Strona główna forum Sprawy Administracyjne Głosowania i Propozycje Propozycja na dział

Propozycja na dział

Post 22 maja 2012, o 21:16

Posty: 70
Lokalizacja: Suwałki

Cześć!
Słuchajcie, nie będę ukrywał że chyba najlepszą serią (nadal kupowaną przeze mnie) jest Star Wars. Chciałbym rozmawiać o tym np. zakładając wątki typu: Jakie figurki chcielibyście by wyprodukowano? itp. Rozmawiać z innymi o tym, ale tu zaczynają się schody... Gdzie ten wątek założyć? Gdyby tak wszystkie te tematy zakładać w dziale Off Topic to zrobiłby się niezły bajzel. I tu proponuję zrobienia działów tematycznych (o seriach Lego), nie mówię tu tylko o Star Wars ale i o innym typu City, Super Heroes itd.
Zawsze jak chcę założyć temat to męczy mnie pytanie: Czy wątek o jednym zestawie będzie pasował do forum o brickfilmingu :?:
To jest dopiero zarys. Czekam na opinie, poprawy i dopełnienia tego pomysłu. Czy nie uważacie, że powinny tu być działy tematyczne, by rozmawiać o zestawach itd.? Dajcie znać co o tym myślicie w postach i w ankiecie :)
Pozdrawiam, MButek

Post 23 maja 2012, o 19:28

Posty: 628
Lokalizacja: Warszawa
Medals: 2
WMBF Awards '13 Animacja (1) WMBF Awards '13 Fabuła (1)

Propozycja jest właśnie rozpatrywana przez zespół WMBF.
Ustaliliśmy czas zakończenia głosowania (Głosowanie zostanie zakończone dnia 24.05.2012 o godz 18:00), dzięki czemu będziemy pewni czy większość użytkowników zgadza się na ten pomysł. Jeżeli liczba głosów na TAK będzie większa od liczby reszty głosów (głosy na NIE i na NIE WIEM nie będą sumowane), to wtedy przedstawimy w tym temacie jak miał by wyglądać system takiego działu. Dzięki temu wszyscy użytkownicy będą mieli możliwość przedstawienia nam swoich koncepcji, aby pomysł w jak najlepszym stopniu wcielić w rzeczywistość.

Pozdrawiamy, zespół WMBF. :)
Obrazek
YouTube <==============> Twitter <===============> Flickr

Obrazek Obrazek

"Kiedyś były zabawki i było LEGO. Teraz LEGO jest zabawką..."
- Samuel Syrecki

Post 24 maja 2012, o 18:00

Posty: 628
Lokalizacja: Warszawa
Medals: 2
WMBF Awards '13 Animacja (1) WMBF Awards '13 Fabuła (1)

Od tej pory dodatkowe głosy nie będą brane pod uwagę. Tak więc ogłaszam zakończenie głosowania.

Oto screen głosowania wykonany o godz. 18:00 dnia 24.05.2012

Obrazek

Tak więc jest równo po obu stronach. Zatem decyzję o dziale podejmie zespół WMBF.
Obrazek
YouTube <==============> Twitter <===============> Flickr

Obrazek Obrazek

"Kiedyś były zabawki i było LEGO. Teraz LEGO jest zabawką..."
- Samuel Syrecki

Post 26 maja 2012, o 14:29

Posty: 628
Lokalizacja: Warszawa
Medals: 2
WMBF Awards '13 Animacja (1) WMBF Awards '13 Fabuła (1)

Z przyjemnością ogłaszam że zespół WMBF wyraził zgodę na stworzenie takiego działu!

Teraz przedstawię mój własny pomysł systemu działania tego działu:
Otóż uznałem, że jest za dużo sub-serii LEGO aby tworzyć dla każdej oddzielny temat w jednym dziale. Wpadłem więc na pomysł aby jeden duży dział podzielić na kilka mniejszych "dzialików", w których były by możliwe tematy dla KAŻDEJ sub-serii LEGO (o tym powiem później). Cały dział będzie nosił nazwę „Serie LEGO”, w którym będzie wymienionych 8 owych "dzialików". Będą nimi:

- „Miasto (TOWN)”
- „Kosmos (SPACE)”
- „Zamek (CASTLE)”
- „Piraci (PIRATES)”
- „Serie za licencją (SW, HP, LOTR itp.)”
- „Serie specjalne (m.in. Studios)”
- „Serie modelarskie (m.in. Technic)”
- „Inne serie”

(Wykluczam dział „Dla juniorów” bo w skład wchodzi Duplo itp. a tym się raczej nie interesujemy) ;)

Teraz przedstawię jak powstawały by tematy w tych 8 "dzialikach". Tematy takie jak np.: „Star Wars ep IV”, „Star Wars TCW”, „City” i „Ninjago”, były by tworzone przez użytkowników forum! Uznałem że jest za dużo sub-serii, aby na każdy tworzyć temat osobiście. Więc jeżeli ktoś ma ochotę powiedzieć coś o serii na przykład „Super Heores”, to zakłada temat o nazwie „Super Heroes” w jednym z 8 "dzialików". W tym przypadku był by to ,,Serie za licencją".

Rodzi się natomiast pytanie, skąd mamy wiedzieć, co gdzie i jak wpasować? Otóż jeżeli ktoś nie zna się za dobrze na seriach LEGO, lub chce się upewnić czy zakłada temat w odpowiednim dziale, może skorzystać z tej oto listy która znajduje się na Wikipedii:

Lista serii i sub-serii na Wikipedii

Podsumowując. Zespół WMBF stworzy dział o nazwie „Serie LEGO” a w nim 8 mniejszych działów, w których użytkownicy będą mieli możliwość tworzenia własnego tematu. (Jeżeli założony temat nie będzie o sub-serii LEGO, zostanie natychmiastowo usunięty.)

Jestem otwarty na uwagi i propozycje.

Pozdrawiam! :)
Obrazek
YouTube <==============> Twitter <===============> Flickr

Obrazek Obrazek

"Kiedyś były zabawki i było LEGO. Teraz LEGO jest zabawką..."
- Samuel Syrecki

Post 27 maja 2012, o 11:00

Posty: 70
Lokalizacja: Suwałki

Oto mi chodziło! :D
Szczerze dziękuję administracji za przyjęcie pomysłu i wcielenie go w życie!!
@pkmovies92
Dosłownie tak to chciałem zrobić.
:idea: Proponowałbym jeszcze stworzyć temat ze skopiowanym tekstem z Wikipedii (serie i sub-serie) i nazwać go np. "Regulamin dodawania wątków o seriach" albo "Co? Gdzie? I jak?" (coś w tym stylu) i wyodrębnić ten temat.
Niby każdy może zajrzeć na Wikipedię ale "Lenistwo ludzkie nie zna granic" ;)
Pozdrawiam!

Post 27 maja 2012, o 15:16
Sshadow Avatar użytkownika
Założyciel, Główny Administrator

Posty: 145

Mbutek, całkiem dobry pomysł z tym linkiem do Wikipedii. Spróbujemy wprowadzić to w życie ;)
Obrazek
„Naj­bar­dziej niez­ro­zumiałą kwes­tią do­tyczącą świata jest to, że jest on zrozumiały."
Albert Einstein

Post 28 maja 2012, o 09:10

Posty: 628
Lokalizacja: Warszawa
Medals: 2
WMBF Awards '13 Animacja (1) WMBF Awards '13 Fabuła (1)

Proponowałbym jeszcze stworzyć temat ze skopiowanym tekstem z Wikipedii (serie i sub-serie) i nazwać go np. "Regulamin dodawania wątków o seriach" albo "Co? Gdzie? I jak?" (coś w tym stylu) i wyodrębnić ten temat.
Niby każdy może zajrzeć na Wikipedię ale "Lenistwo ludzkie nie zna granic" ;)


Dokładnie o tym samym myślałem! Niestety wczoraj nie miałem możliwości tego zrobić, ale widzę że Sshadow się już tym zajął ;)

Mam jeszcze inny pomysł, może zrobić tam taki mini regulamin działu?
Obrazek
YouTube <==============> Twitter <===============> Flickr

Obrazek Obrazek

"Kiedyś były zabawki i było LEGO. Teraz LEGO jest zabawką..."
- Samuel Syrecki

Post 28 maja 2012, o 15:16

Posty: 70
Lokalizacja: Nevada
Medals: 1
Zwyciezca Wakacyjnego Konkursu (1)

Uprzejmie przepraszam za niedopasowanie poniższego postu do tematu, ale ze względu na chwilowy brak shoutboxa uznałem ten temat za najodpowiedniejszy.
Moja sprawa wygląda następująco.
Nie da się ukryć, że na WMBF - ie znajduje się wiele fajnych ciekawostek o brickfilmingu.
Ja, jako, że jestem jeszcze w szóstej klasie, mam na informatyce do zrobienia pracę w PowerPoincie, która ma zakończyć pracę z tym programem w podstawówce. Osobiście zacząłem już tworzyć prezentację o brickfilmingu.
W związku z powyżej przedstawioną sytuacją proszę o pozwolenie na wykorzystanie niektórych materiałów
znajdujących się na WMBF - ie.

Proszę o łaskawe rozpatrzenie mojej sprawy
1MacLego (Maciek)

(Ogólnie przepraszam za całą wazelinę, ale uważałem, że nikomu to nie przeszkodzi)
Bum - hyc!
Jestem człowiekiem, który niby nie istnieje, ale działa w tym niebezpiecznym świecie...
A jeśli myślicie, że Maciek Legolandzki zaginął, to się mylicie

Post 28 maja 2012, o 16:18
Sshadow Avatar użytkownika
Założyciel, Główny Administrator

Posty: 145

@1MacLego

Sądzę, że nie ma z tym żadnego problemu :) Jak najbardziej pozwolimy na wykorzystanie materiałów z Naszej strony. Jest tylko jedna maluteńka sprawa. Czy prezentacja będzie pokazywana większej publiczności (konkurs międzyszkolny itp..), czy też po prostu, jako projekt na ocenę przy klasie?
Obrazek
„Naj­bar­dziej niez­ro­zumiałą kwes­tią do­tyczącą świata jest to, że jest on zrozumiały."
Albert Einstein

Post 28 maja 2012, o 16:24

Posty: 70
Lokalizacja: Nevada
Medals: 1
Zwyciezca Wakacyjnego Konkursu (1)

No to ma być chyba tylko na ocenę do dziennika. Jeszcze się upewnię, ale raczej tak tylko przy klasie... Zresztą kogo interesowałaby jakaś tam prezentacja...
Bum - hyc!
Jestem człowiekiem, który niby nie istnieje, ale działa w tym niebezpiecznym świecie...
A jeśli myślicie, że Maciek Legolandzki zaginął, to się mylicie

Następna strona

Powrót do Głosowania i Propozycje


cron