Strona główna forum Brickfilmy Pomoc na małym planie Wysoki statyw do brickfilmów?

Wysoki statyw do brickfilmów?

Problem? :7
Post 30 maja 2013, o 21:34

Posty: 383
Lokalizacja: Polska, Łask (w pobliżu Łodzi)

Witajcie.
Zastanawiam się nad problemem z drganiami aparatu podczas robienia zdjęć. Posiadam aparat Sony DSC-HX1 czy jakoś tak ;) W każdym razie waży 453 g i jest aparatem cyfrowym. Niestety nie ma możliwości podłączenia wężyka spustowego :evil: Wpadłem, więc na następujący pomysł: Można by plan filmowy przymocować i ładnie oświetlić ( :D ) na biurku, a przed biurkiem postawić statyw z aparatem na wysokości planu (ok. 100 cm). Żaden mniejszy statyw nie potrafi utrzymać mojego aparatu, więc trochę masywniejszy statyw byłby idealny. Znalazłem nawet OK statyw o masie 1,5 kg ze standarowym udźwigiem 2 kg i max. wysokością 162 cm. Niestety zapomniałe nazwy :( Jutro podam i wstawię zdjęcie. Co myślicie o rozwiązaniu: "Plan filmowy na biurku, przed nim aparat na wysokim statywie"?
Ewentualną alternatywą jest pstrykanie fotek z iPoda nałożonego na specjalny "iStatyw" :mrgreen: No, ale to już inna historia.
Pozdrawiam
ziemek17 (2044)
Obrazek
SUBSKRYBUJ MÓJ KANAŁ

I'm Loomynarty confirmed.
_______________________________________________

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Post 30 maja 2013, o 22:52

Posty: 628
Lokalizacja: Warszawa
Medals: 2
WMBF Awards '13 Animacja (1) WMBF Awards '13 Fabuła (1)

Czasami statyw też nic nie pomoże z drganiami, do tego łatwo go trącić stopą czy czymś. No ale pomysł z biurkiem jest dobry, sam tak robię, tyle że nie do animacji. :)
Obrazek
YouTube <==============> Twitter <===============> Flickr

Obrazek Obrazek

"Kiedyś były zabawki i było LEGO. Teraz LEGO jest zabawką..."
- Samuel Syrecki

Post 31 maja 2013, o 12:12

Posty: 143
Lokalizacja: Poznań
Medals: 1
Zwyciezca Wakacyjnego Konkursu (1)

Pomysł według mnie dobry, sam tak robię filmy :D Pamiętaj tylko, żebyś zawsze wszystko dobrze usztywnił gdy będziesz robił film, oraz jak powiedział pkmovies, staraj się go nie trącać stopą, ręką, czymkolwiek, byle by statyw i aparat się nie ruszały, a powodzenie masz jak w banku ;)
Bo ja jestem brickfilmerem.

Post 15 cze 2014, o 08:48

Posty: 440
Lokalizacja: Lublin,Lubelskie
Mój Kanał: http://m.youtube.com/channel/UCrWOb2GT- ... MA3Q%3D%3D
statyw to najlepsze rozwiazanie ja mam statyw firmy HAMA i jest swietny pamietam jak krecilem scene przez 15 min i tracilem go stopa :|
Obrazek


Powrót do Pomoc na małym planie


cron