Strona główna forum Brickfilmy Ogólnie o świecie Brickfilmingu Film typu Star Wars bez klocków Star Wars

Film typu Star Wars bez klocków Star Wars

Pogawędki o sprawach związanych z brickfilmerami i brickfilmerowymi wydarzeniami.

Posty: 47

Witam!
Ostatnio podjąłem się zrobienia kolejnego brickfilmu - tym razem inaczej niż do tej pory - chcę zrobić brickfilm "typu Star Wars" (tzn. z własną fabułą, postaciami i jednostkami/statkami, bez kopiowania wszystkiego z filmów ani od innych brickfilmerów). Tak mnie naszło, co ja zrobię. :geek:

W czym problem? Nie mam ani jednego klocka dedykowanego gwiezdnej sadze. Co prawda z budową statków sobie poradziłem, zbudowałem duże modele z kartonu i Lego, zainstalowałem wewnętrzne oświetlenie i pomalowałem sprejem. Wiadomo że nie są tak dobre jak w 100% z Lego, ale może nie jest źle. Problemem jest przede wszystkim brak minifigów Star Wars. Jak powszechnie wiadomo, ceny tych figurek, nawet używanych i z allegro są dość wysokie, a ja nie chcę wydawać dużych kwot na klocki, tym bardziej że w tym przypadku brakuje mi generalnie wszystkiego i czekały by mnie ogromne zakupy. A nie wykorzystałbym już ich do niczego innego niż animacje. :(

I tutaj pytanie, czy akceptowalnym byłoby użycie zwykłych, niededykowanych figurek + trochę tańszych zamienników (nie Lego) pod takim dumnym szyldem jak Star Wars? Oczywiście pewne zakupy części oryginalnych i tak będą konieczne, ale w małym zakresie. Zastanawiam się jeszcze czy taka własna inwencja byłaby "w cenie" na YT, bo nie chcę kopiować filmu, tylko zrobić własną wersję wydarzeń, nawet w oparciu o fabułę moich poprzednich serii. Czyste Star Wars inni ludzie zrobili wcześniej i lepiej - chociażby nasi forumowicze.

Zazwyczaj warto zasięgnąć opinii innych więc piszę to wszystko w tym przydługim poście. Chyba że ktoś wie gdzie można jeszcze tanio nabyć używane figurki :|


Posty: 449
Lokalizacja: Nowy Tomyśl Wielkopolska

Nie wydaję mi się to dobrym pomysłem bo pewnie znajdą się tacy co będą wytykać: "Ej to jest podróba! Łapka w dół!!!!!!'. Chętnie bym obejrzał jakiś film w stylu Gwiezdnych Wojen twojej produkcji (fajnie by było tam dubbingować :D) ale pomysł z podróbami to zły pomysł :/. Ja bym nie ryzykował.


Posty: 70
Lokalizacja: Nevada
Medals: 1
Zwyciezca Wakacyjnego Konkursu (1)

Co do tańszej metody, to od razu pomyślałem o wypożyczeniu figurek, akcesoriów czy czego tam jeszcze trzeba. Darmowo albo za kaucją czy jakoś. Wiem, że nie każdy chętnie naraża swoje klocki na używanie przez "innych" ;) , ale jest to jakieś tańsze wyjście.
Wypożyczenie od bliskich znajomych wydaje się najlepsze - minimalne koszty transportu;
Od dalszych - w grę wchodziłaby wzajemna wysyłka.
Tak mi przyszło do głowy. :roll:
Bum - hyc!
Jestem człowiekiem, który niby nie istnieje, ale działa w tym niebezpiecznym świecie...
A jeśli myślicie, że Maciek Legolandzki zaginął, to się mylicie


Posty: 47

No nic, zobaczę jak to będzie. Najwyżej nauczę się na błedach. Na razie zamówiłem trochę normalnych klocków, a część przerobiłem sam z już dostępnych materiałów, dość nieszkodliwą metodą. Zdjęcia są nieco za duże, więc wstawię link:
https://www.facebook.com/14260439409412 ... =3&theater


Powrót do Ogólnie o świecie Brickfilmingu


cron