał się składać z ponad 8 odcinków, które były szczegółowo rozpisane.

- W kilku moich starych filmach na ścianie widnieje "\o/", było to dodawane z mojej niewiedzy na temat konkursów "THAC";

- Film "BLOCK Man" miał mieć dodatkowe zakończenie po napisach;

- "What are You looking aT?" miał drugi odcinek, jednak nigdy nie został opublikowany ponieważ pierwszy odcinek nie przypadł widzom do gustu;

- W teście nowej kamerki internetowej "Logitech QuickCam Pro 9000 - Test 1 (MonkeyJam)" widnieje moja jednofilmowa wersja sig-fig'a, której już nigdy publicznie nie użyłem;

- W "Test Montage" w teście "Magic Portal Test" Użyłem tylko jednego minifiga;

- "Tree Fail" który został stworzony na potrzebę serii Rsteenoven'a, który nie dość że wygrał za najlepszą animację, został pokazany na wielkim ekranie wraz z innymi animacjami podczas festiwalu filmowego "BrickFlix" w 2011 roku;

- "Knock Knock! in LEGO! (LEGO Version)" został pokazany na kanale samego twórcy oryginalnego filmu, Neil'a Cicierega'i;

- Mój "Knock Knock!" miał też dodatkową końcówkę, która miała pokazać się po napisach, lecz zrezygnowałem z niej ponieważ była zrobiona for fun, i dla tego bo poziom animacji nie był zbyt zachwycający: http://www.youtube.com/watch?v=YfMBN2M_itc


CDN...
Obrazek
YouTube <==============> Twitter <===============> Flickr

Obrazek Obrazek

"Kiedyś były zabawki i było LEGO. Teraz LEGO jest zabawką..."
- Samuel Syrecki

Post 29 gru 2013, o 19:57

Posty: 383
Lokalizacja: Polska, Łask (w pobliżu Łodzi)

ziemek17 napisał(a):
Ciekawy temat...
No dobra, jedziemy z koksem!
Czy wiedzieliście, że:
-Niektóre moje filmy miały zdjęcia robione na biurku (Asasyn, detektyw Sean), a niektóre na tapczanie (Bunny troll), a te najnowsze pod biurkiem?
-Przy moich pierwszych filmach animowałem bez scenariusza, a dźwięk dodawałem na żywioł (lol, często animuję bez scenariusza)?
-Nadal ogarniam różne tajniki Vegasa Movie Studio, choć mam go od roku?
-Gdyby nie WMBF nadal robiłbym filmy typu "Mando przygody"?
-Na YT mam nr 2044, bo KTOŚ zajał mi nick ziemek17?
Update z 29.12.2013
-Mój film na THAC 11 przesłałem w ostatniej minucie?
-Przez całe wakacje 2013, wrzesień i październik nie robiłem ani jednego filmu?
-Ciągle ćwiczę animację chodzenia i biegu (lol)?
-Moje filmy oceniam często jako udane, a kiedy patrzę na nie miesiąc później to się wściekam "No ja nie wierzę, jak ja mogłem takie głupie coś zrobić?!"
-Codziennie się zastanawiam co mogę ulepszyć w filmach. I wiecie co? 3/4 tych ulepszeń nigdy nie wchodzi do produkcji, bo jestem zbyt leniwy i mi się nie chce.
-Tak jak sobie myślę, to jedyny film, do którego się przyłożyłem tak naprawdę, to ten Work in Progress i myślę, że zabiorę się za niego, kiedy skończą się wszystkie te konkursy z okresu zimowego. Będę na pewno poszukiwał angielskiego dubbingu.
-Będzie trzeba wznowić "Nieoczekiwana Ekspedycja Project" tylko, chyba zrobię z angielskimi napisami. Jeszcze raz zaanimuję trailer (jak dam radę, bo porozwalałem już np. Autobus)
-Mam niby mnóstwo klocków, ale nie mam posortowanych ich kolorystycznie i są w zupełnym pomieszaniu i bałaganie i we wszystkich możliwych kształtach i kolorach, ale mam zbyt mało kompletówjednokolorowych podstawowych 2x4 (powiedzmy 200-300 sztuk), co praktycznie uniemożliwia mi fajne set designy :evil: Chyba zamiast setu z Hobbita kupię sobie podstawowe bricki i je posortuję.
Na razie to na tyle, a jak mi się coś przypomni to napiszę :D
Pozdrawiam
ziemek17 (2044)

No. Po małym updacie jest trochę więcej
Obrazek
SUBSKRYBUJ MÓJ KANAŁ

I'm Loomynarty confirmed.
_______________________________________________

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Post 30 gru 2013, o 13:59

Posty: 354
Lokalizacja: nie wiem ja tu tylko sprzątam
Mój Kanał: https://www.youtube.com/channel/UCXXSIW ... DdW9diANIQ
Ach , i jeszcze to :
-Scenariusz Rodziny Legowskich był pisany na Ukrainie do ostatniej kropli tuszu w długopisie. Zajmuje obecnie ok. 20 KARTEK A5 i powolutku go realizuję. To będzie, myślę że dobre dość. 8-)
Obrazek

Post 30 gru 2013, o 15:26

Posty: 679
- mój najnowszy film "* * *" miał być na thaca 11, czyli w sumie zabrakło mi paru godzin, żeby zdążyć, przy czym jego produkcja wyniosła właśnie ok 24 godzin, więc jeśli bym nie spał w ogole w nocy, tylko robiłbym ten film, to może bym zdążył :D
- pierwszy odcinek portalguya jest jak narazie jedynym brickfilmem na moim kanale, który ma więcej łapek w górę, niż w dół :D
- moje produkcje bywają porzucane na rzecz innych, których często i tak nie robię :D
- jeśli się ogarnę i ładnie nagram, to prawdopodobnie będę mówił "please don't" w filmie Horneta "End of Days" :D
- na początku w "* * *", na końcu miało lecieć "we wish you..." :D

Post 30 gru 2013, o 22:50

Posty: 153
Lokalizacja: Łęczna,Lubelskie
W filmie "Narty" nie użyłem końcowej sceny w której kolega przychodzi do naszego bohatera i pyta się go czy chce iść na narty, w tym momencie bohater wyciąga spluwę i strzela sobie w głowę. Nie dołączyłem tej sceny do filmu ponieważ podzieliłem zdjęcia do produkcji na 3 części: początek,środek i koniec. Przypadkiem wrzuciłem folder z końcówką do kosza i tego nie zauważyłem,a później opróżniłem kosz. Dopiero przy sklejaniu filmu zobaczyłem że coś jest nie tak i się wkurzyłem... 150 klatek poszło się walić...

Link do filmu macie TUTAJ
Obrazek
_____________________________________________________________________________

YOUTUBE
FACEBOOK

Post 1 mar 2015, o 16:58

Posty: 449
Lokalizacja: Nowy Tomyśl Wielkopolska

Wow świetny temat super się go czyta ;)
-Serial Lego Ulica kanarkowa odcinek 1 robiłem na balkonie . Można zauważyć w niektórych momentach kawałek mojego podwórka .
-Odcinek 2 robiłem w połowie na balkonie a drugi w domu na podłodze przed łóżkiem bo na stole na balkonie coś stało czego nie mogłem ruszyć
-Animacja powstawała w lato i nawet w ciągu wielkiego deszczu
-Na moim kanale nigdy nie ukazała się animacja świąteczna która miała pokazać że umiem animować w 15 fps . Robiłem ją nowym aparatem przez co wyglądała ekstra
-Animacja na święta miała kilka wersji scenariusza . W jednej mama głównego bohatera umierała kiedy on wrócił do domu bo była postrzelona a w drugiej rodziła dziecko
-Animacja nie powstała z powodu licznych błędów w 2 scenie
-W niebezpiecznej dzielnicy moja postać miała mówić więcej ale nie chciało mi się kleić zdjęć w WMM
-Ulica kanarkowa 3 miała powstać w sierpniu . Miałem nawet napisany scenariusz na lato na telefonie bo byłem wtedy akurat na koloni .Zdjęcia zacząłem robić w zimę na temat lata(brawo brawo) jednak moja siosta prawdobodobnie usunęła mi te zdjęcia przez co bardzo oczekiwany odcinek przez moich znajomych nigdy nie będzie miał premiery
-Prowadzę zeszyt w którym mam wszystkei scenariusze pomysły itp zapisane
-Lego Happy Alley miało nazywać się szczęśliwa uliczka
-Mam nie spełniony scenariusz o telewizji 3d gdzie główny bohater dostaję piłką w twarz jednak nie zrobiłem tego z powodu za małych umiejętności na ten czas było to 6 września
-3 odcinek kanarkowej miał być filmem pełnometrażowym
Dopiero jak wypuszczę 90s to dodam więcej ciekawostek
Pozdrawiam
-Film 90s nigdy nie powstanie ponieważ jest to pomysł nie do zrealizowania
-W filmie na Halloween po krzykach miały być rozwalone części dzieciaków
-Większość filmu na wmbf 4 robiłem ostatniego dnia wysyłania prac przez co jest bardzo nie dopracowany
-Scenariusz do animacji Cukierek albo psikus! pisała moja siostra
C.D.N.
Ostatnio edytowano 26 kwi 2016, o 22:03 przez kkz665, łącznie edytowano 2 razy

Następna strona

Powrót do Ogólnie o świecie Brickfilmingu


cron