Strona główna forum Brickfilmy Pomoc na małym planie Problem ze zdjęciami

Problem ze zdjęciami

Problem? :7
Post 26 kwi 2014, o 13:03

Posty: 10
Lokalizacja: Żukowo (Pomorskie)
Witam, ostatnio chciałem zrobić parę brickfilmów lecz miałem problem ze słabą jakością zdjęć zrobionych przez moją kamerę. Zdecydowałem się zmienić urządzenie na aparat Kodak EasyShare C182 i zdjęcia miały dobrą jakość, lecz po wrzuceniu ich do programu Monkeyjam program zaczął się zacinać i miałem problem ze złożeniem zdjęć. Dodam że przy składaniu kilkuset zdjęć robionych z kamery nie było żadnego problemu, a z 10 (!) zdjęciami zrobionymi aparatem program zamulał. Zastanawiałem się nad kupnem lepszego sprzętu do robienia zdjęć lecz teraz boję się że będę miał ten sam problem. Z góry dziękuję za pomoc.

Post 26 kwi 2014, o 15:01

Posty: 69
Możliwe ze zdjęcia robione aparatem poprostu za dużo "ważą". To właśnie możne być przyczyną problemów z moneyjam. Ile 1 zdjecie zajmuje miejsca? Poszukaj w ustawieniach aparatu jakiś opcji aby jakość zmniejszyć ich wielkość albo ręcznie zmieniaj to na komputerze.

Post 27 kwi 2014, o 19:59

Posty: 383
Lokalizacja: Polska, Łask (w pobliżu Łodzi)

To zależy od procka w komputerze, stabilności programu i "wagi" zdjęcia. Z prockiem o taktowaniu powyżej 3 GHz i 8 GB pamięci RAM spokojnie możesz tworzyć animacje ze zdjęć we względnie wysokiej rozdzielczości tj. do druku na A4 czy coś w tym stylu. A najlepiej zmniejszyć rozdzielczość zdjęć w aparacie do VGA lub 2VGA i pójdzie jak po maśle (no dobra, może jednak po takim maśle trochę z lodówki). A w razie dalszych problemów w stylu crashy, mulenia itd. zmienić software na inny typu Photoscape. ALBO MOŻE masz starą wersję Monkey'a :!: Może pomogłem.
Pozdrawiam,
Ziemek
Obrazek
SUBSKRYBUJ MÓJ KANAŁ

I'm Loomynarty confirmed.
_______________________________________________

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Post 3 maja 2014, o 20:40

Posty: 10
Lokalizacja: Żukowo (Pomorskie)
Dziękuję wszystkim za odpowiedź! Zmniejszyłem zdjęcia w Photoscape i wszystko pięknie działa. :D


Powrót do Pomoc na małym planie


cron