Strona główna forum Brickfilmy Pomoc na małym planie Jakiego aparatu używać?

Jakiego aparatu używać?

Problem? :7
Post 26 sty 2013, o 10:03

Posty: 49
Lokalizacja: Warszawa/Mokotów

No nie wiem... Mi się wydaje, że to lustro jednak skacze troche za bardzo. Przynajmniej tak wynikało z testu na nikonie D5100 z mocnym statywem polaroid.
Dobry brickfilmer dba o to by jak najwięcej w filmie ukryć

Post 26 sty 2013, o 14:17

Posty: 397
Lokalizacja: Konin
No nie wiem, Nikona w rękach nie miałem, choć wątpię aby to zależało od firmy. Ja animuję na takim małym gówienku (jak już kupię gitarę, to zaczynam zbierać na Manfrotto 055xprob :D ) i się nie trzęsie, tzn. obraz jest ostry.

Obrazek

A w tym teście używałeś (lub ktoś używał) wężyka spustowego? Bo jak nie, to się nie dziwię.
Obrazek
Zapraszam na mój:
You tube
Flickr

Post 26 sty 2013, o 18:02

Posty: 628
Lokalizacja: Warszawa
Medals: 2
WMBF Awards '13 Animacja (1) WMBF Awards '13 Fabuła (1)

filmylegopl napisał(a):
Lustrzanka tak strzela tym swoim lustrem jak robi zdjęcia, że żaden statyw go nie utrzyma...

filmylegopl chyba miał na myśli lekkie drgania wywołane przez ruch lustrem, a każdy dobry animator wie, że nawet jak najmniejszy ruch aparatem jest później widoczny na gotowej animacji. Cóż, nigdy nie robiłem animacji lustrzanką, więc nie zaprzeczę, że te "strzelanie" sprawia kłopoty. Lecz też tego nie potwierdzę, mimo, że jest to dla mnie całkiem prawdopodobne.
Obrazek
YouTube <==============> Twitter <===============> Flickr

Obrazek Obrazek

"Kiedyś były zabawki i było LEGO. Teraz LEGO jest zabawką..."
- Samuel Syrecki

Post 26 sty 2013, o 18:50

Posty: 397
Lokalizacja: Konin
pkmovies92 napisał(a):
filmylegopl chyba miał na myśli lekkie drgania wywołane przez ruch lustrem, a każdy dobry animator wie, że nawet jak najmniejszy ruch aparatem jest później widoczny na gotowej animacji.


Przepraszam, do takich się nie zaliczam. Po prostu nie wiedziałem. ;)
Obrazek
Zapraszam na mój:
You tube
Flickr

Post 26 sty 2013, o 21:34

Posty: 49
Lokalizacja: Warszawa/Mokotów

Mój statyw nawet lepszy od tego co tam pokazałeś shift, bo przykręcany do stołu. A test robiłem z aparatem podłączonym przez usb do kompa, więc nijak nie mogłem spowodować ruchu. Wgl to wygodnie było patrzeć co się animuje na takim dużym ekranie, bo na moim fuji to mam jakiegoś 1,3 cala i właściwie to tylko przez wyczucie kontroluje czy ruch animacji jest taki jak powinien. Ale i tak myślę, że to najlepszy aparat do brickfilmów.
Dobry brickfilmer dba o to by jak najwięcej w filmie ukryć

Post 26 cze 2015, o 12:28

Posty: 440
Lokalizacja: Lublin,Lubelskie
Mój Kanał: http://m.youtube.com/channel/UCrWOb2GT- ... MA3Q%3D%3D
Przywracam temat, gdyż mam spory problem z wyborem aparatu.
Aparat powinien być z wężykiem spustowym i z możliwością podłączenia do statywu.
Oprócz tego chciałbym aby jakość zdjęć była dobra.
Wydaje mi się, że i tka nie osiągnę jakości zdjęć keshena, ale warto spróbować.
Aparat musi być do 1200 zł max do 1500.
Jakaś rada?
Zależy mi na dobrej jakości zdjęć i zoomie etc.
Obrazek

Post 30 cze 2015, o 15:02

Posty: 449
Lokalizacja: Nowy Tomyśl Wielkopolska

Polecam kamerkę internetową którą sam niedługo kupuje ;)

Post 30 cze 2015, o 18:06

Posty: 199

SHIFT napisał(a):
No nie wiem, Nikona w rękach nie miałem, choć wątpię aby to zależało od firmy. Ja animuję na takim małym gówienku (jak już kupię gitarę, to zaczynam zbierać na Manfrotto 055xprob :D ) i się nie trzęsie, tzn. obraz jest ostry.

Obrazek

A w tym teście używałeś (lub ktoś używał) wężyka spustowego? Bo jak nie, to się nie dziwię.




Mam identyczny statyw :D

Post 30 cze 2015, o 22:01

Posty: 91
Bartuś, znów cytujesz zdjęcia, przestań! :x


Sam używam kamerki internetowej, nie jest to jakaś super jakość, ale obraz jest ok. Logitech HD Pro C910 :Ed:
Obrazek

Post 30 cze 2015, o 22:33

Posty: 449
Lokalizacja: Nowy Tomyśl Wielkopolska

Tom ja właśnie kupuje C920 ;). MSF miał taką jak ty :)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pomoc na małym planie


cron