Strona główna forum Brickfilmy Ogólnie o świecie Brickfilmingu Historie prawdziwe

Historie prawdziwe

Pogawędki o sprawach związanych z brickfilmerami i brickfilmerowymi wydarzeniami.
Post 22 sty 2013, o 13:01

Posty: 383
Lokalizacja: Polska, Łask (w pobliżu Łodzi)

Witam!
Chciałbym zaproponować, aby w tym temacie użytkownicy mogli opowiedzieć kiedy, jak itd. rozpoczęli swoją przygodę z brickfilmingiem i być może ogólnie z Lego :) Swoją historię opowiem w swoim czasie. Na razie powiedzcie jak Wam się taki temat podoba :D
Pozdrawiam
ziemek17 (2044)
Obrazek
SUBSKRYBUJ MÓJ KANAŁ

I'm Loomynarty confirmed.
_______________________________________________

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Post 22 sty 2013, o 15:39

Posty: 397
Lokalizacja: Konin
Może uwierzysz, a może nie, ale wczoraj zacząłem pisać Temat w "Ogólnie o świecie brickfilmingu" dotyczący właśnie początku przygody z brickfilmingiem. Jednak nie dokończyłem, nie chciało mi się pisać. :D
Myślę, że tamten dział był by lepszy, ale co tam to nie moja działka ;)

KLOCKI

A więc tak. Jeśli chodzi o same klocki, to pamiętam je praktycznie od zawsze. Pierwszy set dostałem gdy miałem rok, później tak jakoś poszło. Od cioci dostałem później (chyba 5-6 lat miałem) pierwszy set SW (jak widzicie bardzo wcześnie poznałem sagę :) (zaczynałem od pierwszej trylogii ;) ) )
Później (głównie za sprawą cen zestawów) zacząłem kupować podróbki... :oops: (miałem wtedy około 6 lat (chyba) ).
Noooo, ale później się ocknąłem (kiedy dokładnie nie pamiętam ok. 10-11 lat więcej?) i kupowałem Lego'we zestawy, aż do dnia dzisiejszego. :)

BRICKFILMING

Więc brickfilmem zainteresowałem się (chyba, dokładnie nie pamiętam) pod koniec 2011 roku lub na początku 2012. Przypadkiem obejrzałem brickfilm na YT. Co ciekawe był to film Crazy Ed'a (może dlatego jest moim jeśli nie ulubionym, to jednym z ulubionych animatorów ;) ) "Once Upon a Time in Random Forest"...Pierwsza myśl: "te klocki żyją!!!" (czy jakoś tak xP ). Wtedy byłem wręcz oczarowany. Zacząłem szukać na Googl'u i jak zrobić coś takiego. Bardzo spodobały mi się również filmy pkmoviesa. Zrobiłem parę(naście) zdjęć, (bez tła, sztucznego oświetlenia, dźwieku, nawet bez jakiegoś szerzej przemyślanego set designu :D ), i wrzuciłem do WMM. Później przyszedł około 2-4 miesięczny Dark Age. Następnie (polonistka będzie dumna, nie zrobiłem powtórzenia) znowu powróciłem do bickfilmów.
Zachwycenie filmem The Bird od Ed'a. Później WMBF i jakoś to się toczy. :)

Pozdrawiam!
SHIFT
Obrazek
Zapraszam na mój:
You tube
Flickr

Post 22 sty 2013, o 16:45

Posty: 270
Lokalizacja: Warszawa
Medals: 3
WMBF Awards '15 Fabuła (1) WMBF Awards '14 Fabuła (1) Zwyciezca Wakacyjnego Konkursu (1)

KLOCKI
Klocki pamiętam od zawsze (podobnie jak SHIFT :) ) , nie pamiętam jak to się zaczęło po prostu pamiętam tylko że miałem spore pudło klocków. Dostawałem je tak naprawdę cały czas: święta, urodziny, dzień dziecka dosłownie za każdym razem. (pamiętam jak dzieciaki sąsiadów przyłaziły do mnie żeby układać Lego :D ) Potem jakoś w wieku 9 lat zbierałem pieniądze i kupowałem sobie już za własną kase, następnie jak już szedłem do 1 gim to przestałem wydawać każdy grosz na klocki i tak jak do teraz kupuje je już rzadko.

BRICKFILMING
Brickfilmingiem zainteresowałem się kiedy dla zabawy z młodszym bratem ciotecznym, telefonem nagrywaliśmy filmy zatrzymując nagrywanie i je wznawiając. Przełomem było dostanie od wujka na gwiazdkę kamerkę internetową którą początkowo nagrywałem proste filmiki (nawet powstał 8 odcinkowy serial, i to nawet trzymający poziom) potem znalazłem (nie pamiętam jak) WMBF, jeszcze tą starą wersję ;) i zacząłem nagrywać aparatem siostry (do teraz nim kręcę)
I will tear your flesh!

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Post 22 sty 2013, o 18:56

Posty: 383
Lokalizacja: Polska, Łask (w pobliżu Łodzi)

Heh, jak widzę w wątku ktoś pisze, więc opiszę i swoją historię.
LEGO
No więc moje pierwsze spotkanie z Lego datuję na rok 2002 (tj. kiedy miałem 2 lata). Wtedy dostałem Lehraka z serii Bioncle. Następnie dostałem Takanuvę i Bionicle stały się moją ulubioną serią Lego. Pierwszym zestawem całkowicie samodzielnie przeze mnie złożonym był Vakama. I kiedyś dostałem jakiś zestaw z innej serii i w ten oto sposób stałem się wielkim fanem Lego. Teraz kupuję i dostaję nowe zestawy, natomiast sety zbieram dla minifigów i różnych części, które przydają się do filmów :)
BRICKFILMING
O brickfilmingu dowiedziałem się od kolegi (jeśli ktoś widział na moim kanale film "PL-Dektywi Groźny szantaż" to to był ten blondyn). Razem zrobiliśmy kilka filmów, których jednak nie ma na YT :( A potem zacząłem sam robić filmy. Najpierw były to beznadziejne filmiki, lecz później zacząłem traktować brickfilming poważnie i taki jest mój stosunek do niego dzisiaj :D Natomiast o WMBF dowiedziałem się z pracy konkursowej Araxuss'a Yexyr na SHORTA'a. Zarejstrowałem się i...
Tak sobie jakoś żyję :mrgreen:
Ostatnio edytowano 25 sty 2013, o 20:31 przez Lone Hydra, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
SUBSKRYBUJ MÓJ KANAŁ

I'm Loomynarty confirmed.
_______________________________________________

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Post 24 sty 2013, o 21:01

Posty: 153
Lokalizacja: Łęczna,Lubelskie
LEGO
Pamiętam że pierwszy raz z lego miałem styczność u kuzyna klocki pamiętam że zawsze tam były. W 2006 roku (kiedy miałem 6 lat) dostałem swój pierwszy zestaw który samodzielnie złożyłem.Był to wóz policyjny z policjantem i więźniem.Byłem bardzo podekscytowany tą zdobyczą i wkrótce zaczęły przybywać coraz to nowe zestawy.W końcu kuzyn (o którym wspomniałem powyżej) oddał mi swoje wielkie pudło z klockami.W pudle znajdowały się bardzo stare lego.Ludziki,przedmioty i inne dziwne rzeczy.Do tego czasu oprócz pudła uzbierałem 23 zestawy w tym wielki zamek lego castle.
BRICKFILMING
Gdy w 2012 roku byłem u kolegi na wakacjach przyjaciel pokazał mi filmik Lego starwars:Christmas special 1 autorstwa Blobstudios.Pierwszą reakcją była ciekawość jak to jest zrobione? Myślałem że to jakaś animacja robiona przez profesjonalistów ale jak się kilka dni później okazało (dla mnie) była to technika poklatkowa.W te same wakacje postanowiliśmy razem z kolegą porobić zdjęcia i zmontować w WMM.Byliśmy bardzo zadowoleni ze swojej produkcji i od razu wstawiliśmy ją na YT na kanał ByleCo użytkownika którego znacie z tego forum jako:Malina120.Niestety ponieważ ja założyłem swój kanał i postanowiliśmy sobie razem z Maliną urządzić konkurs usunął on nasze wielkopomne produkcje [*] :|
Obrazek
_____________________________________________________________________________

YOUTUBE
FACEBOOK

Post 25 sty 2013, o 15:17

Posty: 148
KLOCKI

Nie pamiętam ile dokładnie miałem lat, ale na pewno byłem bardzo młody. Dostałem wtedy pierwszy zestaw. Była to mała wyścigówka z logiem Shell na tyle pojazdu (może starzy klockowi znachorzy będą znać numer katalogowy tego zestawu). Pewnego razu na dzień dziecka dostałem karton Lego (dokładnie 1000 sztuk typowych budowlanych klocków o różnych kolorach). Wtedy zacząłem z kieszonkowych kupować sobie podróby. Niestety w sklepie zabawkowym w moim mieście aż do poprzedniego roku nie dostarczano oryginalnego Lego. Po kilku ładnych latach będąc w Smyku w innym mieście kupiłem za okrągłą sumkę 100 zł kilka małych zestawów tego prawdziwego Lego. Byłem tak oczarowany jakością figurek, że zacząłem zbierać na inne zestawy i później je sobie prezentowałem. I tak to się ma aż po dziś dzień :).

BRICKFILMING

Z tym było trochę inaczej. Pierwszy brickfilm, a raczej pół brickfilm jaki zobaczyłem w życiu to teledysk do Jeckyll & Hyde - Freefall, który możecie zobaczyć tu: http://www.youtube.com/watch?v=tfIZKRdXKks . Po kilku latach, gdy jeszcze nie miałem Internetu, a moim głównym zainteresowaniem było jeszcze ASG (w sumie niby dalej jest ;) ) na informatyce była wolna lekcja. Wpisałem sobie w przeglądarce internetowej hasło "Lego", po chwili moim oczom ukazał się ten oto film: http://www.youtube.com/watch?v=egPgU5kAjKE . Wtedy zapragnąłem robić też takie filmy, bo mniej więcej byłem świadomy na czym to polega. Po jakimś czasie kupiłem sobie mojego wiernego Lumixa. Moją pierwszą animacją (o ile można było tak nazwać) było przejście figurki po płytce. Gdy puściłem sobie po kolei zdjęcia na aparacie, stwierdziłem "Cholera, to działa". Było to w sierpniu 2009 r. Tak powstawała animacja za animacją. Pierwszą oficjalną była "Strefa mroku lego", którą do dziś możecie obejrzeć na moim kanale, tylko trzeba zjechać na sam dół :D . Z roku na rok robiłem coraz lepsze animację, na początku z syntezatorem mowy, później - po mojej mutacji głosowej- już z dubbingiem. Następnym krokiem było stworzenie grupy dubbingowej. Tak się stało, a w ekipie udało mi się zgromadzić wiele naprawdę dobrych głosów.

Post 3 lut 2013, o 00:01

Posty: 679
Lego też od niepamiętnych czasów, większość mam po starszych braciach. Pierwszy MÓJ mój zestaw (chociaż karton po braciach też jest mój) dostałem pod choinkę tak naprawdę chyba kilka lat temu (sam mam kilkanaście :D ) z pojazdem droidów, (jeszcze wcześniej chyba był jakiś bionikl, ale to już napraaawdę niepamiętne, więc nie pytajcie) potem nabyłem drogą kupna lub sprzedaży zestaw z klonami i zrobiłem swój pierwszy naprawdę beznadziejny film z rozmazanymi zdjęciami i dźwiękami maksymalnie niezsynchronizowanymi z filmem. Zresztą dodałem go na yt, ale teraz już go tam nie ma. Wtedy też znalazłem jakiś schemat z zombie z pytaniem Are you zombie czy coś i stąd moja dziwna nazwa, ale zrobię jakiś filmik o tym, żeby nie było... A jeśli chodzi o wmbf to znalazłem jakiś konkurs, chyba zimowy i popytałem o co chodzi z tym "wmbefem peelem" czy jakoś tak i się dowiedziałem.
PoZdroF
Czysty człowiek jest jak małe mydełko. Wędru­je pop­rzez piany nasze­go świata i na swo­jej drodze namydla zgaszo­nych hejterów.
Taki cytat "z kapelusza"

Obrazek
_____________________________________________________________
ObrazekObrazekObrazek

Post 20 lut 2013, o 19:57

Posty: 153
Lokalizacja: Łęczna,Lubelskie
Ludzie dlaczego pojawil sie zastoj w tak fajnym watku ??? :(
Obrazek
_____________________________________________________________________________

YOUTUBE
FACEBOOK

Post 1 mar 2013, o 13:58

Posty: 115
Lokalizacja: Warszawa

Lego:

Moja przygoda z Lego zaczęła się dosyć późno jak miałem 6 lat. Poszedłem do kolegi na granie w Lego Star Wars, gdyż jeszcze nie miałem własnej konsoli. I bardzo chciałem mieć takie zestawy jak tam. Po pograniu poszliśmy na górę i moim oczom ukazały się wielkie zestawy takie jak sandcrawler i fregata republiki (stara). On już się Lego nie bawił, więc zaproponował mi oddać zestaw Lukes Land Speeder. Bawiłem się nim przez parę tygodni bez przerwy. W końcu na moje 9 urodziny dostałem swój pierwszy zestaw Lego, a mianowicie AT-AP i Anakins jedi starfighter. Potem zacząłem dostawać coraz to więcej zestawów, aż w końcu otworzyłem konto na YT olgierd056. Okazało się ono sukcesem, ale po 2 latach zamknąłem je i otworzyłem PolishLegoboy.

Post 1 mar 2013, o 14:25

Posty: 6
Lokalizacja: Konin

LEGO:
Moja przygoda z LEGO zaczęła się w 2006, gdy dostałem od rodziców zestaw z serii City 7890 Ambulance. I tak się wszystko zaczęło. W 2011 rozpoczął się czas Dark Age, ale przezwyciężyłem je w październiku 2012.
BRICKFILMING:
Pierwszym brickfilmem który zobaczyłem był film 0ldSctratch'a Bowling for Sandercoe. Klasyk, który jeszcze mi się nie znudził. Jak zacząłem prace nad moim pierwszym brickfilmem (które jeszcze trwają, tytułu nie zdradzę), przeglądałem sobie filmy Pkmoviesa, kliknąłem w link do jego kanału i był tam link do jego profilu na WMBF! Od razu się zarejestrowałem.
Ostatnio edytowano 1 mar 2013, o 22:03 przez 001adamo, łącznie edytowano 1 raz
YouTube
Filmów na razie nie ma.

Następna strona

Powrót do Ogólnie o świecie Brickfilmingu


cron