Strona główna forum Brickfilmy Konkursy WYNIKI Wakacyjnego Konkursu WMBF - Edycja 3!

WYNIKI Wakacyjnego Konkursu WMBF - Edycja 3!

Jesteś na tyle dobry by zmierzyć się z innymi?
crazyed Avatar użytkownika
Administrator

Posty: 154
Medals: 6
WMBF Awards '13 Najlepszy Film (3) WMBF Awards '14 Najlepszy Film (1) WMBF Awards '14  Animacja (1) WMBF Awards '13 Animacja (1)
Nadszedł czas na długo wyczekiwane przez niektórych wyniki Wakacyjnego Konkursu WMBF - Edycja 3.
W konkursie wzięło udział w sumie 8 osób, a nadesłanych zostało 9 prac. Oto tabela z wynikami:

Obrazek

Prace były oceniane w pięciu kategoriach. Można było w sumie w nich uzyskać maksymalnie 32 punkty.

1. miejsce: Reptile - Po Apokalipsie
Krótka historia walki o przetrwanie w postapokaliptycznym świecie. Pod względem technicznym jest to najlepsza praca spośród wszystkich wysłanych. "Po Apokalipsie" jest klimatyczny przez odpowiednio dobraną muzykę, a przede wszystkim przez plastyczne ujęcia. Wszystko to sprawia, że brickfilm jest kinowy i przez to przyjemniej się go ogląda. Jedyną słabą stroną pracy Reptile'a są zbyt ciche dialogi, momentami zdarzało się, że muzyka zagłuszała kwestie bohaterów. Polecamy!

2. miejsce: BrickFielder - Niespodziewana przygoda
Film o przygodzie dwójki przyjaciół, którzy przeżyli katastrofę samolotu i znaleźli się na tajemniczej wyspie. Masz smykałkę do komedii, naszym zdaniem powinieneś robić więcej takich filmów. Twoja praca była obfita w zabawne dialogi i komizmy sytuacji. Mieliśmy wielki dylemat czy "Niespodziewaną przygodę" dać na pierwsze miejsce, ponieważ posiada oryginalniejszą fabułę niż "Po Apokalipsie", ale Reptile wypadł nieco lepiej w kwestii set designu, animacji i klimatu filmu. Świetna robota!

3. miejsce: ZombieFlowchart - Strasznie Długa i Niebezpieczna Podróż w Bardzo Nieefektowym Celu
Jak na razie to najprawdopodobniej Twój najlepszy film. Podobało nam się, że w tym filmie wykorzystałeś kilka ciekawych technik, które sprawiły, że twoja praca wyróżniła się od reszty jak np. charakterystyczny set design, w którym użyłeś prawdziwych roślin jako las, zegarka na rękę jako zegar ścienny czy chociażby pomysłowy sposób pokazania zbliżenia na rękę minifiga czytającego mapę. Wadami filmu było miejscami nadmierne migotanie, trzesący się kadr oraz(jak u Reptile'a) momentami za ciche dialogi.

4. miejsce: eladmiral - Lego Pirates Treasure Expedition
Jak na Twój pierwszy brickfilm, to naprawdę kawał dobrej roboty. Możesz liczyć na nominację na najlepszy debiut w rankingu końcowym WMBF 2014. Podobało nam się, że postarałeś się z set designem, dialogami(całe szczęście, że nie użyłeś IVONY) i poruszyłeś tematykę piratów. Rób więcej filmów, bo jak na początkującego idzie Ci bardzo dobrze.

5.miejsce - ex aequo:
mkstudio - Podróż w nieznane
11norbi11 - Wyprawa w nieznane
UnityAnims - Zabawa z czasem
Te trzy prace otrzymały po tyle samo punktów w klasyfikacji końcowej. Były bardzo do siebie podobne w wykonaniu i wypadły słabo pod względem fabuły. W większości scen ja i sshadow nie wiedzieliśmy co się dzieje i jakie są motywacje bohaterów. Tematyka tych trzech filmów nie wyróżniała się tak jak cztery poprzednie prace.

Jeśli chodzi o kwestie techniczne, to:

U mkstudio jest znaczna poprawa w animacji, niestety set design jest w opłakanym stanie. Elementy na secie były poukładane byle jak, co sprawiało że film wyglądał brzydko.

U norbiego set wygląda ładniej, ale odjęliśmy ci punkty, za to że pomiędzy ujęciami za bardzo zmieniała się scenografia. Figurka stała w innym miejscu, zmieniało się położenie budynków w tle albo w ogóle znikały itp. Musisz popracować również nad montażem, bo został wykonany niechlujnie(np. ucięta w połowie scena, niektóre ujęcia są za szybkie lub kończą się nagle i są przerywane czarnym tłem.)

U UnityAnims podobnie jak u norbiego.. strasznie niedbała edycja(np. dwa razy pod rząd wypadający zza drzwi ludzik). Niedopracowany set design. Taki sam karton w tle w różnych scenach i widoczny dywan po prostu odpychają od oglądania. Przez to film traci wszystkie walory estetyczne. Prawdopodobnie inspirowałeś się "Magic Portal" Lindsay'a Fleay'a robiąc ten film co nieco cię wyróżniło od norbiego i mkstudio.

6.miejsce - clone501 - Wyspa z Moich Marzeń i Cudowna Wyprawa w Nieznane
Oba Twoje filmy niestety wypadły najgorzej sposród wszystkich przesłanych prac. W pierwszym filmie był to bardziej pokaz slajdów niż animacja. Poprawiłeś się trochę dopiero w następnym. Setów praktycznie nie ma. Jest jedynie parę klocków niedbale połączonych ze sobą i kartka papieru. W obu filmach jest za dużo napisów. Jak już zrobiłeś narrację, to nie potrzebnie je dawałeś. Mogłeś to zrobić jak w "Po Apokalipsie" Reptile'a: pojawia się narracja a razem z nią film. Akcja na ekranie i narracja da ci o wiele lepszy efekt niż czytane na głos napisy. Nie łam się słabym wynikiem. Zdajemy sobie sprawę, że były to twoje pierwsze filmy i liczymy na to, że każdy Twój następny będzie lepszy. Nie poddawaj się i rób więcej. :)


Dziękujemy i gratulujemy zwycięzcom i wszystkim, którzy brali udział!

W kwestii nagród w następnym tygodniu skontaktujemy się prywatnie z trzema zwycięzcami. Poprosimy o Wasze adresy, żebyśmy mogli Wam wysłać nagrody. Wasze dane osobowe nie będą nigdzie rozpowszechniane i wykorzystywane.

Przepraszamy za opóźnienia z wynikami, ale szkoła, u innych praca, a u jeszcze innych studia dają popalić. ;)

Team WMBF


Posty: 681
Dziękować. Adres na mejla wmbf'a, czy na priv któregoś z juri?
Edit: W przyszłym tygodniu wyjeżdżam na zieloną szkołę (środa-piątek) jeśli łaska prosiłbym uwzględnić to w kontaktowaniu się ze mną...


Posty: 28
Lokalizacja: Skarżysko, Świętokrzyskie

Gratulacje :DD
Piszcie co trzeba poprawić :)
Obrazek
YouTube


Posty: 142

Dziękujemy!
Tu chyba powinien być mądry cytat, albo co...


Posty: 450
Lokalizacja: Nowy Tomyśl WielkopolskaPosty: 681
Raczej nieprędko ponieważ prawda to azaliż jakoby ten wakacyjny dopiero się skończył, chyba że sam jakiś zrobisz albo zaproponujesz...


Powrót do Konkursy