Strona główna forum Brickfilmy Pomoc na małym planie Jakiego aparatu używać?

Jakiego aparatu używać?

Problem? :7
Post 13 gru 2012, o 17:35

Posty: 3
Witam! Mam pytanie, jakiego aparatu najlepiej używać przy filmach. Obecnie mam Nikon Coolpix L15 (takie małe gówienko). Miałem zamiar szukać lustrzanki, ale jeśli znacie tańsze rozwiązania, to napiszcie ;)

Post 13 gru 2012, o 18:25

Posty: 397
Lokalizacja: Konin
Witam :)
Na pewno tańszym rozwiązaniem będzie kupno dobrej kamery internetowej. Z tego co wiem brickfilmerzy bardzo chwalą sobie Logitech'a QuickCam Pro 9000.
Ja osobiście używam lustrzanki. Jestem bardzo zadowolony, jednak trzeba przyznać, że nie "kupiłem jej" (zrobiła to mama :mrgreen: ) tylko do brickfilmów ( :idea: photography :idea: ).
Ja na twoim miejscu, na początek kupiłbym kamerkę internetową. :)
Mam nadzieje, że pomogłem, jednak są osoby mądrzejsze, z większym doświadczeniem (jeśli chodzi o brickfilmy :mrgreen: ), także no, pomóżcie koledze. :)

Serdzecznie podrawiam!
SHIFT
Obrazek
Zapraszam na mój:
You tube
Flickr

Post 13 gru 2012, o 18:38

Posty: 270
Lokalizacja: Warszawa
Medals: 3
WMBF Awards '15 Fabuła (1) WMBF Awards '14 Fabuła (1) Zwyciezca Wakacyjnego Konkursu (1)

SHIFT napisał(a):
Witam :)
Na pewno tańszym rozwiązaniem będzie kupno dobrej kamery internetowej. Z tego co wiem brickfilmerzy bardzo chwalą sobie Logitech'a QuickCam Pro 9000.
Ja osobiście używam lustrzanki. Jestem bardzo zadowolony, jednak trzeba przyznać, że nie "kupiłem jej" (zrobiła to mama :mrgreen: ) tylko do brickfilmów ( :idea: photography :idea: ).
Ja na twoim miejscu, na początek kupiłbym kamerkę internetową. :)
Mam nadzieje, że pomogłem, jednak są osoby mądrzejsze, z większym doświadczeniem (jeśli chodzi o brickfilmy :mrgreen: ), także no, pomóżcie koledze. :)

Serdzecznie podrawiam!
SHIFT


Kamerka internetowa jest o tyle lepsza że przy robieniu zdjęć nie trzeba jej dotykać przez co jest mniejsze ryzyko że kadr na filmie będzie się trząsł. A przy aparacie trzeba zrobić dość mocną i stabilną podstawkę żeby nie było trzęsień.
I will tear your flesh!

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Post 13 gru 2012, o 19:01

Posty: 397
Lokalizacja: Konin
Reptile napisał(a):
Kamerka internetowa jest o tyle lepsza że przy robieniu zdjęć nie trzeba jej dotykać przez co jest mniejsze ryzyko że kadr na filmie będzie się trząsł. A przy aparacie trzeba zrobić dość mocną i stabilną podstawkę żeby nie było trzęsień.

Do tego jest wężyk spustowy. U mnie można też podłączyć pod kompa i tam "trzaskać" klatki. :D ;)
pozdrawiam SHIFT
Obrazek
Zapraszam na mój:
You tube
Flickr

Post 13 gru 2012, o 19:03

Posty: 679
ja mam cyfrowy canon power shot i robię filmy... no jakie robię, ale ogólnie jestem zadowolony
Czysty człowiek jest jak małe mydełko. Wędru­je pop­rzez piany nasze­go świata i na swo­jej drodze namydla zgaszo­nych hejterów.
Taki cytat "z kapelusza"

Obrazek
_____________________________________________________________
ObrazekObrazekObrazek

Post 13 gru 2012, o 20:14
Sshadow Avatar użytkownika
Założyciel, Główny Administrator

Posty: 145

Hmm, może ja też dodam coś od siebie :)

Jeżeli koniecznie chcesz zmienić sprzęt do swoich animacji, musisz określić jakimi środkami aktualnie dysponujesz. Lustrzanka jak wiadomo jest najlepsza pod względem jakości obrazu, ale... no właśnie. Jest to bardzo spory wydatek, a wydaje mi się, że jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z brickfilmingiem (Przynajmniej mi się tak wydaję), mógłbyś zacząć od czegoś mniejszego, bardziej przystępnego, no i oczywiście o wiele tańszego. Jeżeli chodzi o umocowanie twojej kamery i sposób w jaki robisz nią zdjęcia (stabilizacja, oświetlenie), tym nie masz się co martwić ponieważ nie ważne na jakie cacko byś wydał i tak nic ci w tym nie pomoże. Przynajmniej w moim odczuciu. Najważniejsze jest to, abyś sam wypracował technikę, którą potem będziesz stosował. Oczywiście wspierając się różnorakimi poradnikami na ten temat. Sądzę, że powinieneś najpierw określić co sprawia Ci najwięcej kłopotu podczas robienia filmów, a następnie na podstawie tego określić, w co warto zainwestować. Przemyśl to i poszperaj w opcjach aparatu. Pamiętaj, że najważniejsze jest wyrobienie sobie "skilla" (Techniki, stylu animacji), a następnie dopiero jego ulepszanie.

Pozdrawiam ;)
Obrazek
„Naj­bar­dziej niez­ro­zumiałą kwes­tią do­tyczącą świata jest to, że jest on zrozumiały."
Albert Einstein

Post 21 gru 2012, o 21:06

Posty: 3
Bardzo dziękuję za propozycje. Chyba wybiorę lustrzankę, bo przyda mi się też do innych sytuacji :mrgreen:

Post 25 sty 2013, o 10:32

Posty: 49
Lokalizacja: Warszawa/Mokotów

Nie no... Aparat do filmów:

1.po pierwsze musi mieć mocną "amplitudę" naświetlania, żeby mógł robić zdjęcia w mroku,
2.musi mieć iso minimalne bliskie 100,
3.musi posiadać zasilacz ( Żeby nie zmieniać co drugi dzień baterii )
4.musi potrafić robić zdjęcia bez drgań ( czyli musi być wyposażony w gniazdko na wężyk, pilota lub Usb do obsługi na komputerze ) i prawdopodobnie nie może być lustrzanką Ha!!! Lustrzanka tak strzela tym swoim lustrem jak robi zdjęcia, że żaden statyw go nie utrzyma... Chyba tylko szyny, ale one często kosztują drożej od takiej lustrzanki...

Nigdy nie słuchajcie o tym, że lustrzanki są najlepsze, ze względu na jakość zdjęć. Bo ta jakość jest potrzebna później tylko do wywołanych zdjęć. Jak masz film to i tak zapiszesz go później w wymiarach 1280-720 lub 1920 x 1080 i twoje genialne zdjęcia, staną się mniej genialne.

I jeszcze jedna, fajna rzecz jaką powinien mieć praktyczny aparat do filmów, czyli ruchomy ekran, żeby się nie garbić patrząc na zdjęcia. ( oczywiście to nie dla tych, którzy zdjęcia wrzucają od razu do kompa )
Dobry brickfilmer dba o to by jak najwięcej w filmie ukryć

Post 25 sty 2013, o 11:18

Posty: 49
Lokalizacja: Warszawa/Mokotów

I zapomniałem jeszcze o zoomie optycznym, bez którego nie da się przecież żyć... Aparat do brickfilmów koniecznie musi go mieć :o
Dobry brickfilmer dba o to by jak najwięcej w filmie ukryć

Post 25 sty 2013, o 15:41

Posty: 397
Lokalizacja: Konin
filmylegopl napisał(a):
nie może być lustrzanką Ha!!! Lustrzanka tak strzela tym swoim lustrem jak robi zdjęcia, że żaden statyw go nie utrzyma...


Pieeeeprzysz. Od kiedy to lustrzanka tak "strzela" lustrem, żeby jej statyw nie utrzymał ?
No chyba, że jakiś stary radziecki Zenit. Teraz nie które modele są nawet wyposażone w "amortyzator" dla lustra, ale to i tak raczej żeby zniwelować hałas.

filmylegopl napisał(a):
Nigdy nie słuchajcie o tym, że lustrzanki są najlepsze, ze względu na jakość zdjęć. Bo ta jakość jest potrzebna później tylko do wywołanych zdjęć. Jak masz film to i tak zapiszesz go później w wymiarach 1280-720 lub 1920 x 1080 i twoje genialne zdjęcia, staną się mniej genialne.


Tu się mogę zgodzić, i tak później trzeba zmniejszać rozmiar zdjęcia, bo się przy takim rozmiarze zdjęć zrobi się "brak odpowiedzi" i kaplica.
Obrazek
Zapraszam na mój:
You tube
Flickr

Następna strona

Powrót do Pomoc na małym planie


cron