Strona główna forum Brickfilmy Konkursy WAKACYJNY KONKURS WMBF - EDYCJA 2! [ZAKOŃCZONY]

WAKACYJNY KONKURS WMBF - EDYCJA 2! [ZAKOŃCZONY]

Jesteś na tyle dobry by zmierzyć się z innymi?

Posty: 679
Biorąc pod uwagę liczbę dobrych prac, nie mam zbytnio nadziei na podium, ale liczę na jakąś radę, która coś mi wniesie do życia :). Życzę wszystkim powodzenia i PoZdroF...
Czysty człowiek jest jak małe mydełko. Wędru­je pop­rzez piany nasze­go świata i na swo­jej drodze namydla zgaszo­nych hejterów.
Taki cytat "z kapelusza"

Obrazek
_____________________________________________________________
ObrazekObrazekObrazek


Posty: 19
Lokalizacja: Polska :)
Medals: 1
Zwycięzca Wakacyjnego Konkursu (1)

Jury? Jak tam idą prace nad ocenianiem? Wiadomo kiedy powinniśmy spodziewać się wyników?
ObrazekObrazekObrazek


Posty: 143
Lokalizacja: Poznań
Medals: 1
Zwyciezca Wakacyjnego Konkursu (1)

Dobrze gadasz :D. Fajnie by było znać przynajmniej przybliżony czas ogłoszenia wyników ;/ Chociaż nigdy nic nie wiadomo, może będziemy musieli czekać dłużej niż się wydaje. Ale cóż, nie jesteśmy jurorami, więc jedyne co nam pozostało to czekać. ;)
Bo ja jestem brickfilmerem.


Posty: 628
Lokalizacja: Warszawa
Medals: 2
WMBF Awards '13 Animacja (1) WMBF Awards '13 Fabuła (1)

Wyniki już niebawem! Jutro z Sshadow'em zaczynamy nagrywanie klipu z wynikami. (Będzie to wyglądało mniej więcej jak rok temu.) :)
Obrazek
YouTube <==============> Twitter <===============> Flickr

Obrazek Obrazek

"Kiedyś były zabawki i było LEGO. Teraz LEGO jest zabawką..."
- Samuel Syrecki


Posty: 679
Czekamy :D .
Czysty człowiek jest jak małe mydełko. Wędru­je pop­rzez piany nasze­go świata i na swo­jej drodze namydla zgaszo­nych hejterów.
Taki cytat "z kapelusza"

Obrazek
_____________________________________________________________
ObrazekObrazekObrazek


Posty: 70
Lokalizacja: Nevada
Medals: 1
Zwyciezca Wakacyjnego Konkursu (1)

No. Czekamy. :)
Bum - hyc!
Jestem człowiekiem, który niby nie istnieje, ale działa w tym niebezpiecznym świecie...
A jeśli myślicie, że Maciek Legolandzki zaginął, to się mylicie

Sshadow Avatar użytkownika
Założyciel, Główny Administrator

Posty: 145

Złośliwość rzeczy martwych, lecz jeżeli mi się uda, na dniach powinniście poznać wyniki ;)
Obrazek
„Naj­bar­dziej niez­ro­zumiałą kwes­tią do­tyczącą świata jest to, że jest on zrozumiały."
Albert Einstein


Posty: 628
Lokalizacja: Warszawa
Medals: 2
WMBF Awards '13 Animacja (1) WMBF Awards '13 Fabuła (1)

A więc tak, ZombieFlowchart zaproponował w komentarzach YT do wyników konkursu, abyśmy coś napisali o pozostałych pracach, więc na razie ja coś napiszę a potem Maciek (Sshadow).

...więc zacznę od pomysłodawcy.

ZombieFlowchart - Plaża

1. Najbardziej rzuczającą się skazą jest to, że brickfilm strasznie się ciągnie. Animacja jest strasznie powolna, domyślam się że nadal nie chcesz używać MonkeyJam'a. Ten program jest darmowy i prosty, więc czemu wszyscy się go tak boją?
2. Wracając do filmu. Set design jest biedny, cieszę się że nie widzę żadnych podrób. Tło mnie strasznie drażni, niby miało to być niebo, ale i tak widzę tylko (źle) zbudowaną ścianę z brudnych i zniszczonych bricków... Czemu uważam że źle? Ponieważ nie wygląda stabilnie, widać mnóstwo szczelin przechodzących w krzyże (zły system budowania ścian). Rozumiem że możesz nie mieć dużo klocków, ale staraj się aby ładniejsza strona klocka była na wprost kamery, a ta porysowana i brudna z drugiej strony. Polecam Ci je umyć wodą z odrobiną ludwika na szczotce z włosia. wtedy zobaczysz, że efekt będzie zadowalający. Oto link dla Ciebie (Tutorial) budowania ścian: http://www.youtube.com/watch?v=noiBZJfmPCE
Dla mnie lepszy efekt nieba dała by niebieska kartka (najlepsze takie do drukarek, bo są matowe, ale te z papieru kolorowego też były by lepsze niż ściana z brudnych bricków.)
3. Widzę że chciałeś zrobić wybuch minifiga, ale to marnie wyszło. Do tego wkurzające napisy z Windows Movie Maker'a. Ja sam używałem tego programu przed moim "X-MASS" i starałem się aby nie było widać że to taki podstawowy program dla laików.
4. Fajny pomysł na literkę "W" w tle, ale to tak nie starannie i na odwal się... zwykła kartka z napisanym "W" flamastrem czy kredką. Biednie to wygląda jako tło studyjne... Zobacz jak to umiał dobrze zrobić Szynka.
5. Cieszę się natomiast że nie było widać twojego pokoju w tle. Film był prawie całkowicie dobrze wykadrowany, poza niektórymi momentami takimi jak w 2:33.
6. Co każde zdjęcie widać poruszenie aparatem i trochę migotania. Dobrze że przynajmniej animowałeś przy lampce, ale miałeś na sobie czarną koszulkę?
7. Minifigi są zbudowane ze Star Wars'owych torsów Clonów... to kompletnie nie pasuje. Prawie każdy minifig jest łysy jak w typowo starych polskich brickfilmach. Szoda też że nikt z nich nie jest głównym bohaterem.
8. Humor nie mój, ale to kwestia gustu. Mi przeszkadza to w tym że strasznie się te kwestie ciągną. Np. "Nooooo alllleeeeee toooo jeeeestttt świeeeetneeeeee! Mooooożeeeee kuuuupiiiszzz miiii ffffllllaaaaakiii zzzz ooolleeeeejjeeeem???" Popracuj trochę nad dykcją. Bo to co słychać brzmi jak jakiś Zombie *ba dum tss*
9. Teraz kwestia nagrywania głosów. Staraj się nagrywać w cichym pomieszczeniu i nic w tym czasie nie robić, często słyszę jakieś stukanie butelką czy kluczami w tle. Musisz to robić dokładniej (szumu mikrofonu się już nie czepne, bo to kwestia sprzętu.)
10. Aniamacja ust typowo Paint'owa... zdjęcie z czarną elipsą i zdjęcie bez, puszczone na zmianę... Kiedy minifig mówi np. "oooooooooo" to usta mu się szybko otwierają i zamykają... Czy to jest naturalne?
11. Fabuła całkiem fajna, przychodzą różni sprzedawcy produktów, niektóre z tych rzeczy są banalne, a inne strasznie skomplikowane i zawodne. Postaci zaczynają się uczyć na błędach pozostałych i unikają kolejnych oferowanych sposobów. Zakończenie natomiast jest troszkę dzikie i niezrozumiale.

Ogólnie oceniłbym to na "takie sobie" a szczerze to "na odwal się, byle by wygrać".


ZombieFlowchart - Najlepszy sposób na upał

1. Sam tytuł już daje nam znać że filmik jest gorszy od poprzedniego. Pierwszy nazywał się "Plaża" i było to oryginalniejsze niż używanie tematyki konkursu w tytule, czyli "sposób na upał" + "najlepszy" aby się wydawało że się wysiliłeś.
2. Jest sporo podobnych błędów które już omówiłem wyżej, czyli ciągnące się dialogi, wygląd minifigów, ruchy kamery i flicker. Najbardziej złą rzeczą w tym jest to, że tematyka "sposób na upał" nie jest tematem nr 1 w tym filmiku. Jest tylko dodatkiem do historii o sprzedawcach. Zmyślne sposoby "produkty" które mają zapobiec dokuczliwej temperaturze są jedynym nawiązaniem do konkursu. Dla mnie ten filmik jest o sprzedawcach i ich potyczkach. Te produkty to tylko dodatek do historii aby pasował do konkursu. Równie dobrze ci sprzedawcy mogli oferować obieraczki do ziemniaków bądź jakieś pumeksy...
3. Kadrowanie jest gorsze niż w Twojej pierwszej pracy. Teraz w tle widać drewniane deski/meble, co psuje odczuwanie filmiku jako obraz "klockowego świata". Teraz to były raczej "opowieści z kredensu".
4. Set design i animacja na tym samym poziomie co w pierwszym filmiku, nagminnie powtarzasz animowane sceny więcej niż raz. Trzeba się troszkę pomęczyć i zrobić więcej scenek zamiast je kopiować, wtedy to wygląda realniej, a autor nie jest uważany za lenia.
5. Fabuła nie kręci się wokół "sposobu na upał" lecz wokoło sprzedających... a powinno być odwrotnie.
6. W niektórych momentach można dostać zawału przez nagłe dźwięki...

Drugą pracę oceniam gorzej niż poprzednią. (Wybacz że trochę surowo, ale na pewno wolisz szczerość niż kłamstwo).

Serdeczne dzięki że wziąłeś udział w naszym konkursie. Dziękuję za przeznaczony czas i zaangażowanie! Mam nadzieję że naprawisz te błędy które wymieniłem powyżej, a na pewno osiągniesz coś więcej. :)


ZŁOTA RADA PKMOVIESA

Moją bardzo dobrą radą, jest oglądanie (dobrych) zagranicznych brickfilmów. Wzoruj się na nich, a zanim się obejrzysz wypracujesz swój własny styl. Bądź perfekcjonistą i nie poddawaj się! :D

Pozdr!
Obrazek
YouTube <==============> Twitter <===============> Flickr

Obrazek Obrazek

"Kiedyś były zabawki i było LEGO. Teraz LEGO jest zabawką..."
- Samuel Syrecki


Posty: 628
Lokalizacja: Warszawa
Medals: 2
WMBF Awards '13 Animacja (1) WMBF Awards '13 Fabuła (1)

Pytanie do autorów prac które nie znalazły się na podium, czy chcecie opinię jurorów na temat Waszych prac?
Obrazek
YouTube <==============> Twitter <===============> Flickr

Obrazek Obrazek

"Kiedyś były zabawki i było LEGO. Teraz LEGO jest zabawką..."
- Samuel Syrecki


Posty: 270
Lokalizacja: Warszawa
Medals: 3
WMBF Awards '15 Fabuła (1) WMBF Awards '14 Fabuła (1) Zwyciezca Wakacyjnego Konkursu (1)

AraxussYexyr napisał(a):
Jeśli to nie problem to poproszę :D


Tak samo ja :lol:
I will tear your flesh!

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Konkursy


cron