Strona główna forum Brickfilmy Konkursy WAKACYJNY KONKURS WMBF - EDYCJA 2! [ZAKOŃCZONY]

WAKACYJNY KONKURS WMBF - EDYCJA 2! [ZAKOŃCZONY]

Jesteś na tyle dobry by zmierzyć się z innymi?

Posty: 628
Lokalizacja: Warszawa
Medals: 2
WMBF Awards '13 Animacja (1) WMBF Awards '13 Fabuła (1)

AraxussYexyr - Lego Ways to heat

1. Film był jednym z lepszych, znajdował się tuż za czterema innymi pracami (wymienionych w filmie z wynikami). Głównym powodem czemu nie znalazł się wyżej była tematyka, a raczej typ filmu. Można powiedzieć że brickfilm nadawał by się do konkursu z tematem "Totalny kataklizm" lub "Randomowy thriller". Ponieważ bił na kilometr horrorem, tak jak by to było sercem brickfilmu. Wiem że lubisz robić tego typu produkcje, ale w tym przypadku to nie było konieczne.
2. Teraz fabuła. Cały brickfilm przedstawia różne urządzenia zapobiegające upałowi. Są one oferowane pewnemu gościowi (pewnie chodzi o patent produktu lub po prostu kupno) i to dało tej pracy ogromny plus. Kolejnym natomiast plusem była odpowiednia szybkość animacji oraz to, że w filmiku ciągle coś się działo, dzięki czemu widz nie zasypia. Fajna była również chronologia patentów, zaczynając od prostego wiatraczka, a kończąc (i to dosłownie) na zaawansowanej Gwieździe Śmierci.
3. Teraz te nieszczęsne błędy... Na początku wyglądało to dość spokojnie i przyjemnie, a brickfilm wydawał się być uniwersalny do momentu kiedy jakiegoś gościa wciąga do środka dmuchający wiatrak (prawa fizyki szag trafił). Następnie pojawia się scena rodem z filmu "Szczęki" gdzie szczegółowo widać jak rekiny rozszarpują biedne dzieciaki z High School Musical. Z jednej strony to śmieszne, a z drugiej trochę szokujące. Brickfilm przestał być uniwersalny, ponieważ jeden lubi czarny humor, a drugi nie. Tak jak to już wspomniałem w pierwszym punkcie, gatunek pracy Araxuss'a to: komedia, dreszczowiec, horror, czarny humor z naciskiem na "horror". Sam brickfilm mógł się nazywać "Lego Ways to die by heat". Ponieważ widz bardziej zapamięta to co się działo (czyli krwawe scenki) niż główny sens.
4. Domyślam się że brickfilm Araxuss'a nie obszedł by się bez drastycznych scen. Więc spróbuję je troszkę zatuszować, aby sprawdzić czy brickfilm by nadal miał ten sam sens i czy miał by nadal coś z Araxussa. A więc pozwolę sobie zmodyfikować scenę gdzie jest pokazana śmierć mechanika. Zamiast pokazania jak wiatrak go wkręca i szatkuje, można wstawić takie króciutkie ujęcie gdzie widać że wiatrak go wciąga, potem wstawić inne ujęcie na zszokowanych obserwatorów. Oczywiście z makabrycznymi dźwiękami w tle i opcjonalnie jakąś plamą krwi. Zrobiłem dokładnie tą samą scenę, tylko pobawiłem się ujęciami aby schować niepotrzebny hardcore.
Następną sceną do odpicowania jest "NOMNOMNOMNOM rekinów" tutaj całkowicie wywalił bym (całkiem fajnie zrobione) ujęcie pod wodą, a zostawił te nad poziomem wody. Ostatniej sceny końca świata nie modyfikuje, bo była w sam raz. Czy dla fabuły było konieczne pokazywanie tych postaci jak giną i ich flaki fruwają w tę i wewte? Nie. Proste zatuszowanie tych scen sprawiło by że brickfilm był by uniwersalny i na pewno znalazł bv się wyżej. ;)
5. Zostawiając już główny problem brickfilmu za sobą, przechodzę do tych drobniejszych, których nie było dużo. Są nimi zbyt szybko zmieniające się ujęcia bądź za szybko animowane sceny, np. ta gdzie profesorek zerka przez okno trwa mniej niż sekunda. Kolejnym błędem jest kamera shake, nie jest na szczęście bardzo widoczny, ale postaraj się go całkowicie zniwelować. W niektórych momentach widać jak rusza się set, to też popraw. Cóż, myślę że to tyle. :mrgreen:

Ogólnie brickfilm oceniam na "Fajny... tylko po cholerę te flaki?" xD

Serdeczne dzięki że wziąłeś udział w naszym konkursie. Dziękuję za przeznaczony czas i zaangażowanie! Tobie nie trzeba dużo mówić bo wiesz co robisz. Czepnąłem się tej drastyczności ponieważ zbyt mocno spychała główny wątek w tył, odczepiając go od sensu konkursu. Wiem że to Twój styl i niech taki zostanie. Chodziło mi tylko o to abyś w przyszłości umiał ciut bardziej dostosować się do uniwersalnej formy konkursu. :)

ZŁOTA RADA PKMOVIESA

Przymocuj plan/set design troszkę mocniej do blatu, do tego podłącz aparat do kompa i rób zdjęcia myszką (jeżeli ma taką opcję). Zapobiegnie to Shake'om jak sam się domyślasz. :)

Pozdr!
Obrazek
YouTube <==============> Twitter <===============> Flickr

Obrazek Obrazek

"Kiedyś były zabawki i było LEGO. Teraz LEGO jest zabawką..."
- Samuel Syrecki


Posty: 628
Lokalizacja: Warszawa
Medals: 2
WMBF Awards '13 Animacja (1) WMBF Awards '13 Fabuła (1)

TheReptilePL - Filmik konkursowy WMBF "Sposób na upał"

1. Już na początku widać że animacja i set design polepszyły się, a w szczególności set. Widać u Ciebie progres. Można powiedzieć że animacja polepsza się trochę wolniej od set designu, więc musisz ją troszeczkę przyspieszyć (najlepiej dla Ciebie do 15 fps). Domyślam się że robiłeś animacje w Windows Movie Make'rze bo jest kanciasta i wolniejsza od 15fps. Błagam, przerzuć się na MonkeyJama, to na prawdę prosty program który polecam wszystkim.
2. Set design był dobry, nie ma żadnej podróbki w tle, a obraz jest dobrze wykadrowany. Kiepsko wyglądał ten samochód przerobiony z radiowozu City. Zamiast tych płytek w kolorze zielonym i niebieskim jako drzwi mogłeś dać 2 płytki białe 1x4 i biały Tile 1x4. Najlepszym rozwiązaniem by był element: Panel 1x4x1, którego 2 białe sztuki były dostępne właśnie z radiowozem. (naklejało się na nie naklejki z "POLICE" i pewnie nie chciałeś ich odrywać bo by się uszkodziły, co rozumiem). W aucie też kiepsko wyglądała maska i dach, tak strasznie pomieszane. Zbędny był też element silnika z tyłu. (do tego wlot powietrza miał skierowany do tyłu, prawa mechaniki szlag trafił) ;) Wracając do filmu, fabuła jest zbyt banalna i mało oryginalna. Koleś wybiera się na plażę, jest na plaży i szuka sposobu aby się ochłodzić. W końcu rozpierdziela atomówką słońce z teletubies'ów (do tego to co wybuchło nie było słońcem, a jeżeli nawet, to jakim cudem bohater przeżył taki kataklizm? Prawa fizyki szlag trafił! xD). Mogłeś dodać do fabuły coś więcej, np. więcej innych sposobów na upał. Może jakąś cichą muzyczkę lub dźwięki morza? Myślę że to by nadało brickfilmowi więcej wakacyjnego klimatu.
3. Niektóre sceny dzieją się za szybko. Np. scena gdzie główny bohater wyobraża sobie że walczy z piratami (a raczej jest piratem), a na końcu okazuje się, że przez pomyłkę złapał za cycka jakąś babkę (lolz). Na początku nie skapnąłem się o co chodzi i musiałem zobaczyć scenę kilka razy, by zauważyć że ci piraci byli wyobrażeni. Gdybyś zrobił te sceny odrobinie dłuższe (i ten moment kiedy rzeczywistość przeistacza się w wyobrażenie), to oglądający skapnął by się od razu o co chodzi. Kolejną niezrozumiała przeze mnie sceną jest kiedy bohater robi takie dziwne miny do słońca, (nadal nie czaje tej sceny i paru innych również).
4. Filmik stylowo był w klimacie WMBF, ale miał dużo błędów. Dość często zahaczasz rękami o set, najlepiej to widać w scenie w lesie. Afro sowy (Parodia Jive Owl'a) lata w te i wewte. Mogłeś użyć małej ilości plasteliny aby afro trzymało się głowy sowy i żeby nie było potem trudności wydobycia tej plasteliny. Kiepską sprawą jest również to, że brickfilm niby był bez-dialogowy, ale zostały użyte dwa teksty. Dokładniej to "Ej! Ten dupek zaiwanił moją atomówkę!" i "Brr, ale zimno." jako jedyne na cały brickfilm. Więc Twoja praca zalicza się do filmików dialogowych, w którym było definitywnie za mało gadania.
5. Nie mam pojęcia jak traktować Twoją pracę, ponieważ odejmując napisy (początkowe i końcowe, zostawiając już napisy między scenami i komputerową scenę z wybuchem) to sama animacja trwa mniej niż wymagane 2 minuty. Dowód?
Zabawmy się w matematykę!

Dane:
Cały filmik trwa - 2,10
Napisy początkowe trwają ~ 0,06
Napisy końcowe trwają ~ 0,07
Wymóg konkursu - 2

0,06 + 0,07 = 0,13
2,10 - 0,13 = 1,57

2 - 1,57 = 0,03

Odp.: Sama animacja trwa 1:57 sekund (wliczając w to nie Twoją animacje "słońca" i napisy między scenami) Bez tego sama animacja trwała by jeszcze krócej, ale wliczam tą scenę i wewnętrzne napisy bo nie były zakazane w regulaminie. Mieliśmy na myśli tylko te napisy początkowe i końcowe.

Jak więc widzisz w obliczeniach, Twoja praca nie spełnia wymogów konkursu. (Nawet łączenie kolorów się zgadza! I'm a pure genius) :geek:
Masz szczęście że zauważyłem to dopiero po wynikach, inaczej praca była by zdyskwalifikowana... Chociaż może przymknął bym już na te 3 sekundy oko. ;)
6. Tak więc nie rozpisując się już więcej... to już wszystko na temat Twojej pracy.

Pracę oceniam jako "Brickfilm na speedzie! :shock: ale jest ok."

Serdeczne dzięki że wziąłeś udział w naszym konkursie. Dziękuję za przeznaczony czas i zaangażowanie! Mam nadzieję że poprawisz szybkość animacji i przedłużysz troszkę sceny aby były bardziej zrozumiałe. :)

ZŁOTA RADA PKMOVIESA

Pokazuj animowane przez Ciebie sceny znajomym/rodzeństwie/rodzicom, pytając czy zrozumieli o co w nich chodzi, jeżeli nie, musisz zaanimować je jeszcze raz, po wcześniejszej konsultacji. :)

Pozdr!
Obrazek
YouTube <==============> Twitter <===============> Flickr

Obrazek Obrazek

"Kiedyś były zabawki i było LEGO. Teraz LEGO jest zabawką..."
- Samuel Syrecki

Poprzednia strona

Powrót do Konkursy


cron