Strona główna forum Brickfilmy Pomoc na małym planie Dylemat :c

Dylemat :c

Problem? :7
Post 3 gru 2013, o 18:36

Posty: 2
Witam!
Chciałbym zacząć swoją przygodę z stop motion.. a więc moim pytaniem jest jaką kamerkę (internetową) opłaca się kupić (w przystępnej cenie) do tych właśnie celów?
Zastanawiałem się nad Logitech QuickCam Pro 9000 ale nie jest ona za stara już?
Dzięki, z niecierpliwością czekam na odpowiedzi ;D

Post 3 gru 2013, o 21:05
Sshadow Avatar użytkownika
Założyciel, Główny Administrator

Posty: 145

Cześć,

Moim zdaniem powinieneś na początku zastanowić się czy od razu chcesz wydawać pieniądze na jakiś droższy sprzęt, czy nie lepiej może najpierw spróbować z czymś aktualnie dla ciebie dostępnym (co masz na tą chwilę pod ręką). Napisałeś, że chciałbyś zacząć, więc nie wiem czy miałeś kiedyś w ogóle w jakimś stopniu dłuższy kontakt z animacją poklatkową. Zgaduję, że nie, chodź mogę się mylić. Jeżeli nie, to może pobaw się najpierw np. jakąś cyfrówką, którą aktualnie masz na stanie i zobacz co Ci z tego wyjdzie. Może posiadasz lustrzankę? Równie dobrze może się okazać, że zakup kamerki jest całkiem zbędny, bo posiadasz już lepszy, lub o podobnych preferencjach sprzęt. Chyba większość z Nas tak zaczynała.

Co do samej LQC Pro 9000. Może i jej maksymalną rozdzielczością jest nadal 720p, ale jakość wykonywanych zdjęć jest naprawdę dobra. Powiem tyle... to nie do końca zależy od sprzętu, tylko od sposobu w jaki się go wykorzysta. Możesz mieć najlepsza kamerę, z mega obiektywem, nagrywającą obraz w rozdzielczości 4K, ale nic z nią nie zrobisz, jeżeli nie wiesz jak się nią posługiwać. Wyprzedzę pytanie. Co do programów, mam takie samo zdanie i chyba reszta obecnych na tym forum tak samo.

Alternatywnym modelem dla Logitech Quick Cam Pro 9000 jest Logitech HD Pro Webcam C920, która różni się tym, że może przechwytywać obraz w 1080p (Full HD). Z tego co pamiętam, aktualnie różnica cenowa pomiędzy tymi dwoma modelami waha się w granicach ok. 200 zł (chodzi oczywiście o całkiem nowy egzemplarz), ale tak jak wcześniej pisałem, radziłbym jeszcze zaczekać.

Chętnie zobaczę twój pierwszy film/scenkę jaką stworzysz przy pomocy aktualnego sprzętu. Chyba, że takowego nie posiadasz.

Życzę powodzenia i mam nadzieję, że moja rada przynajmniej w jakimś stopniu Ci się przyda :)
Obrazek
„Naj­bar­dziej niez­ro­zumiałą kwes­tią do­tyczącą świata jest to, że jest on zrozumiały."
Albert Einstein

Post 4 gru 2013, o 16:41

Posty: 2
Dzięki, ale miałem inne ukryte znaczenie pod słowem "zaczynam".. Mam lustrzankę Canon EOS 550D z obiektywem zmienno-ogniskowym.. Robiłem kiedyś zdjęcia ale niestety film jaki powstał był bardzo nie płynny a na dodatek miałem problem z mrugającym światłem i nierównością zdjęc (jakby aparat się ruszał, jednak używałem pilota).. powtarzam, że obraz był bardzo nie płynny ;( (zdjęcia robione w garażu, zero dostępu światła dziennego). Może spróbuje stworzyć film i poddać go twojej ocenie? Sprawdzisz co powinienem zmienić.. Moim zdaniem zależy to od OBIEKTYWU... i możliwe, że statyw też nie wytrzymywał.. oczywiście to tylko moja teoria xDD i w tym momencie chciałbym kupić kamerkę Logitech pro 9000, ponieważ jak inni ją robią niesamowite animacje to czemu nie i ja xDD Moim zdaniem była by ona w stanie rozwiązać mój problem.. Także, czekam na odpowiedź czy mam nagrywać film (może poszukam jeszcze na komputerze) czy kupować kamerkę.. może masz już jakieś pytania i odpowiedzi w głowie.. Z chęcią posłucham...
Stop Motion bardzo bardzo bardzo bardzo lubię (od paru lat, jednakże od kiedy zobaczyłem swój pierwszy super extra NIE PŁYNNY filmik załamałem się, jednakże wciąż mnie to dręczyło i dlatego dziś mam nadzieję, że uzyskam pomoc..)
BTW. w jakiej cenie zakup kamerki Logitech PRO 9000 byłby opłacalny?
DZIĘKUJE!

Post 5 gru 2013, o 21:15

Posty: 383
Lokalizacja: Polska, Łask (w pobliżu Łodzi)

NaughtyAvenger napisał(a):
Dzięki, ale miałem inne ukryte znaczenie pod słowem "zaczynam".. Mam lustrzankę Canon EOS 550D z obiektywem zmienno-ogniskowym.. Robiłem kiedyś zdjęcia ale niestety film jaki powstał był bardzo nie płynny a na dodatek miałem problem z mrugającym światłem i nierównością zdjęc (jakby aparat się ruszał, jednak używałem pilota).. powtarzam, że obraz był bardzo nie płynny ;( (zdjęcia robione w garażu, zero dostępu światła dziennego). Może spróbuje stworzyć film i poddać go twojej ocenie? Sprawdzisz co powinienem zmienić.. Moim zdaniem zależy to od OBIEKTYWU... i możliwe, że statyw też nie wytrzymywał.. oczywiście to tylko moja teoria xDD [...]

Ja też używam aparatu (Sony DSC-HX1) i rzeczywiście, na początku filmy były strasznie niepłynne i nie nadawały się do poważniejszego oglądania (ok. 4 FPS). Natomiast kiedy trochę "wymasterowałem controlling" aparatem i częstotliwość zdjęć, to zaczęło to być już strawne (8 FPS, a potem 12, 16, aż wreszcie 20). Jeśli naprawdę potrzebujesz kamerki, to kup, ja się na nich nie znam; w tej sprawie pomogą Ci inni użytkownicy :mrgreen:
Pozdrawiam,
Ziemek
Obrazek
SUBSKRYBUJ MÓJ KANAŁ

I'm Loomynarty confirmed.
_______________________________________________

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Post 8 gru 2013, o 15:07
Sshadow Avatar użytkownika
Założyciel, Główny Administrator

Posty: 145

Dzięki, ale miałem inne ukryte znaczenie pod słowem "zaczynam".. Mam lustrzankę Canon EOS 550D z obiektywem zmienno-ogniskowym.. Robiłem kiedyś zdjęcia ale niestety film jaki powstał był bardzo nie płynny a na dodatek miałem problem z mrugającym światłem i nierównością zdjęc (jakby aparat się ruszał, jednak używałem pilota).. powtarzam, że obraz był bardzo nie płynny ;( (zdjęcia robione w garażu, zero dostępu światła dziennego). Może spróbuje stworzyć film i poddać go twojej ocenie? Sprawdzisz co powinienem zmienić.. Moim zdaniem zależy to od OBIEKTYWU... i możliwe, że statyw też nie wytrzymywał.. oczywiście to tylko moja teoria xDD i w tym momencie chciałbym kupić kamerkę Logitech pro 9000, ponieważ jak inni ją robią niesamowite animacje to czemu nie i ja xDD Moim zdaniem była by ona w stanie rozwiązać mój problem.. Także, czekam na odpowiedź czy mam nagrywać film (może poszukam jeszcze na komputerze) czy kupować kamerkę.. może masz już jakieś pytania i odpowiedzi w głowie.. Z chęcią posłucham...
Stop Motion bardzo bardzo bardzo bardzo lubię (od paru lat, jednakże od kiedy zobaczyłem swój pierwszy super extra NIE PŁYNNY filmik załamałem się, jednakże wciąż mnie to dręczyło i dlatego dziś mam nadzieję, że uzyskam pomoc..)
BTW. w jakiej cenie zakup kamerki Logitech PRO 9000 byłby opłacalny?
DZIĘKUJE!


Po pierwsze, wróć do mojej pierwszej wypowiedzi i przeczytaj ją jeszcze raz uważnie. Po drugie, zapamiętaj. Płynność klatek nie zależy od aparatu jakim wykonujesz zdjęcia. Po trzecie, drgania i migotanie światła mogło wywołać wszystko. To, że masz pilota, nie znaczy że nie ruszyłeś scenerią podczas animowania, lub też nie szturchnąłeś aparatu. Miałeś w ogóle jakiś podgląd podczas animacji? Sprawdzałeś klatka po klatce czy wszystko się zgadza? Założę się niestety, że nie skoro po jednej próbie zrobienia filmu wyciągnąłeś takie wnioski jakie przedstawiłeś powyżej. Powiem ci tyle. Nawet jeżeli będziesz miał LQC Pro, to nic nie zmieni. Powody jakie podałeś są całkowicie nie zależne w tym momencie od kamery. Uważasz, że kupując taką kamerkę jaką posiada pkmovies, CrazyEd czy też ja, twoje filmy od razu będą wyglądać tak samo?

Dzięki, ale miałem inne ukryte znaczenie pod słowem "zaczynam"..


Nie wiem jakie ono było, ale moim zdaniem zaczynasz i to kompletnie od 0.

Poczytaj trochę o tym wszystkim, popróbuj własnych technik, sposobów. Zdobądź chociaż trochę doświadczenia na ten temat. Nic nie przychodzi łatwo. Podstawą dobrej animacji jest skill, a nie sprzęt. Niestety ty jak na razie uważasz odwrotnie.
Obrazek
„Naj­bar­dziej niez­ro­zumiałą kwes­tią do­tyczącą świata jest to, że jest on zrozumiały."
Albert Einstein

Post 8 gru 2013, o 15:26

Posty: 68
Lokalizacja: Tychy

NaughtyAvenger napisał(a):
Dzięki, ale miałem inne ukryte znaczenie pod słowem "zaczynam".. Mam lustrzankę Canon EOS 550D z obiektywem zmienno-ogniskowym.. Robiłem kiedyś zdjęcia ale niestety film jaki powstał był bardzo nie płynny a na dodatek miałem problem z mrugającym światłem i nierównością zdjęc (jakby aparat się ruszał, jednak używałem pilota).. powtarzam, że obraz był bardzo nie płynny ;( (zdjęcia robione w garażu, zero dostępu światła dziennego). Może spróbuje stworzyć film i poddać go twojej ocenie? Sprawdzisz co powinienem zmienić.. Moim zdaniem zależy to od OBIEKTYWU... i możliwe, że statyw też nie wytrzymywał.. oczywiście to tylko moja teoria xDD i w tym momencie chciałbym kupić kamerkę Logitech pro 9000, ponieważ jak inni ją robią niesamowite animacje to czemu nie i ja xDD Moim zdaniem była by ona w stanie rozwiązać mój problem.. Także, czekam na odpowiedź czy mam nagrywać film (może poszukam jeszcze na komputerze) czy kupować kamerkę.. może masz już jakieś pytania i odpowiedzi w głowie.. Z chęcią posłucham...
Stop Motion bardzo bardzo bardzo bardzo lubię (od paru lat, jednakże od kiedy zobaczyłem swój pierwszy super extra NIE PŁYNNY filmik załamałem się, jednakże wciąż mnie to dręczyło i dlatego dziś mam nadzieję, że uzyskam pomoc..)
BTW. w jakiej cenie zakup kamerki Logitech PRO 9000 byłby opłacalny?
DZIĘKUJE!


Skoro nie miałeś dostępu światła dziennego sprawdź czy miałeś lustrzankę na manualu ;P Nie ma się co dziwić że każde zdjęcie było inne skoro robiłeś na automacie.
Obrazek
_______________________________________________

ObrazekObrazekObrazek

Post 22 gru 2013, o 20:45

Posty: 49
Lokalizacja: Warszawa/Mokotów

Mam jedną radę co do migania. Po za tym że musisz pozbyć się światła dziennego, powinieneś też zawsze oświetlać scenę trochę za ciemno, żeby naświetlanie w aparacie mogło mieć długi czas. Dzięki temu aparat nie wychwyci tego jakie jest światło w krótkim momencie ( czyli szybkie i zmnienne ) lecz zlepi i wygładzi światło które jak wiemy jest w ciągłym ruchu.
Dobry brickfilmer dba o to by jak najwięcej w filmie ukryć

Post 27 gru 2013, o 17:45

Posty: 628
Lokalizacja: Warszawa
Medals: 2
WMBF Awards '13 Animacja (1) WMBF Awards '13 Fabuła (1)

Ja natomiast polecił bym ci kupno tego kompresora 4 barowego (firma Meec):

Obrazek

Ja osobiście planuję kupno tego sprzętu. Mam nadzieję że pomogłem. :)
Obrazek
YouTube <==============> Twitter <===============> Flickr

Obrazek Obrazek

"Kiedyś były zabawki i było LEGO. Teraz LEGO jest zabawką..."
- Samuel Syrecki

Post 27 gru 2013, o 18:40

Posty: 679
pk, może przez te pytanie wydam ci sie gupi czy cóś, ale co właściwie robi ten kompresor? mam nadzieję, ze nie spamuję zbyt tym postem, w przeciwnym razie usunę go....

a co do tematu, to może po prostu miałeś badziewną żarówkę w tym swoim garażu?

Post 29 gru 2013, o 14:24

Posty: 354
Lokalizacja: nie wiem ja tu tylko sprzątam
Mój Kanał: https://www.youtube.com/channel/UCXXSIW ... DdW9diANIQ
ZombieFlowchart napisał(a):
ale co właściwie robi ten kompresor

Hm, kompresor dmucha powietrzem . :) Ale po co do brickfilmów, to ja też nie wiem :?:
Obrazek


Powrót do Pomoc na małym planie


cron