Strona główna forum Brickfilmy Pomoc na małym planie Re: Czy to wygląda lepiej?

Re: Czy to wygląda lepiej?

Problem? :7
Post 14 lip 2014, o 19:43
Sshadow Avatar użytkownika
Założyciel, Główny Administrator

Posty: 145

Moim zdaniem klatka prezentuje się o wiele lepiej z zastosowaniem odpowiedniego filtru. Zależy jaki efekt też chcieliście osiągnąć, dla mnie jak najbardziej właśnie taka kolorystyka pasuje do tego typu animacji, jeżeli z tego co widzę ma być to film związany z okresem średniowiecza, fantasy i bitwy na miecze. Dodaje całkiem przyjemnego klimatu. Warto pamiętać jednak, że podczas nakładania filtrów Nasze zdjęcia tracą na jakości (ostrość itp.), tak jest przynajmniej zawsze w moim przypadku. Widać to zdecydowanie właśnie podczas animacji pooklatkowej, bardziej niż na pojedynczym zdjęciu. Łatwo zauważyć większą ilość pikseli, nawet tutaj. Dobra robota :)
Obrazek
„Naj­bar­dziej niez­ro­zumiałą kwes­tią do­tyczącą świata jest to, że jest on zrozumiały."
Albert Einstein

Post 14 lip 2014, o 19:54

Posty: 68
Lokalizacja: Tychy

Wszystko zależy od klimatu filmu jaki robicie. Po obróbce wyglądają lepiej ale to wszystko jakoś za mało soczyste mi się wydaje. Takie trupie, szarawe ale jak już powiedziałem to zależy od tego jaki to film. Przy okazji poprawiłbym kadrowanie np od połowy nóg figurki delikatnie ponad głowę (plan amerykański) zamiast stosować ciągle plan ogólny. W końcowym efekcie brakuje potem detali w filmie + ciężej się widzowi utożsamić z bohaterem + obraz staje się nudny.
Obrazek
_______________________________________________

ObrazekObrazekObrazek

Post 14 lip 2014, o 20:27

Posty: 679
Dla mnie to drugie jest trochę przytłaczające, może rozjaśnijcie to minimalnie?

Post 14 lip 2014, o 21:11

Posty: 108
Medals: 2
Świateczny konkurs WMBF (1) Minifig vs Truck (1)
AraxussYexyr napisał(a):
A mi się podoba :)

Tak samo.
Jestem ciekaw jak będzie wyglądać cały film.
Obrazek
Obrazek
Chuck Norris zatwierdził ten post
Obrazek

Post 15 lip 2014, o 14:40

Posty: 628
Lokalizacja: Warszawa
Medals: 2
WMBF Awards '13 Animacja (1) WMBF Awards '13 Fabuła (1)

MegaSpaceFighter napisał(a):
Wszystko zależy od klimatu filmu jaki robicie. Po obróbce wyglądają lepiej ale to wszystko jakoś za mało soczyste mi się wydaje. Takie trupie, szarawe ale jak już powiedziałem to zależy od tego jaki to film.

Zgadzam się. Poprawił bym troszkę konstrast aby wyeliminować mgłę.
MegaSpaceFighter napisał(a):
Przy okazji poprawiłbym kadrowanie np od połowy nóg figurki delikatnie ponad głowę (plan amerykański) zamiast stosować ciągle plan ogólny. W końcowym efekcie brakuje potem detali w filmie + ciężej się widzowi utożsamić z bohaterem + obraz staje się nudny.

Nie mów mi że tego dowiedziałeś się dopiero po wdrążeniu się do Polsatu. ;U
A to z utożsamieniem poprzez kadrowanie to bullshit. Aby zaistniał protagonista, oglądający musi poznać jego osobę, jak myśli i jak się zachowuje. Bohater powinien być zwyczajnym człowiekiem tak jak widz. Kadrowanie w tym przypadku nic nie da.
Obrazek
YouTube <==============> Twitter <===============> Flickr

Obrazek Obrazek

"Kiedyś były zabawki i było LEGO. Teraz LEGO jest zabawką..."
- Samuel Syrecki


Powrót do Pomoc na małym planie


cron