Strona główna forum Brickfilmy Konkursy Konkurs na najlepszy kadr [OTWARTY]

Konkurs na najlepszy kadr [OTWARTY]

Jesteś na tyle dobry by zmierzyć się z innymi?

Posty: 49
Lokalizacja: Warszawa/Mokotów

Nie chcę spamować, ale czy przez taki konkurs wszyscy nie przestaną być animatorami? Wygląda to jakbyś organizował Shorta tyle że na robienie zdjęć. Dobry konkurs powinien stanowić wyzwanie, a ten trochę rozleniwia. Po za tym odnosi się głównie do tworzenia scenerii pod zdjęcie, która na potrzeby filmu była by zupełnie inna. Moim zdaniem trochę odchodzi to od idei brickfilmu i w ogóle kręcenia filmów.
Dobry brickfilmer dba o to by jak najwięcej w filmie ukryć

Sshadow Avatar użytkownika
Założyciel, Główny Administrator

Posty: 145

Nie chcę spamować, ale czy przez taki konkurs wszyscy nie przestaną być animatorami? Wygląda to jakbyś organizował Shorta tyle że na robienie zdjęć. Dobry konkurs powinien stanowić wyzwanie, a ten trochę rozleniwia. Po za tym odnosi się głównie do tworzenia scenerii pod zdjęcie, która na potrzeby filmu była by zupełnie inna. Moim zdaniem trochę odchodzi to od idei brickfilmu i w ogóle kręcenia filmów.


Hahaha, dobra nie, nie mogę.

Cytryna, rób po prostu swoje. Pomysł z konkursem był świetny i włączyła się w to znaczna część użytkowników, co na pewno rozruszało w znacznym stopniu forum. Dziękujemy za wspieranie społeczności takimi projektami :lol:

Czekamy na następną konkurencję! Powodzenia, masz Nasze pełne poparcie.

Dodatkowo mam pewną propozycję, jeżeli byś oczywiście chciał, proponuję aby wyniki znalazły się na Stronie Głównej. (np. w postaci News' a - cyklicznie). Pomyśl co o tym myślisz i odezwij się do mnie. Nie ważne gdzie.

Gratulacje dla zwycięzców i nie tylko, klatki które pokazaliście wyglądają na prawdę świetne i mają to coś w sobie (wszystkie).
Obrazek
„Naj­bar­dziej niez­ro­zumiałą kwes­tią do­tyczącą świata jest to, że jest on zrozumiały."
Albert Einstein


Posty: 679
najśnie, przyznam, że o ile światło było efektem ciut ubocznym, to cień był zamierzony

edit jeśli kogoś to interesuje to oryginał zdjęcia jest tu


Posty: 270
Lokalizacja: Warszawa
Medals: 3
WMBF Awards '15 Fabuła (1) WMBF Awards '14 Fabuła (1) Zwyciezca Wakacyjnego Konkursu (1)

Jeżeli 3 ostatnie zdjęcia to klatki z filmów to mam nadzieję, że przyjdzie mi je zobaczyć :7


już niedługo jeśli chodzi o mnie ;)

Nie chcę spamować, ale czy przez taki konkurs wszyscy nie przestaną być animatorami? Wygląda to jakbyś organizował Shorta tyle że na robienie zdjęć. Dobry konkurs powinien stanowić wyzwanie, a ten trochę rozleniwia. Po za tym odnosi się głównie do tworzenia scenerii pod zdjęcie, która na potrzeby filmu była by zupełnie inna. Moim zdaniem trochę odchodzi to od idei brickfilmu i w ogóle kręcenia filmów.


Hmmm... to jest właśnie dobre, shorty służyły do poprawy animacji i ogólnie a teraz konkurs na kadr przyczynia się do poprawy scenerii więc ja uważam to za świetny pomysł. Szacun dla Cytrusa ;)
I will tear your flesh!

ObrazekObrazekObrazekObrazek


Posty: 628
Lokalizacja: Warszawa
Medals: 2
WMBF Awards '13 Animacja (1) WMBF Awards '13 Fabuła (1)

filmylegopl napisał(a):
Nie chcę spamować, ale czy przez taki konkurs wszyscy nie przestaną być animatorami? Wygląda to jakbyś organizował Shorta tyle że na robienie zdjęć. Dobry konkurs powinien stanowić wyzwanie, a ten trochę rozleniwia. Po za tym odnosi się głównie do tworzenia scenerii pod zdjęcie, która na potrzeby filmu była by zupełnie inna. Moim zdaniem trochę odchodzi to od idei brickfilmu i w ogóle kręcenia filmów.

Zgadzam się.
Jednak powinieneś liczyć się z tym że ludzie teraz pomyślą, że wkurzasz się na konkurs bo nie wygrałeś. A wziąłeś w nim udział bez jakichkolwiek wcześniejszych uwag. Od razu po wynikach taki post... Trzeba umieć przegrywać z honorem... MEN!
(Osobiście podobały mi się Twoje klatki, mimo tego, że budynki stoją na przejściach dla pieszych)

Reptile napisał(a):
Hmmm... to jest właśnie dobre, shorty służyły do poprawy animacji i ogólnie a teraz konkurs na kadr przyczynia się do poprawy scenerii więc ja uważam to za świetny pomysł. Szacun dla Cytrusa ;)

SHORT'y zawierały wszystko, od scenografii i animacji do muzyki i montażu. Miały za zadanie motywować brickfilmerów, aby pokazywali co potrafią, i żeby ze sobą konkurowali, for fun! Nie jakieś tam lekcje animowania... Prace mogły trwać nawet 30 sekund, a nawet mogły przedstawiać scenę z prawdziwego filmu w wersji LEGO. Problemem było jednak lenistwo i brak czasu forumowiczów...
Obrazek
YouTube <==============> Twitter <===============> Flickr

Obrazek Obrazek

"Kiedyś były zabawki i było LEGO. Teraz LEGO jest zabawką..."
- Samuel Syrecki


Posty: 70
Lokalizacja: Nevada
Medals: 1
Zwyciezca Wakacyjnego Konkursu (1)

@filmylegopl
ta klatka to filip z konopii, ale Twój post jest motywujący :) (jeśli umiem liczyć)

@CYTRYNAPICTURES
Naprawdę dzięki. Nie ukrywam, że przewidywałem sobie podium, jednak mnie poniosło. Twoje komentarze apropo najzwycięższych prac otworzyły mi oczy i dostrzegłem ich wartość, piękno (szczególnie prace TheReptilePL, ZombieFlowchart). W związku z tym ukłon w stronę zdobywców podium.

(Jeśli kogokolwiek uraziłem, przepraszam, ciężko było mi sformułować to, co chciałem wyrazić)
Bum - hyc!
Jestem człowiekiem, który niby nie istnieje, ale działa w tym niebezpiecznym świecie...
A jeśli myślicie, że Maciek Legolandzki zaginął, to się mylicie


Posty: 49
Lokalizacja: Warszawa/Mokotów

Masz rację ( PKmovies ), tak to wygląda. I mój post i sceneria. Ale właśnie na takim dopatrywaniu się szczegółów polega problem większości brickfilmerów. Zamiast po prostu robić filmy i je po prostu oglądać zachwycamy się albo krytykujemy drobiazgi. Ten konkurs jest tego odzwierciedleniem. Zamiast pokazywać filmy to pokazujemy ich szczegóły, bo to na nich lubimy się skupiać. Według mnie to wszystko idzie w złą stronę, lub biorę to zbyt na poważnie co w sumie wiązałoby się z tym pierwszym.

Co z tego, że widać pasy? Właśnie o to chodzi, że kiedy ogląda się te dwie minuty pościgu który nakręciłem to tego nie widać. Dlatego nie wygrałem, bo nie dbam o szczegóły.

Rany, dlaczego ja nigdy nie mogę tego wszystkiego wymyślić zanim wezmę udział w jakimś konkursie, albo rozmowie! :7 Przepraszam za spam, ale to magia waszego forum a ja uwielbiam na nim pisać! ( nie tylko by krytykować, jak tutaj akurat... )
Dobry brickfilmer dba o to by jak najwięcej w filmie ukryć


Posty: 270
Lokalizacja: Warszawa
Medals: 3
WMBF Awards '15 Fabuła (1) WMBF Awards '14 Fabuła (1) Zwyciezca Wakacyjnego Konkursu (1)

Reptile napisał(a):
Hmmm... to jest właśnie dobre, shorty służyły do poprawy animacji i ogólnie a teraz konkurs na kadr przyczynia się do poprawy scenerii więc ja uważam to za świetny pomysł. Szacun dla Cytrusa ;)

pkmovies92 napisał(a):
SHORT'y zawierały wszystko, od scenografii i animacji do muzyki i montażu. Miały za zadanie motywować brickfilmerów, aby pokazywali co potrafią, i żeby ze sobą konkurowali, for fun! Nie jakieś tam lekcje animowania... .


Źle mnie zrozumiałeś... w moim odczuciu shorty motywowały do robienia filmów przez co ćwiczyliśmy ich tworzenie, nabieraliśmy doświadczenia, z prac zwycięzców uczyliśmy się takich drobiazgów jak ruchy, ustawienia kadru itp. Przynajmniej ja jako uczestnik tak to odebrałem :) a konkurs na kadr będzie dla mnie czymś podobnym, z scen z prac msf, filmylegopl czy 1maclego już się nauczyłem kilku fajnych ustawień kadru o których nie pomyślałem wcześniej i na pewno je kiedyś użyję, to samo z drobiazgami w tle, ich ustawieniem, doborem części, cała ta wiedza może się wcześniej czy później przydać w kręceniu.

filmylegopl napisał(a):
Zamiast pokazywać filmy to pokazujemy ich szczegóły, bo to na nich lubimy się skupiać. Według mnie to wszystko idzie w złą stronę


Czyli wolałbyś żeby powstało znów coś w rodzaju shortów? Jeśli tak to by to nie wypaliło :( w shortach po jakimś czasie nikt nie brał udziału bo tak jak to powiedział pk, nikomu się nie chciało ich robić. A co do konkursu na kadr to jak na razie przynosi same korzyści, rozruszał forum, zachęcił forumowiczów do zrobienia CZEGOKOLWIEK! w stronę brickfilmingu a i może natchnie kogoś do kręcenia.

Ale ja drążę temat : I
I will tear your flesh!

ObrazekObrazekObrazekObrazek


Posty: 49
Lokalizacja: Warszawa/Mokotów

Wątpię żebyś dowiedział się czegoś z moich zdjęć. Na pierwszym ustawiłem aparat nawet bez przechylenia, co niczego raczej nie uczy. Na drugim aparat wydaje się że stoi tak samo, ale w rzeczywistości stał na prowizorycznych szynach ( z lego oczywiście ) i przez całe ujęcie sunął w poprzek ulicy. Ze zdjęć nie dowiecie się takich rzeczy, z filmów będziecie się mogli domyślać, ale wszystko poznacie dopiero pracując sami.

Myślę że konkurs byłby lepszy gdyby polegał przykładowo na nakręceniu całej scenki w jednym kadże. Byle by to nie były zdjęcia! Bo jak mówiłem wcześniej - sceneria, oświetlenie a nawet sam kadr będą inne na potrzeby jednego zdjęcia, a inne do filmu. Po prostu oduczycie się wszystkiego! :7

Przykładowo: moja sceneria w pościgu była zbudowana tak abym mógł ją w każdej chwili poprzestawiać. Jedne budynki szły na miejsce drugich żeby ulica nie wyglądała ciągle tak samo. Stąd wzięły się osobliwe pasy pod chodnikiem ( pewnie z pośpiechu ) Jakbym budował taką scenerię pod zdjęcie pewnie nie było by takich błędów, ale prawdopodobnie też nie stworzyłbym sobie możliwości by móc te wszystkie budynki pojedyńczo przestawiać. Nie potrzebowałbym tego pod jedno zdjęcie, bo wiedziałbym że zaraz mogę to wszystko rozbudować.

Film i fotografia to dwie różne bajki, a wy odchodzicie od swojej.
Dobry brickfilmer dba o to by jak najwięcej w filmie ukryć


Posty: 148
Pozwólcie, że dorzucę swoje zdanie. Problematyką shortów było to, że aby wrzucić dajmy na to wcześniej wspominany 30 sekundowy film trzeba było się cholernie napracować. No bo popatrzcie: -pomysł na film, -wybudowanie scenografii, -porządne zanimowanie, -wyszukanie odpowiednich dźwięków/zgromadzenie dubbingu, -montaż, -ostateczny rendering filmu. Zapewne większość nie miała dostatecznie dużo czasu, żeby spełnić te wszystkie punkty, albo była zdemotywowana ilością podpunktów, które trzeba wykonać, żeby osiągnąć gotowy efekt. A teraz spójrzcie na sprawę kadrów. Nie jest on czasochłonny, taką klatkę można wykonać w przeciągu jednej godziny. Zobaczcie: -pomysł, -budowa scenografii, -zrobienie zdjęcia, -delikatna obróbka. Gotowe. Podsumowując - jesteśmy bardziej na kadry, ponieważ można się wyrobić w bardzo szybkim okresie czasowym, a myślę, że nie oduczy nas to brickfilmingu, bo na pewno w większości zrobiliście sobie owym zdjęciem przerywnik od czasami żmudnego animowania.
Pozdrawiam!

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Konkursy


cron