Strona główna forum Brickfilmy Konkursy Konkurs na najlepszy kadr [OTWARTY]

Konkurs na najlepszy kadr [OTWARTY]

Jesteś na tyle dobry by zmierzyć się z innymi?

Posty: 628
Lokalizacja: Warszawa
Medals: 2
WMBF Awards '13 Animacja (1) WMBF Awards '13 Fabuła (1)

filmylegopl napisał(a):
Co z tego, że widać pasy? Właśnie o to chodzi, że kiedy ogląda się te dwie minuty pościgu który nakręciłem to tego nie widać. Dlatego nie wygrałem, bo nie dbam o szczegóły.

A to, że to strasznie leniwe i głupie budowanie scenerii... Gdybyś te filmy puścił raz do TV to ok, nikt może tego nie zauważy, ale na YT da się wszystko pauzować. I co taki widz pomyśli? Z resztą co to za problem wczepić pod te budynki kilka płaskich szarych płytek jako chodnik? Zakryło by to pasy i set wyglądał by na realistyczniejszy.
Obejrzyj mój film Dlaczego? i znajdź chociaż jeden błąd w konstrukcji scenerii, i w ujęciach gdzie stał obojętnie jaki minifig i gdzie stoi w następnym. Robienie wszystkiego bez dbania o szczegóły jest o prostu lenistwem.

filmylegopl napisał(a):
Rany, dlaczego ja nigdy nie mogę tego wszystkiego wymyślić zanim wezmę udział w jakimś konkursie, albo rozmowie! :7

Tak czy siak wygląda to jak byś miał ból dupy. Powiedziałem że wygląda, nie że tak jest na 100%.

Reptile napisał(a):
filmylegopl napisał(a):
Zamiast pokazywać filmy to pokazujemy ich szczegóły, bo to na nich lubimy się skupiać. Według mnie to wszystko idzie w złą stronę


Czyli wolałbyś żeby powstało znów coś w rodzaju shortów? Jeśli tak to by to nie wypaliło :( w shortach po jakimś czasie nikt nie brał udziału bo tak jak to powiedział pk, nikomu się nie chciało ich robić. A co do konkursu na kadr to jak na razie przynosi same korzyści, rozruszał forum, zachęcił forumowiczów do zrobienia CZEGOKOLWIEK! w stronę brickfilmingu a i może natchnie kogoś do kręcenia.

Ale ja drążę temat : I

Konkursy na kadr dopiero się zaczęły, więc dużo osób wzięło udział bo to coś nowego. Z SHORT'ami było podobnie, na początku sporo brickfilmerów miało zapał, ale z nowszymi SHORT'ami ten zapał po prostu zgasł...

WysokiFilms napisał(a):
Pozwólcie, że dorzucę swoje zdanie. Problematyką shortów było to, że aby wrzucić dajmy na to wcześniej wspominany 30 sekundowy film trzeba było się cholernie napracować. No bo popatrzcie: -pomysł na film, -wybudowanie scenografii, -porządne zanimowanie, -wyszukanie odpowiednich dźwięków/zgromadzenie dubbingu, -montaż, -ostateczny rendering filmu. Zapewne większość nie miała dostatecznie dużo czasu, żeby spełnić te wszystkie punkty, albo była zdemotywowana ilością podpunktów, które trzeba wykonać, żeby osiągnąć gotowy efekt. A teraz spójrzcie na sprawę kadrów. Nie jest on czasochłonny, taką klatkę można wykonać w przeciągu jednej godziny. Zobaczcie: -pomysł, -budowa scenografii, -zrobienie zdjęcia, -delikatna obróbka. Gotowe. Podsumowując - jesteśmy bardziej na kadry, ponieważ można się wyrobić w bardzo szybkim okresie czasowym, a myślę, że nie oduczy nas to brickfilmingu, bo na pewno w większości zrobiliście sobie owym zdjęciem przerywnik od czasami żmudnego animowania.
Pozdrawiam!

To może rzućmy wszyscy brickfilming i zajmijmy się fotografią? Bo to przecież zbyt pracochłonne i nikt na to nie ma czasu.
Na dany SHORT był cały miesiąc! I mógł mieć ściągnięta ścieżkę dźwiękową z prawdziwego filmu. (było to dozwolone a nawet zalecane w regulaminie, ale kto to tam czyta?...)
Przykład: http://www.youtube.com/watch?v=bmjeQcxjovI
Obrazek
YouTube <==============> Twitter <===============> Flickr

Obrazek Obrazek

"Kiedyś były zabawki i było LEGO. Teraz LEGO jest zabawką..."
- Samuel Syrecki


Posty: 49
Lokalizacja: Warszawa/Mokotów

Właśnie tak wyglądają spory, kiedy wszyscy mają rację :]
Dobry brickfilmer dba o to by jak najwięcej w filmie ukryć


Posty: 143
Lokalizacja: Poznań
Medals: 1
Zwyciezca Wakacyjnego Konkursu (1)

Radujmy się. Równowaga wszechświata zachowana została, gdyż pojawiły się głosy za i przeciw, więc nie zginiemy młodo. Amen.

A tak na poważnie. pkmovies, słuchaj, jeśli masz coś przeciw, uważasz, że to rozleniwia i ucieka od idei brickfilmu, to czemu tego nie napisałeś jak proponowałem stworzenie owego konkursu? A jeśli chodzi o short`y, to widzę jeszcze jeden powód, dla którego coraz mniej ludzi przesyłało prace. Otóż, nie wiem jak dla was, ale dla mnie brickfilm jest zarówno zabawą jak i sztuką. Kiedy tworzę taki brickfilm, to nie chcę, aby to była jakaś krótka praca 30 sekundowa tylko dobra technicznie. Ja chcę zawrzeć w brickfilmach jakiś przekaz, żeby opowiadały jakąś historię, bo jak dla mnie najważniejszy jest w nich humor, atmosfera, klimat, nawet jeśli ktoś robi brickfilm o słabej animacji, to już wolę, aby takowy miał w sobie to "coś", czego nie da się określić słowami.
Poza tym, ja wymyśliłem ten konkurs po prostu dla zabawy. Lepiej jest robić cokolwiek niż nic. Potraktujmy to jako zabawę. Poza tym, jak napisał Reptile, tworzenie takich kadrów może być również i inspiracją do tworzenia filmów. Nie wiem jak wy, ale ja zauważam coraz mniej nowych brickfilmów na polskim yt. Sam ostatnio mało ich robię, bo po prostu nie mam czasu, chęci, raz to raz tamto. Ludzi trzeba czymś zachęcić do działania, niekoniecznie konkursem na nowy film. Bo w końcu chodzi o to, żeby tworzyć i mieć z tego fun, co nie? :)
Bo ja jestem brickfilmerem.


Posty: 143
Lokalizacja: Poznań
Medals: 1
Zwyciezca Wakacyjnego Konkursu (1)

A tak uciekając od naszej pięknej dyskusji, macie tutaj parę cytatów którymi możecie się inspirować w tworzeniu nowych kadrów w nowej części konkursu. Jak chcecie to nie musicie z nich korzystać, i napiszcie, czy wolicie coś takiego czy po prostu pełna swobodę jak poprzednio :)
1. "Ty kosmiczny łotrze, zabiłeś mi sosnę"
2. "Oto mój najnowszy wynalazek. Czekałem na niego całe życie"
3. "Milcz, ziemianinie. Nazywam się Darth Vader."

Spróbujcie zgadnąć, z jakiego filmu to jest ^^ Podpowiem wam, że ten film ma 3 części i powstał w 1985 roku. Jak będzie za trudne to napiszcie, dam wam jeszcze jedną podpowiedź :) A do tego czasu powodzenia i trzymajcie się ;)
Bo ja jestem brickfilmerem.


Posty: 628
Lokalizacja: Warszawa
Medals: 2
WMBF Awards '13 Animacja (1) WMBF Awards '13 Fabuła (1)

CYTRYNAPICTURES napisał(a):
Radujmy się. Równowaga wszechświata zachowana została, gdyż pojawiły się głosy za i przeciw, więc nie zginiemy młodo. Amen.

Zabawne...

CYTRYNAPICTURES napisał(a):
A tak na poważnie. pkmovies, słuchaj, jeśli masz coś przeciw, uważasz, że to rozleniwia i ucieka od idei brickfilmu, to czemu tego nie napisałeś jak proponowałem stworzenie owego konkursu?

Cytryno, słuchaj, nie mam nic przeciwko konkursowi, po prostu tłumaczę że SHORT'y nie były czymś gorszym, lecz odwrotnie!

CYTRYNAPICTURES napisał(a):
A tak uciekając od naszej pięknej dyskusji, macie tutaj parę cytatów którymi możecie się inspirować w tworzeniu nowych kadrów w nowej części konkursu. Jak chcecie to nie musicie z nich korzystać, i napiszcie, czy wolicie coś takiego czy po prostu pełna swobodę jak poprzednio :)
1. "Ty kosmiczny łotrze, zabiłeś mi sosnę"
2. "Oto mój najnowszy wynalazek. Czekałem na niego całe życie"
3. "Milcz, ziemianinie. Nazywam się Darth Vader."

Spróbujcie zgadnąć, z jakiego filmu to jest ^^ Podpowiem wam, że ten film ma 3 części i powstał w 1985 roku. Jak będzie za trudne to napiszcie, dam wam jeszcze jedną podpowiedź :) A do tego czasu powodzenia i trzymajcie się ;)

Powrót do Przyszłości (pierwsza część Back to the Future)

1. Peabody do Marty'ego w DeLoreanie w 1955
2. Doc Brown do Marty'ego w 1985
3. Marty do Georg'a McFly w 1955
Obrazek
YouTube <==============> Twitter <===============> Flickr

Obrazek Obrazek

"Kiedyś były zabawki i było LEGO. Teraz LEGO jest zabawką..."
- Samuel Syrecki


Posty: 148
pkmovies92 napisał(a):
WysokiFilms napisał(a):
Pozwólcie, że dorzucę swoje zdanie. Problematyką shortów było to, że aby wrzucić dajmy na to wcześniej wspominany 30 sekundowy film trzeba było się cholernie napracować. No bo popatrzcie: -pomysł na film, -wybudowanie scenografii, -porządne zanimowanie, -wyszukanie odpowiednich dźwięków/zgromadzenie dubbingu, -montaż, -ostateczny rendering filmu. Zapewne większość nie miała dostatecznie dużo czasu, żeby spełnić te wszystkie punkty, albo była zdemotywowana ilością podpunktów, które trzeba wykonać, żeby osiągnąć gotowy efekt. A teraz spójrzcie na sprawę kadrów. Nie jest on czasochłonny, taką klatkę można wykonać w przeciągu jednej godziny. Zobaczcie: -pomysł, -budowa scenografii, -zrobienie zdjęcia, -delikatna obróbka. Gotowe. Podsumowując - jesteśmy bardziej na kadry, ponieważ można się wyrobić w bardzo szybkim okresie czasowym, a myślę, że nie oduczy nas to brickfilmingu, bo na pewno w większości zrobiliście sobie owym zdjęciem przerywnik od czasami żmudnego animowania.
Pozdrawiam!

To może rzućmy wszyscy brickfilming i zajmijmy się fotografią? Bo to przecież zbyt pracochłonne i nikt na to nie ma czasu.
Na dany SHORT był cały miesiąc! I mógł mieć ściągnięta ścieżkę dźwiękową z prawdziwego filmu. (było to dozwolone a nawet zalecane w regulaminie, ale kto to tam czyta?...)
Przykład: http://www.youtube.com/watch?v=bmjeQcxjovI


Nie rozumiem Twojego podejścia do każdego tematu. Dlaczego masz taki zwyczaj, że jak ktoś napisze inaczej, niż Ty to jest twoim oponentem i musisz go negować za wyrażenie swojej opinii? Nie miałem na myśli negatywnie się wyrażać o shortach, jest to świetny pomysł, ale jak sam widzisz upadł. Konkursy sezonowe co pół roku też miały być i upadły, więc powstały prostsze konkurencje. I to się nie sprawdziło (powody wymieniłem w poście powyżej), więc Cytryna zasugerował jeszcze prostszy konkurs. Ja uważam, że jest dobry i nie ma nic wspólnego z rzuceniem brickfilmingu, a tu też się można sprawdzić pod wieloma względami.

A co do konkursu, nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Interpretacja tych trzech cytatów może być dowolna, czy musi być zgodna z oryginałem? (w tym przypadku z "Powrotem do przyszłości")


Posty: 143
Lokalizacja: Poznań
Medals: 1
Zwyciezca Wakacyjnego Konkursu (1)

Interpretacja dowolna :) Pokażcie wasza wyobraźnie ^^
Bo ja jestem brickfilmerem.


Posty: 628
Lokalizacja: Warszawa
Medals: 2
WMBF Awards '13 Animacja (1) WMBF Awards '13 Fabuła (1)

WysokiFilms napisał(a):
Nie rozumiem Twojego podejścia do każdego tematu. Dlaczego masz taki zwyczaj, że jak ktoś napisze inaczej, niż Ty to jest twoim oponentem i musisz go negować za wyrażenie swojej opinii?

Akurat tak się złożyło, że w tym temacie odpowiedziałem negatywnie na posty, z którymi według mnie jest coś nie tak. Co masz na myśli pisząc "wszystko"? Czy wszędzie na forum i poza nim neguję czyjąś opinię? Nie zawszę. W tym przypadku po prostu stwierdzam fakty.

Nie zrozumcie mnie źle, według mnie pomysł na klatkę filmową jest bardzo dobry, sam chciałem zrobić jedną, lecz niestety przez pracę nie miałem czasu, a byle jakiej klatki bym nie dał.

Denerwuje mnie jedynie że porównujecie to do SHORT'a, że klatka jest lepsza bo trzeba się mniej wysilić. Co będzie dalej? Najlepsza kwestia do brickfilmu?

Pamiętajcie że SHORT był na początku tak samo żywy jak teraz konkurs z klatkami. Idealnym przykładem "klatki" jest praca ZF'a. Praca jest na prawdę good, ale nie widzę jej jako klatka filmowa. Wiecie czemu? Cały obrazek był edytowany w photoshop'ie (czy innym programie do obróbki zdjeć).
Teraz pytanie, czy w brickfilmie każda klatka była by wytworem magii photoshop'a? Nie! Bo to brickfilm! Nie pojedyncze zdjęcie na flickr'a!

(Zaraz będziecie pisać o maskingu i małych edycjach migotania, lecz to nie to co zrobił ZF. Tam wszędzie na jednej klatce zostało coś dorysowane/edytowane).
Obrazek
YouTube <==============> Twitter <===============> Flickr

Obrazek Obrazek

"Kiedyś były zabawki i było LEGO. Teraz LEGO jest zabawką..."
- Samuel Syrecki


Posty: 49
Lokalizacja: Warszawa/Mokotów

U mnie w ogóle nie ma obróbki na tych dwóch zdjęciach. Latarnie i lampy samochodu do diodki LED ( firmy Lego z resztą ). Za samochodem walają się kable, a fioletowy kolor całej sceny daje lampka od roweru i jakiś Logitech. Taki sam obraz widzę na ekranie aparatu i zwykle pracuję nad nim tak długo żebym później nie musiał go poprawiać właśnie na komputerze. Ale mniejsza o to...

Cały ten spór ma bardzo wiele rozwidleń, jednak ich powodem jest jeden fakt. Wszyscy za często zajmujemy się czymś związanym z Wmbf, zamiast robić SWOJE filmy. Większość z was, od kiedy pojawiły się Shorty, zaczęła zajmować się głównie nimi. Powstawały filmy o podobnej tematyce, co wiązało się z brakiem rozwoju. Do tego zapoczątkowało to kłótliwą rywalizację, bo wszyscy by wygrać musieli robić filmy jednocześnie podobne i lepsze ( co nawet w słowach wygląda głupio ).

Ale nie to jest najgorsze. Wszyscy narzekają że nie przybywa młodych brickfilmerów. Według mnie dzieję się tak dlatego bo my jak stare dziady siedzimy tutaj, zamiast dawać przykład tym którzy jeszcze do animacji mają zapał! Kogo zachęcimy do kręcenia filmów pisząc tutaj? Kogo zachęcą Shorty nieudaczników, którzy na nic nie mają czasu? Tym bardziej zdjęcia nikogo niczego nie nauczą! Wszystkich możemy tylko zanudzić! Po za tym od kiedy to Wmbf jest kolebką brickfilmerów? To Youtube nią jest, zawsze będzie. Ludzie chcą filmów, nie pogaduszek. Nie ukrywajmy się na Wmbf.
Dobry brickfilmer dba o to by jak najwięcej w filmie ukryć


Posty: 679
nope akurat to był gimp :D ,
ale sryli kłócimy się o to czy konkurs na klatkę jest dobrym pomysłem? każdy pomysł by trochę rozruszać nasze forum jest dobry. i specjalnie nie użyłem tutaj słowa "ożywić" bo nie chodzi o to, aby cokolwiek się działo. To czego tutaj brakuje to troche dystansu do wszystkiego, do siebie, do tej stronki. Czy nie była ona stworzona po to by zjednoczyć rozproszone plany bricfilmerów (if ju now łot aj min)? A jak mamy się jednoczyć, jeśli ciągle się kłócimy? Mam pomysła, zróbmy osobny wątek, temat, post czy cholaera wie co, choćby w hyde parku, gdzie każdy będzie mógł wyrzucić to co mu leży na sercu, bo skoro i tak każdy musi coś czasem z siebie wyrzucić, to chociaż nie zaśmiecajmy tym normalnych topiców. :D

A teraz zagadka: Jak się nazywa wściekły brickflmer?
.
.
.
.
.
.
.
Zobacz więcej

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Konkursy


cron